Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #5 üzenetére

    perze, nem ugyanaz, de attól még mindekettő korlátozás.

    amúgy meg ehhez kb. semmi köze a wto-nak, ahogy a korlátozásoknak sem a kereskedelmi gyakorlathoz (illetve az azok feloldására tett törekvések sem hiszem, hogy a kereskedelmet segítenék elő, hanem gyaníthatólag arra irányulnának, hogy minél nagyobb hatalmat szerezhessenek afelett a régió felett is a már nyugaton elkanászodott intézetek). a kínai cenzúrának több oka is van, valamilyen szinten persze mind az ottani politikával függ össze, de egyszerűen megfogalmazva arról van ugye szó, hogy a kínai vezetés szeretné saját maga kontrollálni az országban folyó dolgokat (ezt mind jó és mind rossz értelemben is lehet/kell érteni). amiket blokkolnak, azok olyan külföldi cégek tulajdonában levő weblapok, aminek a tartalmára semmilyen befolyással nincsenek, ezért inkább az egészet kiutasítják (egyszerűbb megoldás). ezt lehet elnézni, érdektelennek tartani, vagy utálni, de mondvacsinált indokokkal mindenféle szervezetet ráugrasztani innen nyugatról nem túl erkölcsös dolog.
    nyilván fáj nekik az, hogy nem tudnak Kínában olyan szintű szabad (rabló) kereskedelmet folytatni, amilyet akarnak, de azért az sem árt látni, hogy amikor utoljára ilyet tudtak művelni a külföldi érdekeltségek Kína területén, az az országra nézve katasztrófális körülményekkel járt. ennek fényében mondom azt, hogy elég álszent dolog ez a felvetés...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #7 üzenetére

    nem akultúrális eltérés ellenére, hanem inkább "kárára" lehetne ott iszonyat könnyen értékesíteni. ugyanis nagyon sok ember (főleg fiatalok) szemében szinte bármi menő, ami külföldi.
    és éppen ezért is tartom jó dolognak, hogy a kormány nem engedi egy az egyben rájuk zúdulni a nyugati "szemetet", még akkor is, ha gyaníthatóan nem ez az elsődleges célja talán az ottani vezetésnek.

Új hozzászólás Aktív témák