Új hozzászólás Aktív témák

  • Vinyard#

    aktív tag

    válasz mrhitoshi #221 üzenetére

    Logikusan? Minden valamire való cégnek szüksége van gazdasági szakemberre, és jogi szakemberre is. Vagy legalábbis olyanra, akik értenek ezekhez a dolgokhoz, ha nincs is róla végzettségük. Természetesen egy nagyobb cég már minimum külön szakembert vesz fel ezekre a területekre, méretétől függően akár többet is.

    Mérnök viszont nem kell minden céghez...sőt, nem kell az önkormányzatba, államigazgatásba stb sem. Ugyanakkor nyilván egy iparban utazó cégnek 20-szor annyi mérnök kell, mint jogász vagy közgazdász. Szóval pontos számokat nem tudok, de nem hinném, hogy amire ki akar lyukadni, az igaz. Jogászokra meg közgazdászokra is igenis nagy szükség van. Aki ezt vitatja, az szerintem szűk látókörű , vagy simán csak hülye.

    Az más lapra tartozik, hogy ezen szakok minősége általában véve milyen (nem tudom), és hogy még a nagy igényekhez képest is túl sok embert képeznek ezeken a területeken (szinte nem lehet olyan egyetemet mondani, ahol ne lenne jogász, meg közgazdász képzés - nyilván néhány speciális profillal rendelkező intézményt leszámítva).

    A bölcsészkarban lévő tudomány meg olyan, hogy van aki ösztönösen érzi például hogyan kell az embereket manipulálni megvezetni, befolyásolni, terelni stb. de megvan ennek is a tudománya, úgy mint marketing, kommunikáció, pszichológia. Ezeket is lehet tanulni, és kell is, mert kevés ember születik úgy, hogy mindez a zsigereiben van, és nem kell neki tanulni, ösztönösen tudja, mit hogy, merre hány méter...vagy hogy a te példádnál maradjak, zsigereiben van, milyen a jó oktatás, előadásmód, retorika stb.
    És különben is, még az egyetemi oktatók között is óriáis különbség van, pedig ott mindenki szakmabelieknek ad elő. Vannak néhányan. akik született oktatók...vannak néhányan, akikkel hiába végeztetnél el mellékesen egy tanárképzőt, akkor sem tudnának oktatni...de szvsz a legtöbb ha tanulna az oktatásról, sokkal jobb tanárrá válhatna, mint amilyen aktuálisan. És a diáknak sem mindegy, hogy milyen tanár adja neki elő az anyagot. Szóval igenis van szükség a bölcsészkarokra is, akármennyire nem nézed őket semmibe. Amúgy én sem, büfészakoknak tartom, ahogy korábban is írtam, de az általad hangsúlyozott racionalitástól szerintem messze áll az a vélemény, hogy nincs szükség ilyenre...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák