Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #93 üzenetére

    A "gyártása" viszont gyakorlatilag nem kerül pénzbe.

    A gyártás nem (bár ez sem ingyen van), viszont a járulékos költségek ilyen. Ilyen pl. a logisztikai kiadások, a piackutatás és a reklámeszközök alkalmazása. És ezek nem egyszeri, hanem folyamatos költségek.

    a support meg olyan dolog, amivel a magánszemélyek a legritkább esetben élnek

    Ez pl. játékszoftverek esetén nem feltétlenül igaz.
    Oké, a Microsoftot ritkán fogja felhívni a Józsika, hogy ménemmegyakodkettő, de a saját példámból kiindulva ha gondom van, akkor a supportnak attól függetlenül írok egy 3 percembe kerülő emailt, hogy utána (ha kedvem és időm engedi) magam is nyomozok a megoldás után.
    Na persze olyan környezetben, ahol pl. a többség warezol, nem túl reprezentatív, hogy hányan fordulnak a supporthoz, ezt azért lássuk be.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #98 üzenetére

    Egy elcseszett, fenntarthatatlan társadalomban élünk és ez bizonyítást nyer az élet minden területén.

    Aminek - ha így van - nem pár mágnás az oka, hanem a már sokszor tárgyalt és előhozott mentalitásbeli problémák.

    akkor bégető birka leszek

    A szabadság illúziója mellett már csak a lázadás illúziója a mosolyra fakasztóbb...

    amelyben én nem vagyok benne

    Ha te nem vagy benne a potenciális felhasználók csoportjában, akkor mégis, miért használod a terméket?
    Keveritek a szezont a fazonnal gyerekek.
    Aki lewarezolja a terméket, az felhasználó, akár tetszik, akár nem. Mivel nem lehet sem az anyagi helyzetét, sem a "mi lenne, ha" kretén dilemmázást tényként kezelni, ezért teljesen logikus, hogy ilyenkor bevételkieséssel kell számolni. Miért? Mert egy valós igényt (a termék használata) illegális beszerzéssel elégítesz ki.

    És hogy gondoltad? Majd a sarki padon fogok aludni? Vagy miből fizetem az ottani albérletet? Mert az azért nem ugyanaz.

    Kifogások mindig vannak. Egyik kollégám haverja pár hónapja ment ki UK-ba. Egy ismerősénél lakik, és takarításból él meg.
    Jobban, mint ahogyan itthon tette.
    Szóval nem pofázni kell, meg a nagy warezolás közben azt várni, hogy én adjak kölcsön napelemre (:D), hanem tevékenyen tenni a dolog érdekében.
    Ja tudom, ez nem olyan egyszerű. Tényleg tudom.
    Viszont folyamatosan csak sajnálkozni meg világfájdalmat az ablakba teregetni, na az viszont tényleg könnyű.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Morden24 #101 üzenetére

    A játékoknak azért nem csapnak akkora hírverést, ami horribilis összegekbe kerülne, pláne azért nem, mert van egy rakás médium, ami boldogan ír róla, csak legyen miről, de ha mégis, akkor az olyan AAA cím, ami biztosan dollármilliókat fog hozni a konyhára, és bőven megtérül az a kis reklám.

    Játéksoftware-ek esetében... pl. a WoW-nak van supportja, de azt megint keményen meg is fizeted.

    Egyébként sem csak a játékokról vagy software-ekről van szó.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • shev7

    veterán

    válasz WN31RD #88 üzenetére

    "Ezzel szemben a szoftverek világában ilyen külső korlát nincsen, az első példány elkészítése kerül csak erőfeszítésbe, és attól kezdve a további másolatok lényegében ingyen vannak, akkor is, ha két másolat készül, és akkor is, ha két millió."

    Csak tudod mig egy kenyer ara jo esetben visszahozza annak az egy peldanynak az arat, addig egy szoftver eseteben kevesse van igy.

    De igazad van, keruljon egy szoftver annyiba, amennyibe az eloallitasara tenyleg raforditottak. Aztan ha volt egy balek aki megveszi, akkor mindenki masolja ingyen, hurra...

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Sirpi

    senior tag

    válasz shev7 #104 üzenetére

    Ja, pont valami hasonlót akartam írni. Mert ha tényleg annyiért árulnák a szoftvert, amennyibe ténylegesen a fejlesztése (marketingje stb.) került, akkor az első példány elmenne mondjuk 1 millió dollárért (a hasamra csaptam), és ezt megkapná a fejlesztő cég. Tegyük fel, hogy tényleg volt egy olyan balek, aki ennyiért megvette. Innentől a fejlesztők már ki vannak fizetve, félre is állhatnak. Na most, ha megveszi egy 2. madár is, akkor neki, hogy igazságos legyen, fél misit kéne az elsőnek fizetnie, és így fele-felében osztoznának a terméken (amit persze ezek után lemásolnának, hogy legyen 2 példányuk). A 3. aztán az első 2-nek fizetne stb.

    Könnyen látható, hogy ez nem működhet, ráadásul ilyen feltételekkel, mivel a fejlesztő összes költsége fizetve van, logikusnak látszik, hogy a vásárlók köre tulajdonosi jogokat is kapna a szoftverre, ami jelenleg (teljesen logikusan) nem így van és nem is így kell lennie.

    Tudom, nagyon elkalandoztam (bár az utóbbi néhány hsz-ben már nyoma sincs a 19 éves srácnak, aki megpiszkálta a ps3-at), csak rá akartam világítani, hogy attól, hogy valami ingyen másolható, attól még értéke van, csak ezt nem lehet explicite meghatározni (és általában kb. annyiért adják, amennyiért az összprofitjuk maximális lesz, de ez már közgáz).

    Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

Új hozzászólás Aktív témák