Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Én is rengeteg Sony fülest ettem már meg az évek során, volt 818-asom, 828-asom a gyáriakon kívül.
    Gyakorlatilag egyik sem ment csak úgy tönkre, lecserélésük oka mindig valami durva mechanikai behatás szokott lenni, azaz én marha elszabom a kábelt.

    A gyári fülesek viszont egy-másfél év után, hol a jobb, hol a bal oldalon úgy mennek tönkre, hogy a gyönyörű Sony mélyeket használva nemes egyszerűséggel elfáradnak, és elkezdenek rezonálni a magasabb hangerőnél. No ekkor szoktam elmenni egy Sony boltba, és veszek egy másikat.

    Mivel a mélyek brutálisak, a sima, hagyományos membránnal ellátott - főleg a gyáriak - modellek bizony a gariidő lejártával szépen lassan megadják magukat, még rendeltetésserű használat mellett is, ami közepes hangerőt, és átlagos használatot jelent.
    Ez természetes.

    Jelenleg két ilyet használok:
    , egyiket a Sony Ericsson mobilom(jaim)hoz, a másikat a ehhez:

    Egyik már majdem két éves, természetesen semmi baja, a kutya is megrágta már, pontosabban leharapdálta a jack csatiját - no ezt megkurtítva tökéletes lett a HPM-70-es SE füles felső részéhez.
    A másikat nemegészen egy éve használom.

    Amit neked - az íróhoz szólok :) - javaslok, figyeld meg, van-e olyan dolog, amit tök spontán csak a bal fülessel csinálsz, mert lehet egy apró mozzanatot, mondjuk a kábel feltekerésekor, vagy a füledbe, nyakadba helyezésekor valami "extrém" dolgot csinálsz, amitől a bal kipurcan.

    Asszimetrikus kialakítású modellnél tényleg kell figyelni a bal ágra, mert a fizikai terhet általában az a fele szokta viselni...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák