Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz kilua #18 üzenetére

    Annyiból azért nem egyszerű a dolog, hogy a hatóságok valószínűleg ismerik az érintett bitcoin tárca címét, és figyelik, hogy mikor történik arról átutalás, és milyen bitcoin tárca címre. Aztán amikor az éppen figyelt bitcoin tárcáról egy valós pénzforgalmi számlára kerül pénz átutalásra, vagy annak a bitcoin tárcának a terhére vásárol, akkor már valószínűleg be tudják azonosítani a személyt.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Dare2Live #22 üzenetére

    "ezt hogy?"

    Minden bitcoin tranzakció mindenki számára nyilvános, és örökre rögzítésre kerül. Ez a kriptovaluta technológiák egyik alapeleme.

    A "bahamai" nincs kiadatás ország bankjánál landol módszer addig működhetett, amíg nem szinte kizárólag elektronikusan történtek az átutalások. Az adóhatóságok is azzal tudták térdre kényszeríteni az adóelkerülésben segédkező bankokat, hogy megfenyegették a bankokat, hogy ha azok nem működnek együtt, akkor kizárják őket a nemzetközi átutalási rendszerekből.
    Szóval már csak a kiadatást úszhatja meg valaki, de a pénzét akkor is bukja.
    Azért is fáj a hatóságoknak ennyire a kriptovaluták léte és sikere, mert az azokban tárolt vagyont már - ahogy a cikk témája is bizonyítja - nem tudják indítéktól függően megszerezni/visszaszerezni a "banktól" egy hatósági felszólítólevéllel.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz htc07 #37 üzenetére

    Csak ezzel a szolgáltatással az a gond, hogy abszolút bizalomra épül. Beküldesz valamennyi bitcoint, és ideális esetben 2-5% költség levonását követően "tiszta" bitcoint utalnak egy általad megjelölt tárcába. Mindez pedig történne egy olyan rendszerben, ahol semmi esélyed sincs visszaszerezni a bitcoinodat, ha végül nem utalnak semmit. Ráadásul még az sem kizárt, hogy pont a hatóságok üzemeltetik amolyan "mézesbödönként".
    Az átveréses sztori például már sokszor megtörtént, amikor híres emberek twitter fiókját meghekkelték, és azt ígérték a nevükben, hogy akik egy általuk megjelölt kriptovaluta tárcába küldenek egységeket, azoknak többszörözve visszaküldik a befizetéseiket. Sokan beugrottak ennek, hiszen végül is egy multimilliárdos hitelesített fiókja állította ezt, de mindannyian elbukták a beküldött pénzt, és a hekkerek röhögtek a sok hiszékenyeken.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Gyuri27 #39 üzenetére

    Alapvetően abszolút jogos az az igény, hogy a kárt maradéktalanul térítse meg, aki okozta. Ezen az elven is alapul néhány amerikai államban az adósrabszolgaság intézménye.

    Másik oldalról nézve viszont eléggé könnyen rossz irányba is el tud menni ez a büntetési tétel, ha például egy "görbe éjszaka" során a fiatalok "brahiból" elkötnek egy buszt az állomásról, és bedrogozva, részegen, rendőrök elől menekülve mondjuk összetörnek rengeteg autót, amiknek az értékét nagyjából az egész életük alatt sem tudják majd "ledolgozni".

    Szóval egy dolog az igazságérzet, és másik a racionalitás. Elvileg egy gyilkost is ugyanolyan kínok között kellene megölni, ahogy az végzett az áldozatával, de ez ugyanúgy nem fog megtörténni.

Új hozzászólás Aktív témák