Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz JuliusCaesar #40 üzenetére

    "Nem a számítási kapacitás, hanem a programozandó rész a necces. Egyelőre nem tudjuk mit akarunk teremteni,"
    Pontosan így van.
    Nem az emberi agy komplexitásából kell kiindulni. A sokkal egyszerűbb szerkezetű idegrendszererek megértése adja kulcsot az intelligencia megértéséhez.
    Ha jól emlékszem a Volvo kísérletezik egy olyan automatikus ütközés elhárító rendszer kifejlesztésével. A sáska látásának és idegreakciójának lemásolásával fogják megakadályozni az ütközéseket. várhatóan 2012-ben kerülnek forgalomba az első járművek.
    Ez még messze van a valódi gondolkodó robotoktól, de egy problémára hatékonyabb megoldást ad, mint amire az ember képes.

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz JuliusCaesar #40 üzenetére

    Tök mindegy, hányas számrendszert használsz, mert minden számrendszer visszavezethető a kettesre. Amúgy. :) A kettes használata azért előnyös, mert elektromossággal ezt a legegyszerűbb, és legbiztonságosabb kifejezni.

    ]Phobos[: "Svájcban már heggesztik a Blue Brain-t. Kezdetben csak szimulációra használják majd, de mivel az emberi agy - eddig ismert - részeit tökéletesen le akarják másolni, azt hiszem molekuláris szinten, nem elképzelhetetlen, hogy a projekt végül egy tanulni képes mesterséges intelligenciában fog beteljesedni."

    Ahhoz az kellene, hogy a gyártósort beépítsék magába az eszközbe, hiszen az emberi agy építi és bontja is magát. Azt hiszem, jó ideig megvalósíthatatlan lesz ez még, ha egyáltalán valaha megvalósítják. Azon kívül élő (életben tartott) aggyal is képesek ma már processzor műveleteket végezni, a gyártás csak a tartósságot növelné. Az ilyen számolás meglehetősen gyors, de pl. a biztonságos akadályfelismeréshez (robotsofőr) normál közúti sebesség mellett még nem elég. De attól még jó lesz, ha lesz, jó kis játékokat fognak rá gyártani. :D Viszont emberi agy számára lehetetlen olyan sok szálú programot alkotni, ami tökéletesen szimulálná az agyi folyamatokat, ráadásul azokat tökéletesen ismerni is kellene hozzá. De... ne legyen igazam, annál jobb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák