Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    Lehet, hogy naiv vagyok, de ezek jutottak az eszembe:

    1. Ha Assange valóban egy személyben ismerte az összes titkot, akkor hülye. A helyzete eleve veszélyes, és akkor még odakínálja magát, hogy "ide lőjetek".

    2. Mióta számít árulásnak valamit kikiáltani? Az oké, hogy a kémkedést büntetik, de valamit beleírni az újságba már más. Egyrészt nem az a bűnös, aki megjelentette az adatokat, hiszen ő csak újságíró volt. Másrészt pedig nem előnyszerzésre használta fel az adatokat.

    3. Egyáltalán nem biztos, hogy az USA-nak rosszul jött ez a fiaskó. Itt már sokan hajlamosak elfelejteni, hogy micsoda erő van az amerikaiak kezében, most Assange dokumentumok ezreivel bizonyította ezt be. Miközben ő maga nem áll vád alatt - jó, két svéd nő miatt igen, de Amerika most is verheti a mellét, hogy ő a szabadság zászlóshajója, mert lám, itt van ez a tahó, aki kiköpi a titkaikat, de amilyen jószívűek, még ezt is megtorlatlanul hagyják. Lehet, hogy az amerikaiak megítélését, tárgyalási pozícióját akár rövid távon növelheti is ez az egész. Mondom ezt úgy, hogy semmit sem értek a külpolitikához. De jól meg kell gondolni, mi történik, mert ez az egész ügy eléggé újszerű.

    4. Kezdettől fogva fel kellett volna osztani a csoportot. Nem akkor van szabadság, ha működik a Wikileaks, hanem ha tucatnyi vagy még több ilyen szervezet működik.

    5. (#28) Penge_4
    "És belegondoltál már valaha, hogy ez miért nincs így? Mert nem érdekük, hogy az emberek gondolkozzanak."

    Érdekes, én a múltkor bementem a könyvesboltba, kértem egy közgazdaságtan tankönyvet, és kaptam! Egy fia fegyveres őrt nem láttam a bolt környékén. Biztos azért nem őrzik, mert csupa marhaság van beleírva, és buta leszek, mire elolvasom.

    [ Szerkesztve ]

  • DJS

    tag

    válasz Pug #42 üzenetére

    "és ne haragudj meg, de nehogy azzal a fantasztikusan mélyenszántó érvel dobálózz, hogy "nincs jobb" ;)"
    Te gúnynak szántad, de ez az érv valóban mélyenszántó. Elméleti szempontból a piaci demokrácia azért jó, mert a tagjai számára legelőnyösebb döntések egyúttal ugyanazon, amik a közösség számára is előnyösek. Ez az elmélet. A gyakorlatban ez sokszor sérül, de épp eléggé igaz ahhoz, hogy legyen - minden más gazdasági renddel szemben - egy hatalmas előnye: az, hogy csak ritkán kell az emberekre kényszeríteni a vezetők akaratát. "Magától" működik, anélkül, hogy fegyverrel be kellene tartatni, mert az egyén egyrészt érdekelt abban, hogy a rendszert segítse, másrészt érzelmileg, értelmileg és fizikailag különösebb probléma nélkül képes rá, hogy a rendszert segítse. Ez a legtöbb társadalmi rendszerrel nincs így, azokban a rendet mesterségesen kell fenntartani, vagy pedig a tagoknak nagyon sok tanulásra van szükségük ahhoz, hogy megértsék, mi lenne a helyes. Ezzel szemben egy 70-es iq-jú, iskolázatlan parasztgyerek is mintapolgár lehet egy piaci demokráciában.

    Lehet szidni az elitet, de itt még az elit is abban érdekelt, hogy a rendszer fennmaradjon. Emberek nélkül ugyanis nincsen kizsákmányolható köznép, és ha a köznép szabad, és viszonylag jómódú, akkor különösebb probléma nélkül lehet kizsákmányolni. Erre lehet mondani, hogy nem túl etikus. De Európában hetven éve nem volt éhínség, és az elmúlt ezer évben még nem volt olyan, hogy a németek és a franciák ilyen hosszú ideig kibírják háború nélkül. Egyre kevesebb az erőszakos emberölés. A fejlődésnek ezer jele van, de ha valaki csak ahhoz viszonyít, hogy ideális esetben mit lehetne elérni, akkor ezeket nem veszi észre.

    #39 Pug
    "Szerintem egy picit sejted, hogy Penge mondandója nagyon nem erről szólt, de ki lehet figurázni azt a tényt, hogy a hatalmi pozíciót elfoglaló csoportoknak természetesen nem érdeke, hogy a nyájuk jól informált és gondolkodó egyénekből álljon..."
    Függetlenül attól, hogy Penge_4 rosszul fogalmazott, még tény marad, hogy az informálódást sokszor nem akadályozza semmi. Nem köteleznek minket arra, hogy hülyék legyünk, és ha szerinted vagy Penge_4 szerint a többség mégis az, akkor az 1) titeket minősít 2) figyelmen kívül hagyja az emberi lustaságot.

    [ Szerkesztve ]

  • DJS

    tag

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Nem az emberi lustaságot, hanem a manipulációt. Már kisbaba kortól a médián nő fel a gyerek, eleve nem lesz vonzó neki, hogy könyvtárba járjon."

    Hatalmas tévedés, hogy gyerekkortól kezdve kellene a könyvtárba szoktatni a gyerekeket ahhoz, hogy elviseljék. A könyvtár nem ennyire rossz hely. Csak meg kell tanulni használni, ennyi az egész. Azt meg a magyar állam elitje egyébként beleíratta a tantervbe is, és középiskolában meg egyetemen oktatják. Erre persze lehetne jobban is figyelni, de ma már mindenki jár középiskolába, és olvasni is tud majdnem mindenki.

    "Amúgy Drábik János közgazdászt is hülyének és tudatlannak tartod?"
    Hogy tudatlan-e, azt nem tudom, de sajnos biztosan hülye. Amikor először hallottam róla, azt hittem, jókat írt. Azután láttam vele egy-két interjút:
    Riporter: - Üdvözlöm Drábik János jogászt, közgazdászt, a Szabad Európa tudósítóját
    Drábik ekkor fölkel, és elkezd habogni: - Amerikai jogász is vagyok.

    Akinek a médiában eltöltött húsz év nem volt elég arra, hogy az ilyenekről leszokjon, az sajnos hülye, legyen bármilyen elkötelezett bolygónk jövője iránt.

    Ez persze még nem jelenti azt, hogy a könyvei tartalmilag hibásak lennének. De Drábikra hivatkozni eleve gyanús: értelmes ember egy se áll ki emellett az ügy mellett?

    [ Szerkesztve ]

  • DJS

    tag

    válasz Pug #56 üzenetére

    "Igen, a társadalmunk csak Európában létezik, ennyi a bolygó."
    Amerika smafu. Meg Ausztrália.

    "attól hogy nem fegyveres módon történik a nép terelgetése, még az irányítás és beavatkozás állandó"
    Ez nyilvánvaló, de azért van különbség aközött, hogy "tisztelt cím, haladéktalanul felszólítom", és hogy "befogod a pofád, vagy levágom a karodat".

    "lokalitások és szomszédságok folyamatos termelés az úgynevezett Apudaraj-i terminusban vette nemzet államokban, az oktatás és szociális sémák állandó termelés, ugyan ez igaz a diskurzus termelésre /tiltott diskurzusok, preferáltak, a diskurzusok újratermelésének szabályozása, média, mint egyik legfőbb irányító eszköz."
    Sajnos ezt nem értettem meg, és az Apudaraj szóra a Google sem ad találatot. Biztosan a média manipulációja miatt.

    "mondjuk lehet a Francia és Német problémamentesség talán azért áll fenn, mert egy Unióban vannak (tekinthetjük egymás szövetségeseinek őket),"
    De ilyen az elmúlt ezer évben még nem fordult elő, vágod?

    "Igen, háború pillanatnyilag nem a mi kis kuckónkban van, csak éppen a fantasztikus társadalmi rendszerünk alapjait adó nyersanyagokért megy a harc"
    Bátorkodom belinkelni egy aljas, liberális, zsidó újságíró gondolatait: [link], [link]
    A Földnek nincs jövője a mai életszínvonalon. Ha valóban környezettudatosak akarunk lenni, akkor át kell állnunk vagy egy sokkal alacsonyabb, vagy egy sokkal magasabb szintre. Jelenleg Kína a zöldtechnológiák legnagyobb kutatója, de a többiek is próbálkoznak. Aztán ha nem jön össze, akkor majd megint jön a gyűjtögetés és a rabszolgaság. Ez morbid, de egyelőre senki sem akar lemondani az életszínvonaláról, emiatt is működőképes a piacgazdaság. Egyelőre azt tudom mondani neked, hogy ha valóban aggaszt a bolygó jövője, akkor ne használj wc-papírt.

    [ Szerkesztve ]

  • DJS

    tag

    válasz Arena87 #72 üzenetére

    Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ha most az multik tíz százalékkal magasabb áron veszik át a kistermelőktől a tejet, akkor megmenekül a Föld. Szerintem ez nem egy nagyságrend. A tehén mindenképpen ráfizetős. Az algatenyésztés, meg a gomba, meg a rovarburger, na, az már valami. De még az is necces.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák