Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz God Vazzeg #106 üzenetére

    Na akkor komolyan:

    egy zenemű az alábbi három dologból áll: ritmus, dallam, mese.

    A ritmust kipipálhatjuk, bár tegyük hozzá, úgy ritmust érzékeltetni, hogy egy lóméretű dobot ütnek ütemre, nem egy különösebben nehéz dolog. Olyan művet írni, ahol rejtett ritmus van, tehát effektíve nem, vagy nem nagyon van dob, mégis tudod, hol a ritmus, az a valami.

    A dallamról tán inkább ne beszéljünk. Minden hangnak van hangszíne, de ha valaki felmondja a telefonkönyvet egy dobszólam és egy basszus működése közben, az nem dallam. Szóval az nincs sem a hip-hopban, sem a rapben.

    Mese: a modern rapet nézve arról szólnak a számok, hogy a baszás jó dolog, lopni király, és gengszterkedjünk. Külön tetszenek azok a mesterművek, ahol magát a munkát szánalmasnak állítják be. Nem érdekel, hogy régen mi volt a rap, az érdekel, hogy most mi. Cáfolnád? Mutass be egy számot, és írd le, miről szól, mit akar elmondani.

    Az Operaház Fantomja. Annak van mondanivalója. Egy Edda-szám, gyakran annak is. Egy Mozart Requiem is elég önkifejező. Egy ilyen dübcis szám miről szól?

    Amire ki akarok lyukadni: tiszteletben tartom, hogy valaki szereti ezt az önkifejezési módot, elfogadom, sőt, meg is értem, hogy lehet szeretni. De attól még ne hívjuk zenének, sőt, minőségnek, művészetnek vagy hasonlóknak egyáltalán ne. Járjunk egy rövidke 10 évet zeneiskolába, ismerjünk meg egy hangszert és annak lehetőségeit, szerzőket, dallamvilágokat, aztán gondoljuk újra, mi a zene, mi a művészet.

    www.harmonika.hu - itt nézz körül. Hol van ez a számítógéppel kikevert izé ehhez a hangszerjátékhoz képest? Ugyammá melyik a művészet?

Új hozzászólás Aktív témák