Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Hi!King #12 üzenetére

    Ameddig a magyar foiskolak, egyetemek keves dolgot tudnak felmutatni globalisan, addig szerintem maradhatunk abban, hogy nem igazan jo amit csinalnak. Gyartjak futoszalagon a diplomakat es az egyenre bizzak, hogy sok extra munkat tegyen az o "oktatasuk" melle, ha nem csak papirra, hanem hasznalhato tudasra is van szuksege.

    Mashol a tanrend, az oktatasi metodus valoban at tud adni tudast es az a tudas valoban hasznos. Persze nalunk is biztos vannak jobb intezmenyek, kiemelkedo tanarok, modernebb tanterv, de nem ez a jellemzo. Ezert is talasz prog szakos diploma utan olyanokat, akik elmennek az ilyen bootcampekbe.

    Hogy munkat talalj, ahhoz idealisabb ha nem full stack kepzest kapsz egy bootcampen, mert arra keves az a fel-egy ev. Inkabb legyen pl. csak frontend, html, js, css, legalabb ketto az angular, react, vue harmasbol, meg esetleg valami css megoldas, bootstrap, akarmi. Meg ez is intenziv. Ha nagyon kell, mehet melle node js backendnek valami frameworknek.

    Jellemzoen amugy sem full stack a pozicio junior szinten, hanem csak backend, csak frontend, vagy devops, teszter. Sokkal nagyobb eselyel kapsz bootcamp utan munkat, ha valamire specializalodsz, minthogy mindenbol tudsz egy keveset.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • gygabor88

    tag

    válasz Hi!King #12 üzenetére

    Én elte progtervinfó szakon végeztem, szerettem az egyetemet a matek miatt, de az infó vonal teljesen mélyrepülés volt. Nem vártam el, hogy trendi technológiákat tanítsanak, de időtálló tudást sem sikerült ezen a területen átadniuk.

    Számítógépes hálózatokból szóba sem került https, tls, dns, semmi ilyesmi. Helyette papíron számoltunk hibajavító kódokat 6x6-os mátrixokon 3 A4-es oldalon át vizsgán. Olyan algoritmusokat mutattak, amire a Tanenbaum könyvben is azt írták, hogy már nem használják sehol, mert van helyette jobb, de hogy mi azt nem árulta el senki.

    Algoritmikus problémamegoldás nem volt. A két féléves algo és adatszerkezetek tárgy egy vicc. Az első félév elmegy láncolt listával meg tömbökkel. A másodikban a legegyszerűbb gráfalgókat (főleg gráfbejárásokat) mutatják és hashelést. Az alapok alapjai. 16 évesen komolyabb algókkal operáltam az internetes versenyfeladatoknál.

    Szoftvertervezést nem tanítanak rendesen. Pedig itt is sokat lehetne mesélni a skálázódási problémákról és megoldásaikról.

    Párhuzamos programozást Ada95-tel oktattak. Nehogy már még a végén valami munkahelyen használható mainstream nyelvben ismerd meg ezt a területet.

    Panaszkodhatnék még a számítógépes grafika és az oprendszerek tárgyra is. Meg minden infós tárgyra igazából. Az a nagy helyzet, hogy ha amerikai top egyetemen végzel, akkor utána el tudsz menni egy faang interjúra. Egy elte után meg tanulsz még rá 1 évet vagy többet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák