Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #46 üzenetére

    "A jó tartalomért fizetni szándékozók igényeit (és méretét), nem mást"

    Világosíts fel kérlek, főleg mivel ennek a boncolgatásába bele sem mentem, de te tudni véled, hogy el vagyok tévedve.

    ""Bezzegnyugaton" 20€ Play kártya 20€,"

    Te is ennyiért kapnád, ha bankkártyával megvennéd. Ne nyafogj már ezen ennyit.

    "És akkor most én is mondjam: kiragadtál egy extrém példát?"

    Ember, mi olyan extrém példa van abban, hogy a Google Play-en vásárolhatsz a telefonszámlád kontójára? Te jöttél azzal, hogy a bankkártya és PayPal oldalról is el vagy lehetetlenítve a Play-en... én meg hoztam harmadik opciót is. Gondolom ez sem lesz jó valamiért. Neked mindenáron kapargatós plasztik feltöltőkártya kell.

    "Ha észrevetted volna a korábbi HSZ-ekből: rohadtul nem kalózkodom, csak megpróbálom az egyszerű egyszeri ember helyzetét megérteni és vázolni."

    Nem, te felvázoltál valami teljesen fogalmatlan, rugalmatlan, fillérbaszó, mindenre kifogásokat kereső embert, akinek a rögeszméje, hogy online boltokban kapargatós feltöltőkártyákkal akar fizetni és mivel ezt nem teheti meg, ezért rendben van a kalózkodás.

    Közben ne felejtsük el, hogy a szórakoztatóipar termékei nem alanyi jogon járó, a mindennapi élethez nélkülözhetetlen árucikkek, hanem luxus. Akinek tényleg a nullköltséges vagy legalábbis olcsó művelődés, művészethez hozzájutás kell, az nincs ebben akadályozva, én is egy csomó olyan filmvetítésen, színházi előadáson, galériában fordulok meg rendszeresen, ami tényleg filléres hozzájárulást igényel, nem beszélve a remek filléres indie videojátékokról meg Steam leárazásokról. De a "túl sok a yachtod, úgyhogy ezt most ingyen elveszem" mindig akkor jön, amikor drágán előállított tartalmat akar valaki, de fizetni már nem óhajt valami ködös maszlagra hivatkozva.

  • BonFire

    veterán

    válasz nemlehet #24 üzenetére

    Az Artisjus egy külön magyar maffia, nem ér idekeverni. Különben is a 15 218 tagból csak 117 a kiadó, ami az egész klubnak a 0,007 százaléka, tehát elenyésző.

    Engem sokkal jobban izgat, ha például a Vertigo zenekar eljátssza egy nyilvános rendezvényen a Metallica számait, akkor befizeti utána az Artisjusnak a szerzői jogdíjat, amit természetesen nem küldenek el a Metallicának, mert az Artisjus külföldi jogkezeléssel nem foglalkozik.

    Megkapja Bergendy (aki szintén nem fizet Willie Mitchellnek minden Süsü-sugárzás után jogdíjat az ellopott főcímdala után), meg a Nemzet Dalnoka: Ákos, Kozsó, a Zanzibár együttes, meg a Hooligans, meg Bródy János. Felosztják szépen maguk között.

    Tanulságos beszámoló:

    VIDEO
    ELŐZMÉNYEK :((( :O :C

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • azbest

    félisten

    válasz t72killer #45 üzenetére

    A 4k netflixhez olyan eszköz is kell, amivel támogatott. Pécén, androidon semmim sem kompatibilis vele. Fullhd-hoz a középső 10 eurós ajánlat is elegendő, de ilyenkor is figyelni kell arra, hogy amin le akarod játszani, azon támogatott-e 720p felett vagy 480p feletti lejátszás. Plusz nem minden tartalom érhető el mindenféle minőségben.

    Netlixnél egyébként fájlalom, hogy tőlünk nem érhetőek el azok a teszt műsorok, ahol a videó van úgy felépítve, hogy a különböző sebesség magában a videóban van kiírva. Persze én a debug módot elő tudom hozni, de egy átlagfelhasználó vagy tévés nem biztos.

    (#46) Béééla
    paypal vásárlás google play storeban kapcsán azon is csodálkozom, hogy van ahol lehet. Hisz a google-nek van saját szolgáltatása erre, a google wallet. Nem csoda, hogy nem pénzeli a saját konkurenciáját.

    (#52) BonFire
    elvileg az artisjus belépett valami nemzetközi jogkezelő szervezetbe. Szóval van több réteg is, mind leveszi a maga működési költségét.
    A google play music, a spotify és a deezer után is az artisjus kapja a jogdíjat itthon. De azóta lehet több más szolgáltatástól is. Ettől persze lehet inkorrekt a pénzek kezelése.

    [ Szerkesztve ]

  • BonFire

    veterán

    válasz Lathronos #35 üzenetére

    Ne haragudj, de te sem privátban írtad azt a sok ostobaságot, hanem egy nyílt fórum felületére. Arra meg reagál, aki akar. És nem privátban. Talán jobban át kéne gondolni, mielőtt leírod.

    „Az általad kiragadott részt is olvasd el újra. Nem állítottam, hogy nem érdemlik meg a vagyonukat, csupán felvázoltam, hogy egyes előadók, színészek mire költik a vagyonukat. Persze mindenkinek a magánügye mit és mire költ, és hogyan éli a mindennapjait. Ebbe nem is kívánok beleszólni.”

    De ha szerinted is indifferens a téma, akkor miért van akkora jelentősége, hogy valódi érv helyett használod?

    Ja, tudom. Mert valódi érv nincs, így marad a vagdalkozás. A személyeskedés pedig nem az, amit te hiszel, hogy én megszólítalak téged, és rámutatok, hogy fals módon érvelsz, csak mert lényegtelen konklúzióval próbálod elterelni a szót. Nem biztos, hogy nem vagyunk egy állásponton, de ez – ne haragudj! – nem érv, hogy hány yacht-ja meg kurvája van, meg hány úszómedencés háza, ergo a kalózkodás az ő irányában jogos. Mert ezt lehet leszűrni a mondanivalódból.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BoB

    veterán

    válasz BonFire #54 üzenetére

    A torrent napjaink Robin Hood-ja. Ki az aki ne imádni Robin-t? Én támogatom :D

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • pomorski

    őstag

    válasz BoB #55 üzenetére

    Hát ezt ilyen csodaszépen kifejtve még senkitől sem hallottam/olvastam...

  • Béééla

    őstag

    válasz proci985 #49 üzenetére

    IT analfabetanak lenni szulokent se meno.
    A nagyobb probléma, hogy IT-hez érteni szülőként nem menő. Anyu-Apu megelégszik, ha az adobi frissítést meg tudja egyedül csinálni, a többire ott a kölyök, aki valójában szintén a béka segge alatt van, de fel tudja rakni a chromeot a firefox mellé. A szülők pedig elégedetten csettintenek, hogy van egy profi a családban, akkor nincs is nekik más dolguk a géppel, csak használni kell. (apu bezzeg durrog ha neki kell fuvarozni mindenkit)

    @philoxenia:
    Ja hát ahhoz foglalkozni is kell a gyerekkel :)

    @Stauffenberg

    Világosíts fel kérlek, főleg mivel ennek a boncolgatásába bele sem mentem, de te tudni véled, hogy el vagyok tévedve.
    Tőled jönnek olyan kijelentések, miszerint Mostantól legyen minden ingyen, mert aki megrögzött kalóz az az is marad? - és ilyen extrémitásokon kívül nem láttam olyan megnyilvánulást ami a csendes, fizetőképes kereslettel foglalkozott volna, helyette kis túlzással mindenki kalóz, aki ebben a formában nem elégszik meg az elé tálalt lehetőségekkel.

    Te is ennyiért kapnád, ha bankkártyával megvennéd
    Nem, te felvázoltál valami teljesen fogalmatlan, rugalmatlan, fillérbaszó, mindenre kifogásokat kereső embert, akinek a rögeszméje, hogy online boltokban kapargatós feltöltőkártyákkal akar fizetni és mivel ezt nem teheti meg
    Még mindig nem sikerült felfogni: van egy csomó lehetőség kevésbé árérzékeny régiókban, és az árérzékenyben meg jóval kevesebb. (ami ebben a formában nem igaz, mert a "Bezzegnémetországban" is van csóró réteg, de nekik is ott a lehetőség)
    Mindezek mellé párosul egy súlyos IT képzettségi űr, aminek az eredménye a "de hát youtubeon meg indavideón fenn van a teljes film, megnézem ott" effektus, aminek nem az a megoldása, hogy ha egyáltalán rákeresel a kulcsszóra, küldik a büntetőcédulát ami 50-100X annyi mint a kalózkodott cucc értéke. Túlkapások minden oldalon, és senki sem próbálja a logikus irányba terelni.

    ezért rendben van a kalózkodás.
    Na itt van a téves következtetés.

    Közben ne felejtsük el, hogy a szórakoztatóipar termékei nem alanyi jogon járó, a mindennapi élethez nélkülözhetetlen árucikkek, hanem luxus.
    Újabb komoly tárgyi tévedés - alanyi jogon nem jár, de ma már nem ott tartunk hogy a földesúrnak van joga szórakozni, a jobbágy meg esténként borba fojthatja bánatát és 40 év után kösse fel magát. Minőségi változás volt a társadalomban, ahol a szórakozás és rekreáció szerves része a mindennapoknak, különben hamar kiég az ember. Igen, ott vannak a minimáláras meg ingyenes kiállítások-koncertek, de attól még azt is ki kellene szolgálni aki nem popzenét meg gumiruhás szuperhősös filmet szeret.

    a "túl sok a yachtod, úgyhogy ezt most ingyen elveszem" mindig akkor jön, amikor drágán előállított tartalmat akar valaki, de fizetni már nem óhajt valami ködös maszlagra hivatkozva
    Igen, ez a megrögzött kalózok hozzáállása, "nekik van akkor nekem is jusson", a kiadóké pedig sokszor az hogy "annyiért adjuk amennyiért akarjuk, és csillió dollárra perelünk ha nem tetszik". Egyik sem etikus.
    Viszont érdekes, hogy a kisebb kiadók hajlandók is felismerni a problémát, lám kedves haverom kiadója honlapján a menüben ott az MP3 pont, és viszonylag értelmes áron (ők ugye nem milliós tételben tolják, ezért kicsit magasabb a költség) bármikor megvehető. Ellenben ha a sonyn múlna, elfogadott lenne rootkitet tenni a zenei CD-be, és fizikai adathordozón kívül csak a moziban láthatnád a filmet. Kezded végre megérteni mit ért az értelmesebbje a kapzsiságon?

    Bélabá

  • D1Rect

    félisten

    válasz Béééla #58 üzenetére

    "Közben ne felejtsük el, hogy a szórakoztatóipar termékei nem alanyi jogon járó, a mindennapi élethez nélkülözhetetlen árucikkek, hanem luxus.
    Újabb komoly tárgyi tévedés - alanyi jogon nem jár, de ma már nem ott tartunk hogy a földesúrnak van joga szórakozni, a jobbágy meg esténként borba fojthatja bánatát és 40 év után kösse fel magát. Minőségi változás volt a társadalomban, ahol a szórakozás és rekreáció szerves része a mindennapoknak, különben hamar kiég az ember. Igen, ott vannak a minimáláras meg ingyenes kiállítások-koncertek, de attól még azt is ki kellene szolgálni aki nem popzenét meg gumiruhás szuperhősös filmet szeret."

    B+ besz@rok, epic. :D :D :D :D
    Standupot vállalsz?

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #58 üzenetére

    "helyette kis túlzással mindenki kalóz, aki ebben a formában nem elégszik meg az elé tálalt lehetőségekkel."

    Nem, az a kalóz, aki kalózkodik. Mellesleg nem önmagában a kalózkodást ítéltem el, hanem amikor valaki pocsék érvekkel akarja legitimálni, aminek a vége mindig az, hogy csak fizetni ne kelljen. Én bármikor készséggel hajlandó vagyok lepacsizni azzal, aki mondjuk a vásárlókat kiszolgáltatottá tevő, törvényes szabadon rendelkezést ellehetetlenítő DRM védelmek miatt vagy a szabad információáramlást akadályozó szerzői jogvédelmi túlkapások panaszkodik... például.

    "Még mindig nem sikerült felfogni: van egy csomó lehetőség kevésbé árérzékeny régiókban, és az árérzékenyben meg jóval kevesebb."

    Teljességgel felfogtam, hogy nincs itthon hivatalos Google Play meg Steam Gift Card forgalmazás. De nem értem, hogyan jön ez az árérzékenységhez? Németországban csak 40 eurót kell fizetni az 50 eurós kártyáért? Ott is 50 euróba kerül az 50 eurós kártya, épp úgy, mintha a bankkártyádat használnád. Azt meg végképp nem értem, hogy a számodra elérhető további fizetési módok fényében ez miként jön a kalózkodás témakörhöz. Nem vagy ellehetetlenítve abban, hogy kifizesd a terméket.

    "Minőségi változás volt a társadalomban, ahol a szórakozás és rekreáció szerves része a mindennapoknak, különben hamar kiég az ember."

    Egyetértünk, csak még mindig nem fér a fejembe, hogy ez megint hogyan legitimálja a kalózkodást. Ingyen vagy minimális hozzájárulással is hozzájuthatsz minőségi filmekhez, sorozatokhoz, könyvekhez, zenei albumokhoz, videojátékokhoz teljesen legálisan. Akkor mi a probléma? Zavar a reklám? Zavar a pár dolláros havidíj? Zavar, hogy a hőn áhított film csak később lesz elérhető számodra?

    Erre mondom én, hogy a kalózok nem a kompromisszumot keresik, hanem azt, hogy lehetőleg legyen minden ingyen. Ugyanez van az online újságírással is, sokan verik a mellüket, hogy reklámblokkolók nélkül el sem indulnak híreket olvasni, mert őket mennyire rettenetesen irritálják a reklámok. De a tartalomért nem fizetne, amit bérért dolgozó emberek állítanak elő. A számlát valakinek állnia kell, ha nem a fogyasztónak, akkor majd másnak, de akkor a fogyasztó érdekei másodlagossá válnak.

    "Kezded végre megérteni mit ért az értelmesebbje a kapzsiságon?"

    Köszönöm a felvilágosítást, eddig fingom sem volt a piac működéséről. Eddig azt hittem, hogy a nagy kiadók azért csinálnak nagy árbevételeket, mert a fogyasztók önként, szabad döntésük alapján adják oda a pénzüket, de ezek szerint erőszakkal veszik el.

    Mellesleg nem először írom le, hogy szarok a nagy kiadókra, nem őket féltem, hanem a kishalakat, akik odafigyelnek a fogyasztóik (vagy nevezzük őket rajongóknak) igényeire, de a kalózkodás őket is lehetetlen helyzetbe hozza. Sokak szerint a megoldás a kalózkodás ellen csupán annyi, hogy meg kell hallgatni a fogyasztók igényeit és eleget tenni nekik. Vannak akik ezt megteszik, mégis küzdenek a fennmaradásért.

    A probléma továbbra is az, hogy sokak szerint legyen minden ingyen. Kész.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    "De a tartalomért nem fizetne, amit bérért dolgozó emberek állítanak elő."

    És aztán veri a dobokat, hogy elfogult, fizetett teszt, mindmocskosállatokavagytok ;] Mer' ami a neten van az ingyen van, ami ingyen van az legyen tökéletes vagy lehetőleg jobb, azonnal, de az se baj ha máris :DDD

  • Béééla

    őstag

    válasz Stauffenberg #60 üzenetére

    Mellesleg nem önmagában a kalózkodást ítéltem el, hanem amikor valaki pocsék érvekkel akarja legitimálni, aminek a vége mindig az, hogy csak fizetni ne kelljen.
    Na lassan kiderül hogy nincs is akkora különbség :)

    De nem értem, hogyan jön ez az árérzékenységhez? Németországban csak 40 eurót kell fizetni az 50 eurós kártyáért?
    Fentebb kitárgyaltuk hogy ami nagy nehezen elérhető, arra is ráraknak egy adag "mert miért ne" sápot és így lesz ~25€-ért 20€-s kaparós kártya. Persze ott az online kártyás-paypalos még mindig, én értem, de sokak jogosan féltik a kártyaadatukat. Vagy egyszerűen online vásárlásra alkalmatlan :D

    ez megint hogyan legitimálja a kalózkodást
    Itt beszélünk el :)
    Ugyanis nem legitimizálja, csak rossz kapitalistaként nem ismerik fel a lehetőséget.

    Zavar, hogy a hőn áhított film csak később lesz elérhető számodra?
    Vagy egyáltalán nem, adultswimen fut egy sorozat, amit soha nem is lesz esélyem nézni legálisan. Vagy anno a susogós mackók volt olyan hogy idióta időpontokban ment és akkoriban nem volt fenn a CC honlapján. Tudom, VHS magnó beizzít :D

    Erre mondom én, hogy a kalózok nem a kompromisszumot keresik, hanem azt, hogy lehetőleg legyen minden ingyen.
    Igen, ebben még mindig egyetértünk :)

    nem őket féltem, hanem a kishalakat, akik odafigyelnek a fogyasztóik (vagy nevezzük őket rajongóknak) igényeire, de a kalózkodás őket is lehetetlen helyzetbe hozza
    Ráadásul ők kevesebbszer vannak fenn spotifyon és hasonlón :(

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #62 üzenetére

    "csak rossz kapitalistaként nem ismerik fel a lehetőséget."

    Muhahaa. A világ legsikeresebb cégeit csupa idomított csimpánz irányítja, akik nem látják a kínálkozó lehetőséget, hogy a Magyarországra induló kapargatós feltöltőkártya exportokkal mesés vagyonra tegyenek szert. ;]

  • azbest

    félisten

    válasz Stauffenberg #63 üzenetére

    "A világ legsikeresebb cégeit csupa idomított csimpánz irányítja"

    Ó, azért óvatosan ezzel. Néha meglepő dolgokat látni belülről... úgy általánosságban :D

  • Béééla

    őstag

    válasz Stauffenberg #63 üzenetére

    Ez inkább arról szól, hogy DRM-es CD és DVD lenne csak kapható és a streamet el is felejthetnénk. Emlékszem az MP3-ra mint az ördögre tekintettek, és ha már akkor megcsinálták volna a saját online zeneboltjukat, akkor Jobs bácsi nem tudott volna az iTunes-zal akkorát durrantani.

    Bélabá

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #62 üzenetére

    „Persze ott az online kártyás-paypalos még mindig, én értem, de sokak jogosan féltik a kártyaadatukat. Vagy egyszerűen online vásárlásra alkalmatlan”

    Nem tudom, szólt-e valaki, de létezik olyan, hogy „webkártya”. Pontosan az ilyeneknek lett kitalálva, akik a titkosított https-protokoll alatt sem szeretnék megadni a kártyaadataikat. A webkártyára rádobod az összeget, amit el akarsz online költeni, és elköltöd.

    Ami jó benne, hogy az átutalás azonnali, mivel egy létező bankszámlához kapcsolódik. Nincs olyan, hogy most hétvége van, vagy nincs hivatali idő… azonnali. Egyik zsebedből a másikba két kattintással. Én ezzel szoktam például a Google PlayStore-on az appokért fizetni. Sosincs rajta több, mint ezer forint, de persze bármekkora összeget rátehetsz.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz BonFire #66 üzenetére

    Igen, én szóltam neki. De nem jó, mert ez nem egy fizikai ajándékkártya amit az Aldiban megvehetsz az akciós csirkefarhát mellett, hogy egy húszforintossal lekapard a hátulját és a kóddal feltöltsd az online boltos egyenleged.

    Természetesen a kiadók az őskövületek, akik nem haladnak a korral. :)

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Béééla #62 üzenetére

    spotifyt szepen hasznaljak a kisebb kiadok is.

    en rendszeresen hallgatok olyan eloadokat amik <1000 hallgatas alatt vannak.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • BonFire

    veterán

    válasz Stauffenberg #67 üzenetére

    :DDD Be is halnék, ha még mindig kapargatni kéne.

    Bárki mondhat bármit, azért az igazi kényelem, amikor mondjuk kórházban vagy, mindenkitől elvágva, és az ágyban fekve fel tudod tölteni az egyenlegedet a zsebedben lévő kártyával, illetve újabb mobilinternet-adatcsomagot vásárolni pár kattintással. Nem tudom, mi a rossz ebben. Szinte mindenhol kártyával fizetek. Csak ott kell készpénzt használni, ahol „okosban” megy a bolt. Mint a kínainál.

    És van olyan boltos, aki kerek perec kijelenti, hogy őnála sosem lesz terminál. Kár, mert akkor potenciális vevőtől esik el. Kocsmában a szokásos „kétkasszás” módszer megy, ott nem fizethetsz bankkártyával, de más helyeken szinte majdnem mindenhol.

    Itt az alapvető probléma azzal van, ha valaki egyáltalán nem óhajt fizetni. Annak bármilyen üzleti modellben akad kifogásolnivalója.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Béééla

    őstag

    válasz BonFire #66 üzenetére

    Nem tudom, szólt-e valaki, de létezik olyan, hogy „webkártya”.
    Nem tudom tudod-e: nem mindegyik banknál van. Ez majdnem olyan, mint a mobiltárca, csak adott intézeteknél érhető el.
    Használnám, ha lenne, ezért viszont nem váltok bankot.

    Bárki mondhat bármit, azért az igazi kényelem, amikor mondjuk kórházban vagy, mindenkitől elvágva, és az ágyban fekve fel tudod tölteni az egyenlegedet a zsebedben lévő kártyával, illetve újabb mobilinternet-adatcsomagot vásárolni pár kattintással. Nem tudom, mi a rossz ebben. Szinte mindenhol kártyával fizetek. Csak ott kell készpénzt használni, ahol „okosban” megy a bolt.
    Abszolút egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #70 üzenetére

    Szerintem meg minden banknál létezik ilyen, csak másképp hívják. Az OTP az egyik legcsicskább pénzintézet, ha náluk van, szerintem a többinél is kell legyen. Ha más nem, azért, hogy piaci hátrányba ne kerüljenek, mert ez 2016-ban már nem kellene, hogy luxus legyen. Mondhatni alap.

    Be kell menni a bankodba és rákérdezni. Internetes fizetésre való virtuális kártya, amit a folyószámládról töltesz fel. Adjál nekik ultimátumot, mondjad, hogy PayPalozni fogsz, ha nem oldják ezt meg.

    Ami ugyanolyan jó, mert össze van kötve a bankszámlával, és még csak utalgatni sem kell rá, egyszerűen PayPallal vásárolsz (ahol lehet), és kész. A bankszámládról veszi le a pénzt.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Béééla

    őstag

    válasz BonFire #71 üzenetére

    Rákérdeztem: se RSA keygen a netbankhoz, se webkártya, elég fapados.
    Az OTP nem csicska, csak méregdrága. Mondhatni visszaélnek azzal, hogy az országban mindenhol van fiókjuk történelmi okokból.
    A PayPal meg műxik, és milyen ultimátum? "Ha nem adtok webkártyát, még drágább szolgáltatásra váltok!"

    Tudom, váltsak pénzintézetet, de
    1. ez van közelben
    2. az ügyintéző nem tukmál rám hitelkártyát meg minden fityfenét hanem ismer engem és asszonykát is, és tudja mi van velünk
    3. fapadosnak fapados, de cserébe nem drága

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • BonFire

    veterán

    válasz Béééla #72 üzenetére

    Ja, hát ez így van. A probléma ezzel csak az, hogy a tartalom előállítóját, főként Amerikában szemernyit sem érdekli, hogy Ököritófülpösön vagy Ramocsaházán milyen szegényesek a banki szolgáltatások. Ő felajánl jó pár fizetési módot (bankkártya – nem jó, mert nem akarom megadni a kártyaadataimat; PayPal – nem jó, mert … – nem is tudom, miért; CSAK!; telefonos egyenleg – nem jó, mert sosem töltöm fel az egyenlegemet stb.), aztán ha neked egyik sem felel meg, akkor nehogy már az ő hibája legyen, ha te warezolod a cuccot! Mert ugye az eredeti topik a kalózkodásról szól, és néhányan szeretik megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, és mondvacsinált indokokra, hajuknál fogva előráncigált kifogásokra hivatkoznak, miért jobb nem fizetni.

    Én elfogadom, hogy van, aki kalózkodik, meg bliccel a vonaton és a BKV-n, csak akkor legalább ne verje nagy dobra. :N

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Béééla

    őstag

    válasz BonFire #73 üzenetére

    aztán ha neked egyik sem felel meg, akkor nehogy már az ő hibája legyen, ha te warezolod a cuccot
    Ha világszerte elérhető és jól bevált fizetési módokat ad meg, akkor oké. (paypal is ilyen) De ne csodálkozzanak, ha mindenféle jöttment garázscég vagy országfüggő fizetési módot nem használnak (pl. nálunk a Simple)

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák