Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz bambano #18 üzenetére

    A tanárok közalkalmazottak, nem a jószándékukon múlik, hogy mit oktatnak és mit nem.
    Tüntizni meg sztájkolni persze lehet, sőt még politikai mozgalmakat is indíthatnak, de ha a társadalom elvárásai (oktassanak rendesen) és az ő érdekeik (pl. ha kevesebbet akarnak ugyanazért a pénzért dolgozni) nem egyeznek, akkor a sztrájk és a tüntetés mellé nem fog beállni az a kritikus tömeg, ami a kormányzatot meghátrálásra kényszerítené.
    Akkor meg a t. pedagógus vagy megcsinálja, amit elvárnak tőle, vagy mehet a versenyszférába meglepődni, amikor pofonröhögik, hogy "nyári szünet, kötelező szabadság meg túlórapóték, haha".
    A pedagógusok leterheltsége nem költségvetési kérdés amúgy, azon volt a kiakadás, hogy egyrészt az iskolák _semmilyen_ önálló gazdasági döntést nem hozhattak (krétát sem vehettek, ha kifogyott), másrészt idióta, értelmetlen adminisztrációs feladatokat sóztak a nyakukba.

    Ami a kormányzati elképzeléseket illeti: mivel ez egy koncepció, nyilván a megvalósításon van a lényeg. A megvalósítás sikerében lehet kételkedni (jogosan), de a kérdés most az, hogy a koncepció maga működőképes-e. Pl. az iskolák gazdálkodásának eltúlzott centralizálásáról már koncepció szinten is látszott, hogy hülyeség, ezzel szemben ez a terv még akár működhet is, ha nem k..rják el.
    Annyival jobb a helyzet most, mint mondjuk a 15 évvel ezelőtt a csúfosan bebukott Sulinettel szemben, hogy a hardverek életciklusa kitolódott, a háztartások többségében már eleve van valamilyen informatikai eszköz, így legalább lehet 5-6 évre előre tervezni, nem kell évente milliárdokért pc tendereket kiírni.

Új hozzászólás Aktív témák