Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emelhu #14 üzenetére

    Tranzakciós adó, ennyi.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • tomcat78

    őstag

    válasz emelhu #14 üzenetére

    Forgalom arányos,de nem reális.Agyfaszt kapnék,ha minden nettó jövedelmem után csak a bevétel alapján kéne még plusz adózni.Egy cégnek vannak működési költségei,így a bevétel önmagában nem mérvadó.Példa,hogy mire gondolok:ha én bevállalok egy munkát anyagosan mondjuk 1millió forintért amiből az anyagköltség 400e ft,akkor te sem gondolhatod komolyan,hogy az 1millió után kéne még adózzak.Holott értelemszerüen bevételként jelentkezik,ha ennyire sarkítunk.
    Az áfát most hagyjuk,az egy külön sztori,bele van építve mindennek az árába.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • emelhu

    aktív tag

    válasz emelhu #26 üzenetére

    Fel lehet fogni úgy, hogy társadalmi erőforrás lefoglalási adó.
    Ha egy cég nagyobb hozzáadott értékkel üzemel, akkor az a társadalomnak előnyösebb és aráynában alacsonyabb az adóterhe, mint annak a másiknak, aki ugyanúgy lefoglalja az erőforrásokat, de alacsonyabb a hozzáadott értéke.

    Adófilozófia... hatalmas értelmezési végletek lehetségesek.
    Pl. a személyi jövedelem adóra: melyik az "igazságos" és melyik a "társadalmilag hasznos"?
    - Nincs jövedelem adó (fékezi az emberek ambícióját)
    - Lineáris jövedeleamadó (egységes a teher)
    - Progresszív (akinek több van az járuljon hozzá jobban)
    - Degresszív (már megadta a társadalomnak ami jár, inne fékezi az ambíciót)
    - Limitált (már hat ember jövedelmét én fizetem a jövedelmemből, mivégre fitzessek többet?)

    Mindre tudok lapokon keresztül pro és kontra érveket.
    És egyszerre mind igaz és hamis.

  • Penge_4

    veterán

    válasz emelhu #27 üzenetére

    A nincs jövedelemadó-ra milyen kontra érveket tudsz? (Azt leszámítva, hogy ha csóró az ország, akkor nem engedheti meg magának, mert máshonnan kell beszedni a hiányt).

    Ahogy a mondás is tartja, "Ha a cigire és az alkoholra kivetett adó a leszokást kéne hogy eredményezze, a benzinre kivetett adó a környezetszennyezés csökkenését, akkor a munkára kivetett adó lényegét egyedül a cigányság értette meg."

    Mert egyszerűen erre nem lehet mást mondani, mint "szükséges rossz", hiszen aki keres pénzt, azt meg tudja sarcolni az állam "jut is, marad is" elven.

    (#28) azbest: Ezek a problémák az összes adónál jelen vannak. Még a munkát sújtó adónál is hallottam már olyat, hogy úgy jelentették be xy-t, hogy utána x évre rá jött ki TB tartozás meg egyéb dolgok.

    Úgyis csak az fog véget vetni az adócsalásnak, ha teljesen megszűnik a készpénz. És ebben az esetben is csak az egységes, egyszerű formák fognak normálisan funkcionálni. Minél inkább túlbonyolítod, a felesleges plusz bürokráciát leszámítva is csak azt eredményezi, hogy

    - beindítja az embereknél a kiskapukeresési ösztönt.
    - az ügyeskedők köröket vernek a becsületesekre, emiatt indokolatlan előnyre tesznek szert.
    - valaki mindig jól fog járni és valaki mindig szív

    Ehelyett sokkal egyszerűbb lenne (és még felesleges munkákat sem kellene fenntartani, mint adószakértő meg anyámkínja), ha lenne tényleg ilyen fogyasztási adó, ami mindenre rámegy és nincs visszaigényléses hülyeség meg több áfakulcs meg miegymás.

    Meg lenne mondjuk tőkeadó, ami szintén mindenre egységesen menne rá és ott se lenne értelme strómanok nevén szétszórni a vagyont meg izébizé. Bár ez utóbbihoz teljes globalizmus kéne, egységes adóterhekkel meg ugyancsak készpénzmentesség.

    De ekkor ezzel a két adótípussal le lehetne fedni az egész társadalmat. A jóléti állam is tudna működni, miközben sokkal több pénz maradna az embereknél.

  • tomcat78

    őstag

    válasz emelhu #26 üzenetére

    Írtam,hogy az ÁFA-t hagyjuk most.Nem mellesleg azt sem tudod minden után visszaigényelni.Áthárítani persze igen,én is úgy számlázok.Így is bőven van mit fizetni a bevételből.Bizonyos fokig itthon azokkal van kib@szva,akik kényszer vállalkozók lettek.Most van lehetőség pl egyéni vállalkozóként ÁFA mentesen számlázni,igaz limitált összegig évente.Értelem szerü,hogy én Kft-ként ezzel nem tudok versenyezni,mert gyakorlatilag örülhetek ha nullára kijövök ha még az ÁFA-t is zsebből fizetem..Van a másik oldal:a nagyobb-10milliós nagyságrendü munkák-oda az egyéni vállalkozók nem férnek oda.Viszont az ilyen munkákhoz egy kis cég egyszerüen hozzá sem fér...Sok esetben előre el van döntve minden.
    Jelen pillanatban ott tart a dolog,hogy alkalmazottként kb annyit tudok elkérni a munkámért,amennyit cégként keresek.Mellette nem hullik a hajam,nem trappolok felmérni és nem írok éjjel kettőig ajánlatokat.Azt hozzáteszem csöndben,hogy ipari alpinista vagyok,így meg is fizettetem a munkámat beugróként is.Ha valahol nem fizetik ki,amit kérek,nem megyek.Speciális szegmense az építőiparnak...de kb mindenki ugyan annyit kér.Azt meg senki nem akarja,hogy a nagy cégek leverjék az árakat a saját hasznuk növelésére.Persze itt is mindig akadnak akik elmennek olcsóbban,de álltalában nincs benne köszönet.
    De ez már ide nagyon off...Csupán csak arra próbáltam rávilágítani,hogy azért bőven vannak lukak egy kb működő rendszerben is.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák