Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz doc #40 üzenetére

    "Pedig a "hivatalos" atlagfizetesnek igazabol tul sok jelentosege nincs. Ha az arokaso segedmunkas odamegy a munkaadohoz, hogy "he fonok, a minimalber 140ezer, en is szeretnek 80-nal tobbet kapni" akkor a fonok valoszinuleg kirohogi, kirugja, es masnap mar mas fog 80ezerert asni. Lasd fent."

    Egészen addig, amíg egy elegendő mennyiségű árokásó segédmunkásnak el nem durran az agya, mert akkor nem játszik már többé a "xy elvállalja annyiért is." ultimate jokerkártya a munkáltató kezében. Ebből a szempontból a globális munkaerőpiac is nagyon bebaszott, mert a munkáltató a saját érdekét nézi (hogy neki olcsóbban legyen jól dolgozó munkaerő) a munkavállaló szintén (elvállalja x összegért a munkát, amiből otthon császárként él) és a legjobban az állam szívja meg, mert a külföldi munkaerő hazaviszi az országban keresett pénzt és a 80%-át otthon költi el.

    "Amihez a nullanal tobb kepesseg kell. Egy hasznalhato nyelvtudassal, megfelelo ertelmi kepessegekkel BP-n konnyen lehet netto 200-at fizeto allast talalni."

    Most már komolyan egyre jobban érdekel a dolog.

    "Az hogy ki mennyire van bejelentve, nagyon sokat szinten nem szamit, a feketen adott berezes nem csak a gyartosor melletti munkasoknal fordul elo (sot, ott kevesbe, a ceg meggondolja hogy kockaztat-e egy hatalmas munkaugyi birsagot azert hogy brutto 90-re jelentse be 110 helyett)."

    Nem is a gyártósorról beszéltem, hanem a KKV-s bevett gyakorlatról. Az Auchanban és a Tesco-ban is be lesz jelentve a munkavállaló, de Mari néni bisztrójában vagy a kínaiban nem igazán. Igaz, hogy ezek kevés alkalmazottat foglalkoztatnak egyenként, de viszont jóval több is van belőlük. Ahogy az építőipar sem arról híres, hogy bejelentetten dolgoznak az emberek, a taxisok is csalnak a taxiórával, rakodómunkásokat, biztonsági őröket se sűrűn jelentik be, de mikor kimegy egy szakmunkás brigád is maximum a vállalkozó meg a jobbkeze van bejelentve, a Józsi meg a Totya, meg a Pista az zsebből kapja, többségük úgyis leszázalékolt vagy nyugdíjas és azok maximum kibontják a csöveket, vezetékeket vagy akármiket a falból attól függően, hogy vizet, villanyt, gázt vagy csatornát szerelnek, esetleg szigetelnek, gipszkartonoznak vagy akármi.

    "Kollegam anyukaja csokigyarban szalag mellett dolgozott ugy hogy kb. egyetlen szot sem beszelt nemetul. Igaz, az allaskeresesben segitett neki a menye"

    Ennyi a lényeg, nem az, hogy munkavégzésnél legyen mellette. Mert általában akik külföldre mennének dolgozni azoknak nem igazán van több százezer kidobandó pénzük, hogy szólnak nekik telefonon, hogy oké, akkor lehet jönni, aztán lefoglal még valami szobát is a közelben, kimegy és jobb esetben a szoba megvan, a munka nincs és van x napja, hogy találjon valamit, vagy bukott mindent. Rosszabb esetben a szobával verik át és munkája éppen van, csak a munkahelyen nem aludhat és pár nap múlva elkezd kicsit bűzleni ha még zuhanyozni sem tud hol meg a bőröndökkel nehezen tud mozogni vagy otthagyja valahol és ellopják.

    Szóval nem úgy értettem a protekciót, hogy nem kell dolgoznia, hanem hogy van kint valaki (vagy többen), akik segítenek neki.

Új hozzászólás Aktív témák