Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #56573440 #9 üzenetére

    "De majd neki is elmagyarázza valaki egyszer, hogy a szólásszabadság az sehol se jelenti azt a világon, hogy korlátlanul, bárki, bármit, bármikor, bármiért, bárhova mondhat vagy írhat. "

    Ezt a világ minden országában törvények szabályozzák és ezeket a törvényeket a Twitter továbbra is maradéktalanul be fogja tartani.
    Musk mindössze azt szeretné, ha a Twitter moderációja nem menne túl a törvényi minimumon.
    Ha valakinek nem fér bele, hogy másnak ugyanannyi joga van egy közösségi felületen megszólalni mint neki, az majd szépen törli az accountját.

    "Ez nem azt jelenti hogy tuti köcsögök és majd ha én leszek a főnökük jól ki kell őket bszni... A munkájukat végezték, képviselték a tulajdonosokat, a cég érdekeit, amivel lehet hogy a te szemléleted, érdekeid ütköztek..."

    Ez nem így működik. Ha az új tulaj szerint a cégnek a felvásárlás után is az addigi utat kell követnie, akkor az adásvételi szerződésbe beveszik, hogy a jelenlegi management még minimum x évig vezeti a céget.
    Ha viszont az új tulaj más irányt akar adni a cégnek, akkor lefejezi a felső vezetést és a saját embereit rakja be.
    A Twitter vezetőséget nem azért rúgták ki, mert megpróbáltak keresztbe feküdni az adásvételnek, hanem azért feküdtek keresztbe, mert pontosan tudták, hogy ha Musk lesz a tulaj, akkor repülnek, mivel teljesen más elképzelése van a Twitter jövőjéről, mint nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nozs23 #38 üzenetére

    "A legtobb orszagban ezt nem tiltja semmi."

    Akkor miért kellene pont egy magánvállalkozásnak tiltania? A szólás szabadsága társadalompolitikai kérdés, amit a társadalomnak és a politikának kell rendeznie. Ha a társadalom kikényszeríti a politikából, hogy X dolgot törvényileg tiltson ki a közbeszédből, akkor a Twitterről is le fogják szedni.

    "Egeszseges, hogy ez alapjan tajekozodnak az emberek?"

    Nem egészséges, ahogy még n+1 dolog sem egészséges, de ettől még miért kellene valamiféle szubjektív értékítélet alapján tiltani?

    A probléma nem a többség számára vállalhatatlan tartalmakkal van, hanem az algoritmussal, ami kéretlenül az arcukba tolja. Musk pont az algoritmust akarja transzparenssé és a userek által kontrollálhatóvá tenni.

    #44 nozs23:

    "Senki nem szeret nacik kozott reklamozni"

    Musk egyik célja, hogy a hirdetésekből befolyó bevételek arányát 50% alá vigye, hogy ne a hirdetők diktálják, hogy mi jelenhet meg a Twitteren és mi nem.
    A hirdetők amúgy magasról tesznek a nácikra, csak nem szeretnének a médiában túlreprezentált, arrogáns woke kisebbség cancel listájára kerülni, akik előszeretettel náciznak le bárkit, aki nem ők.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nozs23 #48 üzenetére

    "Azert, mert ez a helyes lepes es azert, mert megtehetik."

    Miért lenne helyes lépés a szólásszabadságot a törvényileg kötelezőnél nagyobb mértékben korlátozni?
    Vagy ezek szerint az is teljesen rendben lenne, ha mondjuk az LMBTQ hozzászólásokat moderálnák?
    Itt nem arról van szó, hogy a neonácikat vagy a woke agitátorokat kell-e elhallgattatni, hanem hogy az egész kérdésben nem a magáncégek dolga dönteni.

    "Pont ugyanugy tul vannak reprezentalva a szelsojobboldali red neckek, mint a liberalis baloldal."

    Ha a neonácik mögött ugyanakkora médiatámogatás lenne, mint amekkora a woke ideológiát favorizálja, hidd el, hogy a cégek sem görcsölnének a náci tartalmak miatt.

    #60 catlaca:

    "Az is egyfajta moderáció, hogy megveszed a céget amelyik szerinted korlátozza a szólásszabadságot, azután korlátozod a szólásszabadság korlátozását."

    A korlátozás korlátozása nem nagyobb szólásszabadságot eredményez?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nozs23 #92 üzenetére

    "Azert mert a gyuloletbeszed -ami a legtobb helyen, koztuk az USA-ban- teljesen legalis. "

    Ha legális, akkor ezt a kérdést azokon a helyeken a társadalom és a politika között kell lejátszani.

    Musk deklarált elve meglehetősen egyszerű: ha egy adott tartalom egy adott országban nem illegális, akkor abban az országban a Twitteren is hozzáférhetőnek kell lennie, mivel nem a Twitter dolga dönteni szólásszabadság kérdésben az adott társadalomban.
    Az már egy másik kérdés, hogy adott országokban lesz-e egyáltalán Twitter vagy sem. Lehet, hogy úgy döntenek, hogy a pedofíliát legalizáló államokban nem lesz, vagy ahol politikai nyomás alá helyezik, onnan kivonul.
    A lényeg, hogy ahol viszont a Twitter szolgáltat, ott a moderálási elvek világosak: nem fognak a törvényileg kötelezőnél jobban cenzúrázni.

    "A hirdeto brandek biztonsagot akarnak, hogy ne legyen rasszizmus, a szexizmus, homfobia, transzfóbia, stb. a termekeik kozeleben. "
    Nem, a hírdetők biztonságot akarnak, hogy egyes médiában túlreprezentált csoportok ne pécézzék ki őket, mert nem éri meg nekik a mesterséges licshangulat ellen küzdeni. Ennek semmi köze az akármilyen értékekhez. Ha az antiszemitizmus lenne a kötelezően követendő viselkedési minta a médiában, akkor a cégek szemrebbenés nélkül szponzorálnák a neonáci tartalmakat.

    #93 dabadab:

    "de az is egy nagyon lehetséges eset (márpedig a jelenkori közösségi médiát inkább ez érinti), hogy mindent elárasztanak a trollok meg a botok és ezek bármiféle érdemi diskurzust zajba folytanak"

    Musk a tartalmi cenzúrát akarja leredukálni és nem a moderációt.
    Az offtopic, a trollkodó, vagy spam tartalmakat értelemszerűen továbbra is (sőt valószínűleg hatékonyabban) moderálni fogják, mivel az pont, hogy a többség szabad szóláshoz való jogát biztosítja.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nozs23 #128 üzenetére

    "Kik azok a mediaban tulreprezentalt csoportok? Mondjuk az USA-ban, vagy akar itthon pl.? :)"

    Pl. azok, akiket J. K. Rowlingot kikáltották fasiszta transzfóbnak, mert nem hajlandó magát nő helyett "menstruáló személynek" identifikálni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz dabadab #126 üzenetére

    "És hát persze megpróbálhatod kettészedni a "tartalami cenzúrát" meg a "moderációt", de nem nagyon hiszem, hogy ez igazán működne."

    Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy "megpróbálhatod kettészedni a "vallást" és az "államot", de nem nagyon hiszem, hogy működne".

    Ugye vallása és állama válogatja: Iránban valószínűleg nem működne, de mondjuk Svédországban lenne rá esély.
    Ugyanez a helyzet a moderációval és a cenzúrával: vállalati kultúra kérdése.
    Musk most megpróbál a Twitternél új vállalati kultúrát megteremteni, meglátjuk, hogy sikerül-e neki.

    A moderáció pedig by definition mindig szigorúbb, mint amit az illegalitás kijelöl, mert pl. attól, hogy valami offtopic, még nem feltétlenül lesz illegális. A közösségi kommunikáció alapja, hogy ha összegyűlünk egy adott témát kibeszélni, akkor a témáról beszélünk és nem másról.
    Ettől még a moderáció nem cenzúra, mert egészen más dolog, ha valakinek az óvodai szülői értekezleten nem engedik, hogy amway termékeket reklámozzon, mint ha nem szabadna rosszat mondani a dadus nénire.

    #128 nozs23:

    "Ez mar onmagaban moderacio."

    Nem állítottam, hogy nem az. Azt állítottam, hogy nem cenzúra.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hi!King #176 üzenetére

    Magyarországon nem politikai viták vannak, hanem hitviták.
    Amikor teljesen objektív tényekről politikai oldaltól függően tételesen mást állítanak, és aki nem a szekértábor "tényeit" fogadja el, hanem teszem azt a valóságot, azt beszorítják a másik táborba, akkor nehéz érdemben vitatkozni bármiről.

Új hozzászólás Aktív témák