Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Syl #5 üzenetére

    Forrás?

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Syl #7 üzenetére

    Köszönöm.
    A leírt dolgok néhol valóban mutatnak némi átfedést a hsz-ed tartalmával, de én nem érzem a drámát.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Syl #9 üzenetére

    Hát ez qurvajó cikk.
    Én már öreg is vagyok, meg butulok. De krdem, ezekre miért vn szükség, miért kell mindenkinek mindenki után kémkedni?

    Az biztos ha a Google letiltja a rootolt készülékeket, meg a custom romokat, akkor veszek egy butatelefont. És nem azért mert annyira volna titkolni meg takargatnivalóm, hanem elvi síkon én akkor befejeztem az okoseszköz használatát.
    Desktopon úgyérzem a Windowsom megfelelően le van csendesítve, bár nem tudom Redmond is elkövetett-e vagy el fog hasonlókat.
    Amúgy is pár éve erősen foglalkozok Linuxszal, akkor marad az.
    Almáshoz nem volt közöm, se mobil, se desktop vonalon még, nem vonzott sosem.
    Talán az extrém zártsága miatt sem.

    Az is némi elgondolkodásra ad okot hogy böngészőbe gyakorlatilag a Firefox maradt, minden Chrome, már az Edge is beállt a sorba.
    Számomra érdekes "fejlődés".

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Syl #7 üzenetére

    Ezt a témát már olvastam régebben is, de se akkor nem merült fel, se a linkelt írásban nem találom, hogy ki állítja, hogy 3rd party cég szerverére megy bármilyen adat titkosítatlan csatornán (vagy akár titkosítottan)?

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Syl #14 üzenetére

    A #7-esre reagáltam, abban nem volt - a #9-esben viszont valóban megtaláltam.
    Én nem tudom ki ez a Jeffrey Paul :) de elhiszem neked hogy érti a dolgát. Amit írtál, arra azonban csak azt írta mindenféle valós alátámasztás nélkül (lehet a kisbetűs részt átsiklottam), hogy "These requests go to a third-party CDN run by another company, Akamai." - persze kár ezen lovagolni, elhiszem, hogy valóban így történt. Azóta viszont - ezt is ő írja - "they’re deleting their IP logs, encrypting their shit, and letting you turn it off." Akinek nem tetszik a apple policy-ja (persze, kinek tetszene? de ha nincs jobb, nem fogok magamnak írni egy os-t), szerintem nyugodtan választhat más eszközt. Vagy az appokat csak offline indítsa el. Vagy nem tudom, más megoldást nem látok hirtelen. Mondjuk pont a napokban nézelődtem open source témában (gondoltam hátha tanulok valamit, ha már a munkámhoz kötődik), azok alapján én inkább messze kerülök minden open source nagyobb projektet :C szóval a linux kiesik, a win alapból off (kinek ilyen, kinek olyan szempontból, én munkára biztos nem fognám be, játszani viszont kiváló). Visszatérve az eredeti témához: nehogy bárki azt gondolja, hogy androidon jobb a helyzet. Hiába open source, ha mindenki azt rak bele, amit akar. Az appokról nem is beszélve, az apple storejába legalább valami minimális lécet meg kell ugrani - a google azt hiszem idén fog szigorítani végre valamit, meglátjuk mekkora sikerrel.

    Illetve remélem, hogy akkor a Steam is és minden hasonló hely kapni fogja az ívet, mert ugye ők is leszednek egy adagot - 2018-ig 30% volt, azóta 10M dollárig 30%, utána csökken valamennyit. Ezzel szemben a Google konstans 30%-ot vesz le tudtommal, az Apple meg a Fortnite vita után módosította, hogy (talán) 1M dollár alatt csak 15%-ot. Ezek közül bárhogy nézem, az Apple-é a "legszolidárisabb."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák