Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Entryy

    aktív tag

    válasz bambano #3 üzenetére

    Én még nem futottam bele ilyesmi problémába, pedig legkissebb hugom előszeretettel használja az én régi sulis anyagaimat, holott ő már több generációval későbbi rendszert használ.
    Lehet, ez alap, de még a céges archivumban sem ütköztem fennakadásba.

    De ahogy írtam, erre a különféle nyilt és ingyenes platformok segítségével már korábban is volt megoldás.

    Úgy gondolom inkább nemzetközi szinten kellene ezzel foglalkozni és nem egy magyarországi környezetben.
    Gyanítom nem csak minket érint, ha egyáltalán

    [ Szerkesztve ]

    http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

  • Entryy

    aktív tag

    válasz bambano #5 üzenetére

    "nemzetközi szinten anyagi ellenérdekeltség van."

    Persze, de ettől függetlenül ez nem csak lokális probléma és
    őszintén én nagyon kevés esélyt látok arra, hogy nálunk az odfa nyomására megszülessen a megoldás majd azt vilászinten átvegyék

    http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #3 üzenetére

    érdekes, az anno Word 6.0-ban írt dokumentumaim, formázással együtt tökéletesen olvashatóak a mai napig, akár Office 2010 alatt is.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #14 üzenetére

    LaTeX-et használtam a diplomamunkám megírására (2005). Arra jó volt, de pont ennyire is való, diplomamunkát meg tudományos cikket írni. Termelni nem lehet vele, lassú, nyögvenyelős.

    CPT.Pirk:
    Ha valami más cucc terjedne el, ugyanennyi rosszindulatú támadásnak lenne kitéve. Jól mutatják ezt a közelmúlt Androidos és OSX-es hibái.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • gt0618

    tag

    válasz bambano #35 üzenetére

    Nekem a beillesztett táblázatokkal, képekkel, és a formázással is volt problémáim a különböző office verziók között, még egymás utáni verziókkal is. Céges környezetben meg nem opció ide-oda telepítgetni mindenféle officet (amit jó pénzért vettek meg, hogy jó legyen, kompatibilis, kezelhető stb...stb...ha én fizettem volna annyit amennyibe akkor került elég mérges lettem volna).

    Szöveget persze kiválóan lehet írni pl. word-ben is, szépek a fontok is, de agyonvédeni csak pénzügyi alapon lehet.

  • gt0618

    tag

    válasz bambano #39 üzenetére

    és még sorolhatnád....csak mivel a ms olyan kiváló módon van/volt jelen az oktatásban, és a felhasználók igényeit is maximálisan kielégíti, nem is igényelnek többet talán.... így az olvasók 99%-a azt sem tudná mi az a ligatúra,mert ha tudná, lehet hogy érdekelné, de nem tudja, mert nem is találkozik vele, csak később, ha kapcsolódik a munkájával...ami eleve 1 az 1000-ből, ugyanakkor a többi 999 habozás nélkül hinti a véleményét, azt gondolván, hogy az általa jól ismert szoftver maga a csúcs (hiszen ezt mondja a készítő cég is)

    gondolom a cikkben említett "szakmai" fórum sem lesz nyilvános, mint ahogy semmilyen egyéb körülménye sem a megállapodásnak, hatástanulmány meg nem is lehet nyilvános, hiszen bizonyára nem is készült (bárhol máshol a világon esetleg igen?)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #34 üzenetére

    mondok neked megfelelő hozzáállást: kiadjuk, ha elkészült (debian). tessék, mondj ugyanilyet pl. microsofttól. ugye nem az ms az a cég, akinél azt mondják, hogy majd felteszem, ha már kijött az sp1? ja de..

    Mondok egy ilyet, nem is egyet, mondok egyből egy valaggal kb az összes általam ismert/használt MS termék úgy jön ki, hogy az egyből használható, ismertem a korábbi verziót leülök az új elé és pikk-pakk tudom használni, néhány új funkciót meg kell tanulni, meg kell szokni az esetlegesen kicsit módosult UI elrendezést, de ezen kívül két óra múlva már olyan olyan, mintha mindig is azt használtam volna.
    Works out of the box.

    Nincs kibaszott RTFM, nézzünk át 10 oldalnyi parancssoros leírást, stb. Nem, ha valamit nem tudok, még a terméknek a saját helpjében is találok értelmes, emészthető megoldást. Neten is azonnal találok értelmes tálalásban példákat, amelyek a feladatmegoldásra koncentrálnak, nem a kapcsolók bemutatására.
    Egyszerűen működik, mindenféle hackelés meg trükközés, meg következő verzióra várás /Pisike csapata akkor fogja az előző verzióval berakott bugot kijavítani/ meg újrafordítás nélkül.

    A telepítés is ennyire egyszerű és gyors:
    Next->Next->OK

    Én pedig arra koncentrálhatok amivel a pénzemet keresem, nem pedig a Linux meg a hozzá kapcsolódó infrastruktúra nyűgjeire.

    CPT.Pirk-nek nem tetszett a korábbi idézet "A Linux felhasználóbarát, de jól megválogatja a barátait", mondok én egy másikat, ezúttal saját kútfőből:
    A Linux, és a hozzákapcsolódó többi FOSS azoknak való akiket boldogsággal tölt el szoftvert buherálni, akik egyszerűen csak használni akarják a szoftvert, azok Windows-t használnak.

    A Linux olyan mint a motoros, aki minden vasárnap délután szereli az udvaron a nagyvasat, mert az boldogsággal tölti el. Utána megy két kört a környéken és konstatálja, hogy milyen jól megy a gép, ez az igazi motor, nem azok az újfajták, azokat egy valamire való mester meg sem tudja bütykölni, nem lehet szétszedni őket és belenézni, hogy mi a baja és ráadásul neki a nagyvashoz van már egy csomó alkatrésze meg szerszáma, így az ingyen van, mennyi pénzt megtakarít ahhoz képest, ha neki az a szerelhetetlen drága járgánya lenne.

    Megértem én ezt a mentalitást, csak az zavar, ha a vasárnapi motoros azt hiszi, hogy a buherált vassal az autópályán is mehet, ahol ugye azok közlekednek, akik legfőképpen nem szerelni akarnak, hanem közlekedni, mégpedig minél gyorsabban, hatékonyabban.

    üdv
    J.

  • Tapsi

    addikt

    válasz bambano #45 üzenetére

    Azt azért tegyük hozzá, hogy magához a szolgáltatáshoz linux sem kell, ugyanis a routerek/switch-ek célszámítógépek, amelyeknek saját beágyazott oprendszerük van (IOS). Azt mondjuk nem vágom, hogy az egyéb szolgáltatásokat az igazán nagyok (UPC, T) hogy oldják meg, de sejtésem szerint szintén valamilyen célszoftverrel, nagy vason. Ez persze még lehet unix-alapú.

    A linux vs. windows flame pedig nagyon unalmas már, kár volt belemenned. Nagyon messzire vezet a téma, és a felhasználók 99%-a tudatlan/tapasztalatlan ahhoz, hogy korrekt vitapartner legyen.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #44 üzenetére

    hányszor látok ilyet, hogy nagy hangerővel véleményt mond valaki a linuxról és a véleményből az derül ki, hogy utoljára 15 évvel ezelőtt látta...

    pedugom a debian telepítő cd-t, megkérdez pár dolgot, lehúzza a netről a telepítőt, és működik egy fullos oprendszer. normaidő 20-25 perc + a diszk formázás plusz a letöltés ideje. bedugod a windows telepítő cd-t, felrakod az alap windowst, utána service pack, elkezded vadászni a video drivert, a hangkártya drivert, a lan drivert, ha szerencsés vagy, sata ahci bajod már nincs, majd szerzel víruskergetőt, adware removert, malware anyámkínját. Mire mindezt felrakod, volt 32 rebootod, és ráment egy fél napod.

    Hányszor hallom ezt a tipikus Linuxos érvelést:
    -régen próbáltad, a 2.x.y verzió bugzott miért nem próbálod a 3.7.4-et?
    -rossz disztrót próbáltál, az ipi-apacs indiános nem az igazi, miért nem próbálod ki a buntu-bantut?
    A Buntu-bantut? Az szaaar, a dóra az igaz..
    stb. stb.
    -KDE X.Y??? A KDE a Z.R óta szar, bár igazából sosem volt jó! Miért nem Próbálod ki a Gnome-ot?? De Abból is a K.R-t, mert a K.R+1 még nem az igazi!

    Kipróbáltam én már éppen eleget ezekből ahhoz, hogy megfogalmazzak egy véleményt ami az utóbbi több évben konzisztens maradt, hiába próbáltam ki még ezt azt.

    A 2000-es évek legelején, kezdő egyetemistaként, mikor volt a Win98Se és ugye annak voltak is bajai, főleg, ha vetésforgóban pörögtek a szoftverek az ember gépén hányszor elhatároztam, hogy áttérek Linuxra amely akkor sokkal komolyabb architektúrájú volt mint a 98.

    Talán Mandrake-vel kezdtem, föl is ment, de nem tudtam megoldani valamit (talán a képernyőfelbontás) hívtam is egy Linuxos szakit a szomszéd szobából, de az parancssorból és config file editálással nem tudta megoldani a problémát, így leoltott, hogy miért Mandrake-t raktam fel, miért nem Suse-t, mert az sokkal jobb. Utánna a Susémmal volt valami bajom, feltetettek velem /feltettek nekem/ egy Debiánt, na az éppen működött, de az ICQ-hálózattal való kommunikációt nem tudtam megoldani (icq akkor egy killer-app volt) stb stb

    Aztán 2002 nyarán felpakoltam egy XP-t, akkor abban a pillanatban tudtam, hogy új világ köszöntött be oprendszer fronton. Multi users oprendszer korrekt hozzáféréskezeléssel, ütemezővel stb. Akkoriban 128MB memóriám volt, elindítottam a Max Payne-t, alt+tab-al leraktam desktopra, felhasználót váltottam, és ott is elindítottam, és futott!!! Baz. Nos 2002 nyara után csak akkor piszkáltam Linux-ot amikor rá voltam kényszerítve, vagy éppen azt hittem, hogy a Linux tudás olyan értékes és le fogok maradni :)
    ennek ellenére volt bőven alkalom /egyetem alatt és után/, hogy Linuxoznom kellett.

    2006-2007-ben Linux-on (SLES) fejlesztettünk szoftvert olyan jól működött a dolog egyszerű irodai felhasználásra, hogy virtualizálva futott a Susen egy Win2K az irodai műveletek elvégzésére, mindenkinél...

    Az utolsó alkalom, hogy Linuxhoz nyúltam, kb 1,5 éve volt, többek között FOSS Linuxos SIP Softphone-ok együttműködését tesztelgettem az anyavállalat által fejlesztett IP alapú alközponttal. ez szintén SUSE volt (de tegyük hozzá, hogy 2006 és 2011 között más disztribúciókkal is volt dolgom, pl Ubuntu, a SUSE-ra céges megfontolásokból esett akkor a választásom).

    No le is töltöttem a Softphone-t, istallálnám, nem tudom már parancssorból vagy YAST-al, kapok egy listát, hogy melyik package-ket kell lecserélnem, mivel a proxy-n nem jutott át a package manager, ezért manuálisan kellett egyenként levadásznom az internetről a megfelelő package-kat /lib-eket/ és installálnom (persze ez egy fastruktúra, lecserélsz egy komponenst, cserélheted a többit) Na manuálisan lecseréltem vagy 15 package-t mire elindult az a vacak. Hát szídtam a "j-k-rv--nyj-t" annak aki kitalálta ezt a baromságot, hogy a szoftverbe semmilyen library-t nem raknak bele. Bezzek Windows-os szoftvernél kaptam volna egy .exe-t vagy .msi-t és benne van minden ami kell (next-next-ok ). Nem, itt szoptam vagy egy fél napot míg egy nyúlfarknyi programot működésre bírtam.

    Ez persze csak egy példa volt, de ugye több ilyenbe belefutottam.

    [ Szerkesztve ]

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #44 üzenetére

    nyilván azért olvasom sok helyen, hogy megvárjuk az sp1-et, mert minden flottul megy az elejétől kezdve...

    ezért sem lesz Service Pack a W8/Srv2012-höz :) rollup-ok vannak, de az MS-nek is elege lett abból, hogy teljesen indokolatlanul vár az SPx-re a felhasználók többsége. ezért ez elfelejthető.

    pedugom a debian telepítő cd-t, megkérdez pár dolgot, lehúzza a netről a telepítőt, és működik egy fullos oprendszer

    már amennyiben képes a hálókártyával megbírkózni. ez se felejtsük el, kérlek.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #45 üzenetére

    Ne csúsztass!

    Mi a fene köze van a top500-as gépek oprendszerének a desktophoz????

    Nem mellesleg nagy vállalatok intézmények speciális igényeit lefedő /szerver/alkalmazások fejlesztésénél kurvára lényegtelen szempont a felhasznált oprendszer könnyű kezelhetősége, vagy egyáltalán az általános értelemben vett jósága. Lényegtelen. Két jelentős szempont létezik:
    -Mennyire lehet testreszabni, belenyúlni az oprendszerbe, kihajítani belőle komponenseket, lezárni benne mindent ami nincs használva, hozzáfejleszteni stb
    -Mennyibe kerül maga a szerver licenc

    Mindkettőben a Linux nyer, ezért használják azt. ennyi.

    a mi fő termékünk /IP alapú alközpont/ is csak Linux platformra létezik, miért?
    -Azt tudják a fejlesztők kényük-kedvük szerint testre szabni, ami egy ilyen speciális alkalmazásnál nélkülözhetetlen.
    -Amennyivel kevesebbet kell a Server Licencre költenünk, annál több marad nálunk.
    -Az Linux Server vs Win Server üzemeltetés költsége meg speciális alkalmazásoknál nem szempont, az alkalmazás rész üzemeltetése sokkal magasabb összeg mint maga az operációs rendszeré.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #54 üzenetére

    Természetesen a Windows telepítést is lehet automatizálni. M

    ellesleg és erre korábban is akartam már reagálni, nagyon nincs értelme várni az SP1-re mert anélkül is megfelelően működnek az új MS Softverek.
    Baz nekem még a Win XP non-SP-el sem volt akkoriban semmi problémám, azóta pedig csak jobb lett a helyzet, feltéve, hogy nem használ az ember nagyon egzotikus hardvereket (de ugye ekkor a Linux eleve bukik).

    üdv
    J.

Új hozzászólás Aktív témák