Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Hát igen, a nagy nevű informatikai, fotós, kommunikációs, szórakoztató elektronikai cégek Európából mind hiányoznak. USA, Japán, Taiwan, Dél Korea, Kína...ezek visznek mindent. Az a néhány cég aki benne volt a mobil kommunikációs szegmensben, vagy eltünt, vagy futottak még kategóriás telefonokat gyárt. Siemens, Sagem, Alcatel és most már a Nokia is.
    SZVSZ a volt szocialista blokk országaiban a rendszerváltás, majd a nyugati cégek privatizációja lerombolta, lenullázta az ipart. A nyugat europa pedig egyrészt több fantáziát látott ebben a gazdasági gyarmatosításban, amiben letarolták dél és kelet európát (amihez kitalálták az EU-t is), másrészt elkényelmesedtek. Az USA közben végig kőkemény kapitalista gazdaságpolitikát épített, amiben ha valaki nem dolgozik elég keményen, ha nem elég okos, szemfüles, akkor nem viszi sokra. Ott verseny van, nálunk meg lazsálás. Persze van informatikai, műszaki potenciál nyugaton is, csak éppen mosogatnak egy helyi kocsmában.

    Nem êrtem egyébként az Európai gazdaságpolitikát. Elvileg egy egézséges gazdaságban alacsonyak az adók, mert egyrészt ez kedvező a cégeknek, akik tudnak termelni, eladni és munkát adnak, másrészt engedik vásárolni, fogyasztani az embereket. Van termék, van munka, van fizetés, van vásárlás, bezárult a kör. Egy ilyen gazdaságban nem is kell több adó, mert nincs mire költeni. A kormány nem irányít, nem osztogat, csak megteremti az ideális környezetet. Ezzel szemben Európában megölik a magas adókkal a termelést és a fogyasztást is. Nincs miből vásárolni, a cégeknek csökken a nyeresége, vagy nő a vesztesége, sőt akár tönkre is mennek, ami elbocsájtást jelent, amitől még kevesebb a fogyasztás és nő az állam terhe a sok munkanélküli miatt. Erre persze nem az a válasz, hogy felpörgetjük a gazdaságot alacsonyabb adókkal, hanem még rátesznek egy lapáttal, amitől csődbe megy az ország.

    Nem véletlenül sokkal alacsonyabb az USA-ban az ÁFA és a jövedelemadó, mint pl. nálunk.

    Nekünk csak M...csi meg a tündérmeséje jutott. A múltkor néztem azt a figurát és szerintem klinikai eset.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák