Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz pengwin #17 üzenetére

    Azért az IBM-ről nem árt tudni, hogy már a 2000-es évek elején évi 1 milliárd! dollárt ölt szabad szoftverekbe. Nem tudom most hogy állnak, viszont, a termékeik jó része Linux alapú. Nem hinném, hogy olyat megcsinálnának a RedHatal, mint annó az Oracle a javaval.

  • borg25

    senior tag

    válasz emvy #39 üzenetére

    Mert a piaci kapitalizációja az elmúlt 1 évben 20-30 milliárd dollár közt mozgott. Oké, hogy tegnapelőtt 20milliárd volt, és tegnap ugrott meg 30-ra, de március és június közt is ennyire menetelt fel.
    Oké, ez még mindig 10%-al kevesebb, mint az IBM 34 milliárdos ajánlata, de azért azt is meg kell fizetni, hogy valaki el akarja adni a RedHat részvényét, és arra ez a mindenkori árnál 10%-al több, bőven elég.
    Egyébként pedig hidd el nem hülyék ülnek az IBM vezetésében. Ismerik a Ferengi mondást, hogy minden gyűjtemény annyit ér, amennyiért megveszik. Tutira ez volt a lehető legalacsonyabb tisztességes ár.
    Szó se róla, ha akarták volna, akkor szépen lassan is megvehették volna a részvényeket, egy-két ellenséges tőzsdei manipuláció lejjebb vitte volna az árakat, csak az nem biztos, hogy hírnév tekintetében megérte volna az IBM-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    válasz emvy #54 üzenetére

    Végül is, nem az számít, hogy mennyiért vette meg, hanem mennyi haszna lesz belőle az IBM-nek.
    A 15 milliárdért vettünk egy céget ami 20 milliárdot ért, de nem tudtuk hasznosítani, úgyhogy szélnek eresztettünk mindenkit a 15 milliárdot meg veszteségként leírjuk sokkal rosszabbul hangzik, mint a 34 milliárdért vettünk egy céget ami 20-at ért, s csináltunk belőle 50 milliárdot.

    Az IBM-et gondolom az izgatja, hogy júniusig kb eddig az árig ment fel az RH értéke. Jó kérés, hogy mi történt 4 hónapja, miért indult lefelé a részvényár 2/3 értékre, de gondolom ha ez alatt az ár alatt ajánlott volna, akkor sokan inkább azt mondják a részvényesek, hogy megtartják a részvényt, mert lesz ez még jobb is, aztán az IBM-nek max 90%-os tulajdon jött volna össze.

  • borg25

    senior tag

    válasz sh4d0w #85 üzenetére

    Ha okos a management, akkor sokkal egyszerűbb a helyzet. Csak azokat kell meggyőzni, akik szavazni fognak, nekik kell az 50%-os támogatottságuk.
    Az előbbi tulajdonosok lista alapján ha az első 10 tulajdonost meggyőzik, akkor máris megvan az 50,1%
    Ráadásul lehet, hogy elég 5-6 is, mert azzal is olyan 42% van meg, és a 7. nek is csak 2,15%-a van. Azok már egyre kevesebb vizet zavarnak. Egy kisrészvényes nem ül fel a repülőre csak hogy szavazhasson. Ha pedig a cég tart tőle, akkor Hawaii kell közgyűlést tartani, oda még kevésbé utaznak el.
    Ráadásul a nagy befektetők általában befektető társaságok, ott is képviseli valaki a céget vagy legalább döntési javaslatot tesz. Ilyen körülmények közt nem olyan nehéz 10 embert meggyőzni, hogy el kéne adni a céget jó áron, te is jól jársz, a cég is akit képviselsz, mert legalább realizálhat egy kis profitot, itt kéne aláírni.

Új hozzászólás Aktív témák