Új hozzászólás Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    Még mindig az a helyzet, hogy a 15 százalékos minimális adókulcs kevésbé érdekes. Az már inkább, hogy mi számít, majd adóalapot csökkentő és nővelő tételnek.

  • bambano

    titán

    egy rakás baj van ezzel a történettel:
    1. "Olyan fenntartható bevételi forrásokra van szükségünk": tehát rosszul működik az államotok, rosszul költitek el a pénzt, emiatt új bevételi forrásokat kerestek ahelyett, hogy jobban költenétek. ostoba.
    2. "Olyan fenntartható bevételi forrásokra van szükségünk, amelyek nem a munkabérek további adóztatásán alapulnak” – jelentette ki Yellen." te buta liba, szólok, *minden* adóbevételt a vevők zsebéből vesztek ki, tökmindegy, hogy tőkeköltség, jövedelem, forgalom vagy bármi más vonalon számolod ki a mértékét.
    3. "Véget kell vetni annak is, hogy a vállalatok tőkejövedelmeket alacsony adózású országokba helyezzék át, és meg kell állítanunk azokat a számviteli trükköket, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy elkerüljék a méltányos részesedésük megfizetését.": ha ehhez trükközni kell (nem), akkor a számviteli szabályozást kell megjavítani, nem új adót bevezetni. ha ez legális (nyilván az, hiszen ha nem az lenne, már szénné büntettek volna mindenkit), akkor meg így jártatok. az is biztosan tény, hogy a plusz két adó messze esik attól, amit a cégek méltányosnak gondolnak.
    4. "A globális minimumadóról szóló elképzelések két alapon nyugszanak: egy legalább 15 százalékos minimumadó bevezetésén, illetve olyan rendszeren, amely a lehető legigazságosabb módon osztja el ezt az adót. ": ez meg marhaság. nincs igazságosan elosztott adó.

    az az ötlet, hogyha egy ország nem veti ki a minimumadót, akkor más ország kiveti helyette, görénység, mert országok belügyeibe történő beavatkozás és sértheti a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bencze

    senior tag

    Számomra az az érdekes, hogy ha az ember politikai kinyilatkoztatásokat olvas akkor ugye az EU bizottság ad nekünk ajándékba egy valag pénzt, tehát kuss van (oké most ne számoljuk ki egyébként mennyi pénz jön be mennyi megy ki és melyik mit szolgál) de az a pénz amit olyan gálánsan szétosztanak most az EU megmentőiként meg sincs csak azzal a mozdulattal most próbálják kivenni a cégek zsebéből.
    Nem tudom ha ettől igazságosabb lesz a világ, ekkora cégek úgyis megoldják, hogy kőgazdagok legyenek és mindenki másnak annyit fizetnek amennyit muszáj. Majd drágább lesz a reklám és egy hajszálnyit minden emiatt. Nem tűnik valódi megoldásnak semmire, csak amolyan patchelés ez is.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Foglalt név

    addikt

    válasz bambano #2 üzenetére

    Ahogy írod, pont hogy igazságos. 15%-ot le kell perkálni minden cégnek. Az ősszittya végérvényesre csiszolt súrlódásmentes államaparátusa megengedi, hogy kimentse a hanyatló nyugatot azzal a mihaszna 6%-al, amit átenged. Hiszen 9%-ból, akár Nivával is bejárható úthálózatot, vagy természetes szelekciót elősegítő egészségügyi rendszert is fenn tud tartani, hogy a stadionokat ne is említsük.

  • oszi666

    őstag

    válasz bambano #2 üzenetére

    full igazad van a kettes pontban
    mikor értik meg az emberek, hogyha a szemét gonosz multikat meg a méggonoszabb bankokat jól megadóztatja az állam, azt plusz adót ugyanúgy mi fogjuk így vagy úgy kifizetni? lásd rezsicsökkentés meg a többi idiótaság is. ez az új "sóderbánya" extraadó pedig hányinger. kőbányákra érdekes módon nem vetették ki
    4-es is teljesen igaz.

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

  • nuke7

    veterán

    hát gratulálok a g20-nak... ezt nyilván nem a bérek és az új beruházások fogják megsínyleni :(

    #2bambano: jó látni, hogy azért magyarországon se mindenki idióta, és lenne, aki egy valóban jobboldali pártra szavazna :K

    #3benczeÚj: nem adnak valag pénzt sajnos :( kellene látni, hogy minden adót, valamilyen teremelő tevékenységből szednek be, a termelő tevékenységek végén meg emberek, fogyasztók vannak. Minden adó, amit be kell fizetni a fogyasztókat károsítja, nagyon kevés kivétellel.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Foglalt név

    addikt

    válasz nuke7 #6 üzenetére

    Tehát ha én pozitívnak tartom, hogy van egy rendszerünk (jelen esetben a közös kötelezettségvállalásról), ami elvileg a többség akaratával épült és az alól kibújni óhajtok lehetőségiet próbálja leredukálni a felruházott hatalom, akkor idióta vagyok?
    Inkább annak kéne éljeneznem, hogy miközben én befizetem az adót, egy cég megveszi a piroska.jpg eredetijét, mint NFT és a másik zsebéből kivéve jól érzi magát, miközben egy vasat nem tett a közös kasszába?
    Azt elfogadom, hogy ez nem megoldás mindenre, de talán egy lépés előre. S mivel a mentalitást kéne megváltoztatni, amíg a többség nem áll át bizony helyeken adókerülésről, adófizetésre, rengeteg példa lesz, ami azt mutatja, hogy nem sikeres a dolog.
    Ez sima játékelmélet, lehet mindkét rendszer stabil, csak az egyik a többség számára kedvezőbb, mint a mostani monopoly. Átbilleni fáj, de sokak szerinte megéri.

  • bambano

    titán

    válasz Foglalt név #7 üzenetére

    a következő a történet magja:
    egyes országokban más az adókulcs, mint másokban.
    ezzel két dolgot lehet csinálni:
    1. a magasakat csökkented
    2. az alacsonyakat felhúzod.

    mivel a te zsebedből fizetik az adót, ezért az alacsonyakat felhúzod történet azt jelenti, hogy azon országok, akik most erőltetik a minimáladót, nem fogják rendbe tenni a kiadásaikat, hanem tőled vesznek el plusz pénzt. ezt a verziót pozitívnak tartani elég "szokatlan" gondolat.

    van egy másik nézőpont is:
    most egy csomó cég itt adózza le a nyereségét, amit egyébként máshol termel meg. ha egyenlő lesz az adókulcs, akkor tökmindegy, hogy hol adózza le, tehát reális esély van rá, hogy a saját országában fogja. vagyis mi, mint jelenleg adóparadicsom ország, rosszul járunk.

    "jelen esetben a közös kötelezettségvállalásról": a rendszerünk nem a közös kötelezettségvállalásról szól, hanem arról, hogy azt is kifizetjük, ha hülye a kormány. tehát például én meg a többi adófizető egy rakás pénzt fog beletenni abba, hogy az ostobenkó usákok folyton háborúznak mindenhol. így is tetszik az ötlet?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • btprg

    senior tag

    Jó, oké, szegény nagy cégeket ne szívassuk, úgyis mi fizetnénk többet mert ránk hárítják stb. stb., rendben van.

    És akkor mit kéne tenni? Mondjuk azt, hogy ha egy cég elég nagyra nő, akkor onnantól kezdve azt csinál amit akar? Közben meg a kicsik ugyanúgy fizessenek mindent is? Vagy hogy gondoljátok, ti, akik szerint ez az egész tervezet hülyeség meg igazságtalan? (Tényleg kíváncsi vagyok rá, nem szándékos kötözködés.)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • bambano

    titán

    válasz btprg #9 üzenetére

    a nyilvánvaló és végrehajthatatlan megoldás, hogy az országok befejezik a kontrollálatlan költekezést, és akkor nem kell nekik ennyi bevétel.
    a kevésbé nyilvánvaló, de szerintem még végrehajtható megoldás az, hogyha nem tetszik nekik a túlárazott cégen belül transzfer, akkor ezt büntetik, keresik és üldözik. ez nyilván melósabb, mert át kell nézni a könyvelést.

    szerintem azt mindenképpen el kell kerülni, hogy az országok szuverenitását megsértsék az adójogszabályokon keresztül. ezt a pontot nem akarja érteni a hatalommániás nyugat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • nuke7

    veterán

    válasz Foglalt név #7 üzenetére

    nyugodtan megpróbálhatod kifordítani a szavaimat //szavainkat// de azon kívül, hogy internetes e-péniszt növelsz magadnak, másra nem tudod használni, jobb nem lesz senkinek.

    A te érvelési hibád: https://yourlogicalfallacyis.com/strawman

    Sajnos nincs köze annak amit írsz, ahhoz, amit én írtam.
    Fuss neki mégegyszer ha gondolod, másodikra összejöhet ;) - közben látom, hogy más türelmesebb volt... :DDD

    #9 btprg: hmm tudnál arra példát mutatni, hogy egy nagy cég azt csinál amit akar..?


    de amúgy az egy elég jó megoldás, hogy az állam hátrébb lép, nem szól bele annyira a piac-ba, nem költ szanaszét és összevissza mindenre - ezzel a korrupció is nagyban csökkenne.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Foglalt név

    addikt

    válasz nuke7 #11 üzenetére

    Átfogalmazom másodikra, ha már így kérted.
    Két lehetőséget látok.
    Az első, ami a hozzászólásod alapján eléggé valószínűtlen, hogy annyira naív vagy, hogy elhiszed, hogy az Amazonnak annyira rosszul megy, hogy bár próbálják alacsonyan tartani az adókat, ezt csak is azért teszik, mert a sofőrök már így is kólásüvegbe pisilnek és az egész cégben mindenki azért szakad meg, hogy a fogyasztónak jó legyen.
    A második, hogy kb. úgy vagy, mint a védelmi pénzt szedők áldozatai, hogy egy multi tud zsarolni a hatalmával. Mert amikor megpróbálod rákényszeríteni, hogy adózzon rendesen, ő akkor sem fog, hanem továbbhárít minden költséget. Így inkább elhárítasz minden segítő szándékot, mert meg vagy félemlítve.
    Így jobb?

  • Foglalt név

    addikt

    válasz bambano #8 üzenetére

    Ez eléggé hajaz az éppen aktuális másik balhéra, a reneszánsz gátra.
    Igen, van egy aktuális helyzet, amit lássunk be, hogy elég igazságtalan. Miért nem ott adózik bárki/bármi, ahol az adott nyereség termelődik? Mondani persze egyszerűbb ezt, mint ellenőrizni, mert szolgáltatásokkal (szakértői díj), egész ügyesen át lehet mozgatni.
    Most egy picit próbálják egyenesbe rakni a játék teret, ez viszont felrúgja a status quo-t. Aki eddig ügyeskedett, annak fáj, hogy elveszik előle az ingyen falatot, de azért érezzük, hogy a felháborodás nem jogos, inkább szemtelenség.

    Az utolsó részt nem értem, ha eddig x Amerikai vállalatnak adott százalékért segítettünk megrövidíteni a saját országát és most ez jótett tiltott lesz, a cég pedig hazamegy papíron is, akkor mi továbbra sem fizetünk egy fillért sem a jenkiknek, viszont ők a továbbiakban viszontlátnak valamit abból a pénzből, amit kiadtak és eddig nálunk, meg 2 cégvezér zsebében veszett el.

    Az ilyen ingyen pénz nélkül, azt is el tudom képzelni, hogy a torzult rendszerünk is kényszerűen magára talál és lesz lehetőség okoskodás nélkül is életbentartni egy vállalkozást.

  • nuke7

    veterán

    válasz Foglalt név #12 üzenetére

    elfelejted, hogy az amazon alkalmazott fogyasztó. Sokan nem látják, hogy nincsenek igazából cégek, mert a cégek alkalmazottakból, fogyasztókból állnak.
    A cégvezetőnek az az érdeke, hogy profitot termeljen. Annyit fog fizetni a kvalifikált munkaerőnek, amennyiért azt meg tudja szerezni, a maradék profit.

    Ha az adója nő ennek a cégnek, azért, hogy a profitot szinten tartsa (ez az elsődleges dolga) nem fog felvenni új munkaerőt / beruházni / bért emelni stb.

    Kérdezhetnéd, hogy miért gondolom, hogyha adókat csökkentenek, akkor miért lenne jobb az alkalmazottnak, miért nem csak a cégek profitja nőne tovább?

    Erre egy viszonylag egyszerű magyarázat van, csak hosszadalmas végig gondolni, de valahogy nagy vonalakban így néz ki:
    - az összes többi cégnek is alacsonyabb az adó, nem csak annak az egynek
    - az összes többi cég is kvalifikált alkalmazottakat keres, mert azok termelik nekik a profitot
    - ha 10% kevesebb adót kell fizetni mindenkinek, és ezt az egyik cég "profitba" rakja, a másik ebből csak 5%-ot tesz profitba, a maradék 5%-ot terjeszkedésre, béremelésre fordítja, szerinted melyik cégnél lesz közép/hosszútávon jobb dolgozni? :U

    - miért nem tartja meg az összes cég az adón nyert pénzt? Mert ez lehetetlen. Nagyon-nagyon sok cég van, és elég csak töredéküknek úgy dönteni iparáganként, hogy itt az idő, most a konkurenseken felülkeredünk és máris vagy követik őket vagy szépen lassan elkezdenek bevételt veszteni áttételesen a jó munkaerő elvándorlása miatt.

    és ez egyben válasz a másodikra is, ugyanis nincs olyan fogyasztó, aki ne lenne valahogy, valamilyen módon alkalmazott. Lehet, hogy törvényileg kikényszeríted, hogy mondjuk nem emelhet árat az adóemelés után a multi cég...

    Akkor utána kikényszeríted törvénnyel, hogy bért sem csökkenthet, sőt, ugyanolyan ütemben kell folytatni a béremeléseket is.

    Akkor utána törvényileg megpróbálod kikényszeríteni, hogy a beruházásokat se halassza el, tartsa ugyanúgy karban az infrastruktúráját, sőt, fejlesszen is...

    Aztán lassan államilag irányítanád az összes multit... így már érthető mi a probléma? :U

    Nem lehet úgy adót emelni, hogy közben minden más változatlan marad. Természetesen valamennyi adó az állami core function-ök működtetésére kell, de messze nem annyi mint azt mostanában normálisnak gondoljuk pl. m.o.-n.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • bambano

    titán

    válasz Foglalt név #13 üzenetére

    "Most egy picit próbálják egyenesbe rakni a játék teret": na pont ez nem történik meg, ezért van rossz véleményem a sztoriról.
    nem a játéktér újra cserélése folyik, hanem a régi kuplerájhoz keresnek újabb finanszírozást.

    mit nem értesz? ma megkapod mondjuk a telekomos internet szolgáltatást ócsóér', mert alacsony az adószint. a jogszabály szerint vagy beállsz a sorba, és beszeded a 15%-ot, vagy nem szeded be, akkor a német kormány majd beszedi. tehát te bármit csinálsz, a tőkeköltség adókulcsa emelkedni fog legalább 6 százalékkal. következésképpen az eladási ár is emelkedni fog ennyivel.

    vagy idejön fél halivúd, mert itt ócsóér' lehet filmet forgatni. majd már nem lehet. akkor a mozijegy drágulni fog. és a plusz pénzt arra használják majd, hogy vegyenek egy 10. Gerald R. Ford osztályt, nem pedig arra, hogy leszereljék az összes támadófegyverüket.

    az önmagában nonszensz, hogy az amcsi pénzügyminiszer böffent egy marhaságot és erre a világ 136 országából 130 azonnal rábólint. az pedig, hogy az egész cécó kiindulási alapja az, hogy még több forrásra van szükségük, egy vicc. nekem semmi közöm az amcsi költségvetési hiányhoz. az az ő problémájuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Foglalt név

    addikt

    válasz nuke7 #14 üzenetére

    Azt hiszem teljesen más irányból közelítjük meg ezt a kérdést.
    Egy ideális világban el tudom hinni, hogy igaz a logikád, de a jelen világban nagyon sok torzító tényező van, minden oldalról, ami közös bennük, az az, hogy erőfölényre építenek.
    Hogy egy kicsit a másik oldalról is beszéljünk, ilyenek a munkás szakszervezetek. Mikor 3 napra leáll a Párizsi tömegközlekedés, ugyanúgy az ezt kihasználó zsarolás folyik. Ennek eredményeképpen 70 felé tendál a nyugdíjkorhatár, a szörnyű fizikai munkát végző metróvezető viszont az 50-es éveitől fog pihenni.
    Ha a Tesco 50 raklap kutyakaját vesz, míg a szomszédod e.v.-ként egyet próbál értékesíteni, akkor már csak a kedvezmények miatt is éhen fog halni, nemhogy bért emel magának. Ott van az is, hogy milyen márkaarculatod van, ha a google-höz mehetsz programozni, lehet nem számolsz után, hogy ez tényleg jobban megéri-e neked, mert jól mutat az önéletrajzodban.
    Itt még szó sincs az elmúlt évtizedekben látott piacszerzési stratégiákról, pedig ahogy nőnek egyes cégek, egyre könnyebben vásárolják fel vagy lehetetlenítik el a konkurenciát. Így papíron jól néz ki, amit írtál, csak nem fogod tudni megcsinálni, mert kb. minden iparágban lezajlottak ezek a játékok és megvan az az 1-2 cég, aki eldönti mi lesz.
    Szerintem nem reális, hogy adót csökkentünk, a facebook zsebrerakja a pluszt, erre minden alkalmazott gyorsan átrohan az iwiw-hez és huss átrendeződik a piac.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz bambano #15 üzenetére

    Az hogy mennyire hülyék vagyunk, az példa szinten releváns, de ne kenjük másra szerintem.
    Ha Malév-al repülsz, abból nem lesz rombolója az USÁ-nak, ahogy abból sem kéne, hogy a MATÁV-val felhívod a kollégád, szintén nem, amikor Konta Barbi dekoltázsát nézed 1,5 órát a sötétben.
    Az hogy 20 év alatt letoltuk a nacinkat és most fogjuk a bokánkat, azt megköszönhetjük a nagy hazapénzszeretetünknek és pár derék honfitársnak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #8 üzenetére

    ott sántít a gondolatmenet, hogy önmagában a százalék nem mond semmit. A beszedett abszolút összeg számít. Hiába magas a társasági adókulcs, ha csak kicsi profitot adóznak le vele. Míg a másik országban a tördék adókulccsal sokkal több dollárnyi lesz a befizetett pénz, mert nagy összegnek a kis százaléka könnenyen lehet nagyobb, mint kis összegnek nagy százaléka. Van egy elvárt beszedett adómennyiség, amit például a gazdasági teljesítményből lehet látni. Ebből még nem kövezkezik, hogy a magas adókulcsos állam biztosan rossz hatékonyságú. Most azzal foglalkoznak, hogy a trükkös szomszéddal kevésbé érje meg átjátszani a pénzt máshová. Ha bejön, akkor a magasabb társasági adós országokban akár százalékot is csökkenthetnek, mert még úgy is több lóvé folyik be a kevésbé trükközött adózás miatt.

    Együtt kell nézni a többféle adót. Van ahol magasabb a társasági adó, de kisebb az áfa. Máshol óriási az áfa, de kisebb a társasági adó. Na ilyen szempontból mi vásárlóként például megszívjuk a társasági adó emelésével, mert az áfa nem csökken. És a sok kisebb, nem offshore-ozó cégnél ez drágulást jelent.

    Itt élőként számunka abszolút nem adóparadicsom az ország. A külföldi cégek pénzkimentésekor adóparadicsom.

    Abban viszhont maximálisan egyetértek, hogy hiába hoznak újabb és újabb egyre nyakatekertebb törvényeket, ha a meglévőknél sok a kiskapu és nem tartják be szigorúan.

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz azbest #18 üzenetére

    Illetve az is jogos pont, hogy ahogy a beszedés oldalon kéne zárni a kiskapukat és betartatni, úgy a költségvetési faramuciságokat is kordába kéne szedni.
    Tudom, hogy annyira hozzászoktunk valami irreálishoz, hogy a normális tűnik őrültségnek, de ha én zsigulival járok, akkor miért kell engem audiból képviselni? Mondjuk legalább a királyunk szénégető :DDD ;]

  • bambano

    titán

    válasz azbest #18 üzenetére

    a gondolatmenet nem arról szólt, hogy sok vagy kevés a társasági adó kulcsa. a gondolatmenet arról szólt, hogy görény hozzáállásnak tartom, hogy a költségvetési hiányt megint úgy akarják csökkenteni, hogy több pénzt vesznek el az emberektől, emelik az adókat.

    miért nem az jut eszükbe, hogy kevesebb pénzt költsenek? 136 országból 130-ban az jutott először eszükbe a döntéshozóknak, hogy adót emelnek. miért? ezzel párhuzamosan az miért nem jut eszébe egyik döntéshozónak se, hogy tán ha nem kotorásznának idegen szuverén államok zsebében?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Foglalt név

    addikt

    válasz bambano #20 üzenetére

    Az egyetlen rész, ami nem világos számomra, az a más zsebében kotorászás. Ha jól tudom az adókulcsok nem titkosak és nem kötelező aláírnod az egyezményt.
    MO kimarad, szedi az % százalékot, ami neki elég, ezt minden másik ország tiszteletben tartja, ha jól értem. Ha nem szeretsz mások zsebében turkálni, akkor téged sem zavar, hogy ők mennyi extra sápot szednek még le, ugyanarról a cégről. Így mindenki boldog azzal, amije van, nem de?

  • bambano

    titán

    válasz Foglalt név #21 üzenetére

    "MO kimarad, szedi az % százalékot, ami neki elég, ezt minden másik ország tiszteletben tartja, ha jól értem. ": nem, nem jól érted.
    úgy van az egyezmény terve, hogy:
    1. az adót beszedi az ország, ahol a gazdasági esemény lezajlott
    2. ha az ország nem szedi be, akkor a vállalat anyavállalata szerint illetékes ország beszedi az anyavállalattól
    3. ha az sem, akkor tetszőleges ország beszedheti.

    tehát gyakorlatilag mindegy, hogy csatlakozol-e az egyezményhez vagy sem, a vállalatot le fogják húzni 15 százalékra. következésképpen a józan ész azt mondja, hogy mindenki be fogja szedni a minimáladót, akár akarja, akár nem, mert ha mondjuk a magyarok nem szedik be, akkor a németek beszedik helyette és az valóban nettó pénzkidobás a magyar részről. és mivel ezzel az egyezményhez való csatlakozás önkéntes volta is erősen megkérdőjeleződik, így mondhatni, hogy az országok szuverenitása sérül, más zsebében kutakodnak.

    tehát számszerűleg:
    német vállalatnál képződik 100 forintnyi profit Magyarországon.
    a. eset: csatlakozunk, akkor a nav beszed 15 forint adót.
    b. eset: névleg sem csatlakozunk: a nav beszed 9 forint adót, majd ezek után a német adóhivatal beszed még 6 forintnyi eurót. és ebbe a magyar hatóságok nem tudnak beleszólni.

    mivel a cégtől mindenképpen behajtanak 15 forintnak megfelelő adót, ezért a magyar navnak az lesz az érdeke, hogy ha már elveszik a cégtől, akkor azt ő tegye meg. vagyis ez egy kikényszerített adóemelés lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Foglalt név

    addikt

    válasz bambano #22 üzenetére

    A 3. pontban nagyon nem vagyok biztos és azt hiszem ez az, ami miatt nem értünk egyet.
    Anélkül nekem úgy néz ki, hogy dugjuk a szomszéd feleségét és még nekünk áll feljebb, ha ő is megfogja a mellét otthon, ahelyett, hogy a nevünkre vennénk.
    Ha van valós értékteremtés az adott országban (és nem sima adócsalásról van szó), akkor értelemszerűen megéri csinálni ott egy céget és meg is van oldva a probléma. Magyar cég, magyar termelés, magyar adó. Nem lépünk be, alapból van 6% előnyünk, hálásnak kéne lennünk, hogy 130 ország helyzetelőnybe hozott minket.

  • nuke7

    veterán

    válasz Foglalt név #16 üzenetére

    "kb. minden iparágban lezajlottak ezek a játékok és megvan az az 1-2 cég, aki eldönti mi lesz."

    tehát mindenhol monopólium van :Y :F

    nemár. A google és facebook (amiket említettél) szabad szemmel nem látható mennyiségű embert foglalkoztat a többi iparághoz képest, nem rajtuk múlnak a dolgok, arányt tévesztettél most :( (és ha jól tudom a google ellen pont folyt monopolium vizsgálat :U )

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák