Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz jocobacsi30 #43 üzenetére

    "Ezzel együtt, vagy ennek ellenére is érdekük lenne, hogy szabad platform legyen."

    Nem feltétlenül, mert ez egyéni szempontokon dől el.
    A zárt platform előnye, hogy egy csomó mindent pont a limitációknak köszönhetően garantál.
    Az iOS csak adott hardverekre elérhető, viszont pont ezért egy bugfix azonnal az összes hardveren garantáltan működni fog.
    Vagy pl. az Apple meg tudta lépni, hogy két év alatt több millió alkalmazás 64bitre váltott pusztán azzal, hogy egy határidőn túl nem engedett 32bites alkalmazást az Appstore-ba.
    A userek érdeke, hogy a telepíthető alkalmazások optimalizáltak és biztonságosak legyenek? Igen.
    Ha viszont az Appstore kikerülésével megszűnik az optimalizálási és biztonsági kényszer a fejlesztőkön akkor azok a könnyebbik utat fogják választani és inkább terjesztik az appot egy kevésbé szigorú disztribúciós rendszeren keresztül.
    Tehát ahogy "a felhasználók általában nincsenek tisztában és/vagy nem érdekli őket, hogy az általuk használt platform milyen", úgy ez igaz az alkalmazások kezelésére is, azaz nincsenek tisztában azzal, hogy egy alternatív store-ból vagy pláne közvetlenül telepítve milyen kockázatokat kell viselniük.
    Na most vannak, akiknek megvan a műszaki tudásuk, idejük, kedvük, hogy ezeket a kockázatokat kezeljék, de sokaknak meg nincs, és inkább a rendszertől várnak garanciákat, hogy bármilyen applikációt telepítve az a lehető legbiztonságosabb és legoptimalizáltabb legyen.
    Tehát míg az egyik usernek a rendszer zártsága hátrány, addig a másiknak előny.

    Piac szabályozás:

    A hatóságoknak valóban lehetőségük van versenyjogi szempontból beleavatkozni a piac működésébe, de egy egészséges piacgazdaságban a hatóságok nem egy-egy piaci szereplő privát érdekeit támogatják vagy gátolják, hanem a piaci evolúciós környezetet szabályozzák, hogy egyetlen piaci szereplő se tudja azt a saját előnyére formálni.
    Márpedig a zárt platformok pusztán a létezésükkel nem írják át a verseny szabályokat, hanem a már régóta meglévő szabályokat betartva versenyeznek egymással.
    A verseny by definition azzal jár, hogy egyesek nyernek, mások meg veszítenek. A hatóságok pedig nem büntethetik a sikert a versenyszabályok önkényes megváltoztatásával csak azért, hogy más, kevésbé életrevaló piaci szereplőket helyzetbe hozzanak.
    Egy NVIDIA-ARM fúziót vizsgálva a hatóságoknak azt kell eldönteniük, hogy az ARM szabványok esetleges módosításával az NVIDIA át tudná-e írni a verseny szabályokat egy olyan piacon, ahol saját maga is résztvevő.
    Ugyanakkor ha a hatóság erőszakkal rákényszeríti a zárt platformokat a nyitásra, azzal sikeres termékek olyan tulajdonságait módosíthatja, amelyeknek a sikert köszönhetik, tehát a hatóság olyan módon befolyásolná a piacot, amely piaci viselkedés ellen egyáltalán létrehozták.

Új hozzászólás Aktív témák