Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Lenry #17 üzenetére

    A reakció mindig zajlik egy atomerőműben, hacsak teljesen le nem áll. Csernobilban a problémát az okozta, hogy elforrt a hűtőközeg, valamint akkor, amikor észrevették, hogy gáz van, elkezdték beengedni a rudakat. A hibás tervezésű rudak még tovább növelték a reakciót, de a hőtágulástól elgörbültek a rudakat bevezető csatornák, így azok félúton elakadtak.

    A hirtelen fejlődött gőz levitte a reaktorfedelet; közben a melegtől felnyíltak a az üzemanyagpálcák burkolatai, a bezúduló levegővel érintkezve azonnal kémiai reakció kezdődött. Nem volt itt semmiféle nukleáris robbanás, kémiai robbanás vitte le az épület tetejét és szétszórta a radioaktív grafitot. Tíz nap kellett a grafittűz elfojtásához és a reaktormag is "szabadon" volt.

    Tellerék egyébként még évtizedekkel korábban felmérték, hogy a grafitmoderálású, könnyűvizes reaktorok biztonságilag kockázatosak, pozitív visszacsatolásúak, ezért nem engedélyezték az ilyenek építését. Teller meg is kapta a "reaktorellenző" gúnynevet.

    Még egyébként a pozitív visszacsatolás nem azt jelenti, hogy könnyen megszalad a reaktor, hanem azt, hogy akár növekszik, akár csökken a teljesítmény, az sokkal gyorsabban megy végbe, mint 0, vagy negatív üregegyüthatónál.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák