Keresés

Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Spirit #360 üzenetére

    Nem tudom hova tenni ezeket a megjegyzéseket, gyógyszer ipar Amerikában. meg hasonló halandzsa, olyan dolgokat hozol fel amik abszolút nem ide tartoznak.Amerikában sok más dolog van ami rossz, pl a gyorséttermeket sem tiltják be, pedig el vannak hízva mint az állat, meg hasonló banális megjegyzések.
    Hogy az adó rossz dolog, evidens, DE ha lesz adó akkor lesz nikotinos lötyi is gondolom. Nem lesz adó, nem lesz hivatalos forgalmazás. marad az ízesített folyadék, ami valljuk be, nem éppen a legjobb alternatíva a dohányzásról váltóknak.,( szinte nulla)Nem idill amit felvázolok, ébredj fel, hanem az egyetlen járható út hogy hivatalosan lehessen árulni nikotinos lötyit ,HA elfogadják a tervezetet amit e cigit használóként gondolom ismersz.Nem pártolom az adót, de inkább annak drukkolj hogy legyen, mert amúgy bealkonyodik hamar a nikotinos eciginek.
    amúgy meg rohadtul nem tudom minek írogatok én itt, mikor engem hidegen hagy. részemről lezárom. üdv!

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Spirit #360 üzenetére

    "de ugye tudtad, hogy Amerikában a vezető halálokok között szerepel már a "gyógyszer mellékhatás"?"

    Egy olyan országban, ahol a gyógyszerek engedélyeztetése sokkal gyorsabban lezajlik, mint az EU-ban, ráadásul a gyógyszergyárak lobbi ereje hatalmas, ott nem csoda, hogy nem kellően bevizsgált gyógyszerek ezrei keringenek a piacon. Elég csak néhány piacvezető gyártónak összeállnia egy lobbiba és bármi átmegy az engedélyeztetési folyamaton ami nem okoz közvetlenül halált, így a pár évnél távolabbi hosszútávú hatások vizsgálatára nem marad idő.

    Az EU-ban például a génmanipulált vetőmag használata is komoly korlátokba ütközik, piaci forgalmazásuk meg még nehezebb, egészen egyszerűen azért, mert már 15-20 éve tartanak a vizsgálatok, melyek hosszútávú hatásokat kutatnak. Ezzel szemben az USA-ban már évtizedekkel ezelőtt összeálltak a farmerek, szakszervezetek, őket képviselő ügyvédek egy lobbi csoportba és már igen régóta a mezőgazdasági termények döntő többsége génmanipulált.

    Az már más kérdés, hogy az EU-ban is elképzelhető lesz, hogy engedélyezik ezek "korlátlan" használatát. Hiszen a génmanipuláció ugyan az, mint amit az ember művel több ezer éve. Fajtákat nemesít, egyesít, stb. Jellemző, hogy sok vadon termő növényt házasított az ember, melyekből a ma ismert mezőgazdasági termények többsége van. Akadnak olyan gyakran fogyasztott zöldségeink, melyeket 300-400 éve még nem ismert az emberiség. A génmanipuláció ugyan ez, csak ellenőrzött, laboratóriumi körülmények között.

    Szerintem felesleges iderángatni az USA-t. Teljesen mások az engedélyeztetési és bevizsgálási viszonyok.

Aktív témák