Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz janos1988 #14 üzenetére

    először is: a g rendelkezésre állása nem elég jó. annál sokkal jobbat ki lehet hozni házon belül.
    másodszor a nagy felhőkamu azon alapszik, hogy a felhős kalkulációkból mindig elegánsan kifelejtik az odáig vezető út árát és technikai paramétereit. találgass: a desktoptól a sufniba ledobott pc-ig egyszerűbb és főleg olcsóbb gigabites kapcsolatot kiépíteni, vagy csajágaröcsöge külsőről az írországi gugli szerverközpontig!

    harmadszor ott van az a kérdés, hogy nem tudod, ki néz bele az adataidba, illetve hát tudod: az amcsi törvények szerint jános meg a város. tehát a gugli biztonság szempontjából akkor se jó, ha éppen teljesítik a vállalásukat.

    biztonság egyik alaptétele: az adatot mindig bizalmasság, rendelkezésre állás és sértetlenség hármasban egyszerre kell értékelni. a gugli a bizalmasság témakörében törvény alapján bukta. a sértetlenséget se tudják mindig garantálni, a rendelkezésre állásba meg beleugat a telephelyedtől a gugliig vezető összes hálózati szakasz minősége és rendelkezésre állása.

    negyedszer a gugli idióta szabályrendszere miatt időnként eltűnnek dolgok a gugliból. de nem műszaki hiba miatt, hanem ott valaki (vagy valamilyen félhülye mestint) úgy dönt, hogy szabályt szegtél vagy tettél valamit, ami borzolta az elektronpályákat, és akkor törlik a cuccodat. mehetsz a sóhivatalba panaszra.

    a magam részéről elképzelni sem tudom, miféle őrültség kell ahhoz, hogy publikus cloudba rakja valaki a fontos adatát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gabor7th

    addikt

    válasz janos1988 #14 üzenetére

    Ha érdekel a felhő téma én elég kimerítően készítek róla félévente jelentést. Két Google story izelítőnek:

    "Feljelentgetés, rendőrök és több éves börtönbüntetéssel történő fenyegetés helyett több mint 2.6 millió forintnak megfelelő jutalmat kapott a Google-tól a napokban egy 17 éves dél-amerikai fiú. Ezequiel Pereira ugyanis egy súlyos biztonsági hibát talált a keresőóriás felhőszolgáltatásában, amit azonban jelentett a cég részére - ezért ütötte a markát a 10.000 dolláros jutalom."

    "Az egyébként a BKK "hacker" által is használt megoldáshoz rendkívül hasonló, a HTTP-fejlécek manipulálásán alapuló "törési" módszer ugyan banálisan egyszerű volt, ennek ellenére megérte a viszonylag komoly összeget a Google-nak. Kihasználásával ugyanis a vállalat által csak saját munkatársai számára fenntartott, belsős szolgáltatásokhoz tudott volna bárki a publikus internetről is hozzáférni."

    Másik story az Itcafe-től:

    "Kisebb vihart kavart a Yandex orosz szolgáltató bejelentése, mely szerint július negyedikén este böngészőjük felhasználói jelentették, hogy a böngésző olyan dokumentumokat is indexel, melyeket a Google Dokumentumok nevű online eszközével készítettek és tároltak, köztük olyan fájlok is voltak, melyek bizalmas adatokat, jelszavakat, kártyaszámokat, védett üzleti információkat tartalmaztak."

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz janos1988 #14 üzenetére

    Másik nagyról is hozok példát:

    "400 millió Office-felhasználó adata volt veszélyben egy hónapokon át nyitva álló kiskapu miatt"

    "A SafetyDetective által nyilvánosságra hozott hibákat még júniusban jelentették a Microsoftnak, azonban a Windows-gyártó csak hónapokkal később, novemberben javította ki azokat. Azt nem tudni, miért, de a nyomozás megállapította: egyértelműen komoly hibákra bukkantak, amelyek legalább 400 millió embert érintettek."

    És ez nem egyszer fordult elő. Pl.:

    "Nagyon durva biztonsági hiba volt a Microsoft Office 365-ben"

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák