Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s.Oliv3r

    senior tag

    válasz Sasi001 #971 üzenetére

    Néha néha csinálj vele egy 20 perces kültéri gyaloglást. Az kalibrálja.

    Semmi sem igaz, minden megengedett.

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz Sasi001 #971 üzenetére

    Nincs az a konzumer barometrikus magasságmérő, amelyik méterre pontos lenne. Örülj neki, hogy csak 5 m a "változás", ennél jóval pontatlanabb is tud lenni (és lesz is, szvsz). GPS-szel lehet korrigálni ill. kalibráltatni (ahogy az előttem szóló írta), de azután is változni fog, akár napszakon belül is. Amikor pl. időjárási front érkezik, akkor a változás napon belül is igen jelentős lehet, mert a barometrikus magasságmérés az lényegében légnyomás-mérés, és abból számol magassági adatot, márpedig a légnyomás pl. frontbetöréskor bőven tud olyan mértékbe vaáltozni, ami bezavar a barometrikus magasságmérésbe.
    Pl. a Garmin Edge 705 bicikliórámban ez a probléma úgy van megoldva, hogy fel tudsz venni a térképen olyan pontokat, amelyek tengerszint fölötti magasságát pontosan ismered, és ezekhez meg tudod adni a pontos magasságot. Amikor az eszköz egy-egy ilyen pont 30m-es körzetébe ér, akkor automatikusan kalibrálja magát, felhasználva a ez előre megadott tengerszint feletti magasságot. A Casio Protrek órámban a tengerszint feletti magasságot bármikor újra tudod kalibrálni, ehez szintén ismerni kell az aktuális hely pontos adatát.
    Végül: ezekben a sportórákban a tengerszint fölötti magasságok nem az abszolút-értékük miatt érdekesek, hanem a kültéri mozgás során megtett szintkülönbségek miatt, amelyek fontosak lehetnek pl. az elégetett kalóriamennyiség számításában. Az abszolút értéket midnig csak hozzávetőleges pontosságú adatként érdemes kezelni.
    SZERINTEM

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák