Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz floatr #11 üzenetére

    az lehet, hogy az arm nagyon le van maradva teljesítmény terén az inteltől, ha a szintetikus teszteket nézzük. a valóság ezzel szemben az, hogy teljesen mindegy, mennyi a proci teljesítménye, amíg a szokásos feladatok esetén is csak idle módban pörög az idő jelentős részében. Ami kell egy mobil cuccba, azt az arm 10-15%-on hozza, az intel meg 3%-on. Na és? az arm 85%-ban idle, az intel meg 97%-ban. Ennek van semmi értelme.

    "azért sokan álmodnak olyant, hogy bedokkolt telefonnal végzik a napi rutint.": szerintem ez nem normális dolog, de majd rájönnek a népek és sírva fognak menekülni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • joysefke

    veterán

    válasz floatr #11 üzenetére

    Amellett azt is lehet látni, hogy teljesítmény terén az ARM pár évvel van lemaradva, míg az intel energiahatékonyság tekintetében jóval többel. Ez vszeg architekturális probléma is egyben, ahol egy ilyen 30 éves kompatibilitást magával hordozó komplex rendszer csak a gondot jelenti.

    Az hogy az x86 fogyasztásban az ARM teljesítményben van lemaradva az tiszta sor. Arra nézve, hogy az energiahatékonysága jobb lenne az ARM-nek mint az X86-nak tudsz valami releváns forrást mutatni, amely nem szintetikus benchmarkokat használ hanem általános kódokat (nem hardveresen gyorsított feladatokkal)?

    Mert én ilyet még nem láttam, ez persze nem azt jelenti, hogy nincs ilyen teszt, linuxon nagyjából összehasonlítható lenne a dolog, feltéve, hogy a benchmarkolásra használt applikációnak látezik natív ARM kódja.

    aproparoka87:
    A modern ARM procik nem rendelkeznek beépített hardveres videódekóderrel? Mert ha igen, akkor nem túl fair az összehasonlítás.

    Egy új Cerka gyanítom reggelire megeszik fél tucat legújabb/leggyorsabb ARM procit és akkor még fel sem pörög a venti...

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák