Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz ftc #2 üzenetére


    Ennek nincs köze ahhoz hogy intel meg win. Különösen hogy épp indiában emlékeim szerint magas szinten is preferálják a nyílt szoftvereket az MS-sel szemben. Itt szvsz arról van szó, hogy ahol akkora rohadt nagy a szegénység, és annyira kevés a lóvé, ott tényleg nincs értelme azt a keveset számítógépbe ölni, mikor egészen alapvető feltételek hiányoznak. Egy lepukkant harmadik világbeli országnak 140 millió dolcsi rohadt sok pénz, pláne egy ilyen -sokak szemében- oktatási luxuscikkre. Szerintem kicsit olyan ez, mintha egy hajléktalannak azt mondanád, hogy vacak 100 000 forintért kap egy -igaz kicsit fapados, de új- autót.

    Ez akkor volna frankó dolog ha a gazdag ENSZ tagállamok résnyire kinyitnák a szorosra zárt pénztárcájukat és így Afrika meg India ingyen, vagy szinte ingyen juthatna a gépekhez. Egyetlen milliárdból 10 ország kaphatná meg a maga egy-egy millió darab gépét (ilyen volumenben ugye már a 100 dolcsis árral számolva).

  • Yaye

    őstag

    válasz #95561216 #4 üzenetére

    Igen, ebben sok igazság van, de gondoljunk arra is hogy Indiát két finoman szólva nem baráti szomszéd keretezi (Pakisztán, szintén atomhatalom, és Kína, nem is tudom, nekik nincs atomjuk?), tehát a fegyverkezésre fordított erőfeszítés legalábbis nem egészen indokolatlan, másrészt az egy egymilliárdos ország, egymillió laptop esetén pont minden ezredik emberre jutna egy, szóval India fölszerelése nem 140 milkából vona megoldható hanem a sokszorosából.
    Ettől függetlenül India esetében tényleg nem hiszem hogy elsősorban pénzkérdés lenne a dolog, régebben mintha pont ők fanyalogtak volna, hogy Indiának nem kellenek lebutított játékszerek. Vagy az még nem laptopokról hanem olcsó asztali gépekről szólt?

  • Yaye

    őstag

    válasz cucka #7 üzenetére

    A fejlettségnek van olyan szintje ahol a gépnek van létjogosultsága, alatta még nincs, fölötte már nincs. Meg kell találni a célközönséget, szerintem ennyi. Tény, hogy talán kelendőbb lenne ha nem volna ilyen infantilis gyerekjáték-kinézete, de nem látok olyan súlyos funkcionalitásbeli hiányosságot, ami alkalmatlanná tenné arra hogy betöltse szerepét (és fontos hogy ne tévesszük szem elől hogy mi is ez a szerep). Te konkrétan mire gondoltál?

    Flimo: Magyarország? Van egyáltalán 1 millió kisiskolásunk? Azért az meglepne ha a csőd.. bocsánat, reformok kellős közepén Feribácsi minden kiskölökhöz hozzávágna egy 20k+ értékű gépet, miközben azt se tudja kiről lehetne még lehúzni egy kis bőrt...
    Hol hallottad/olvastad?

  • Yaye

    őstag

    válasz cucka #9 üzenetére

    Mire nem elég az 500MHz? A számítástechnika alapjainak oktatásához, iskolai feladatok megoldásához biztosan elég. Játszani nyilván nem fognak rajta, sem videót kódolni... Én egy korszerűtlennek nem nevezhető laptopról írok, ami az ideje nagy részében 600 MHz-re veszi vissza magát mert a mindennapi használathoz nem kell több. A specifikáció nincs ércbe öntve, ahogy halad az idő, biztos fejlődik a 100dolcsis laptop is, ugyanúgy ahogy egy ma 200k-s gép is sokkal gyorsabb és korszerűbb mint egy 5 évvel ezelőtti 200k-s gép.

    Az optikai meghajtó egy finom, kényes, ráadásul meglehetősen nyílt szerkezet, egyértelműen komoly hibaforrás egy mostoha körülmények közé tervezett gép esetében, a sérülékenby lemezekről nem is beszélve. A koncepcióból egyértelműen következik hogy kihagyták. Van helyette hálózat, wlan, és usb. Optikai meghajtó is csatlakoztatható rá ha mindenképp kell.

    2008? Nem ismerem a menetrendet, de az első szállítmányoknak már az idén év vége felé landolniuk illene, nem?

    A cél nyilván nem a lakosság általános fölzárkóztatása, sem pedig a puszta örömszerzés. Ez a gép szerintem nagyon jól alkalmazható az oktatásban. Digitálisan lehet pl olyan tananyagokat használni amihez hagyományos formában sosem jutnának hozzá, és nem mellesleg felkészíti a kis dugaszokat az infótársadalomra, megtanítja a számítástechnika és a digitális világ logikáját, alapvetéseit, kezelését (most hogy az infótársadalom szerintem jó dolog-e, az más lapra tartozik). Biztos hogy kellenek hozzá direkt erre a célra írt oktatási szoftverek és anyagok, ez nyilvánvaló, biztos nem egy kopasz Open Office elé akarják odaültetni a 8 éves kiskölköt.

  • Yaye

    őstag

    válasz dabadab #24 üzenetére

    De India nem lepukkant harmadik világbeli ország, hanem egy viszonylag fejlődőképes, demokratikus, iparosodott harmadik világbeli ország (ha egyáltalán harmadik világbeli), ergo ez a mondatom nem is rá vonatkozott :) Főleg hogy Indiában pont az IT szektor meglehetősen erős.

  • Yaye

    őstag

    válasz bandus #31 üzenetére

    Két dolgot jegyeznék csak meg: 2005 végén India volt a világ 2. leggyorsabban fejlődő gazdasága. Az indiai szoftveripar pedig világszinten is jelentős, és durván növekedik, nem utolsósorban a nagy számú, jól képzett, angolul kiválóan beszélő, olcsó szakembertömegnek hála. Komoly erőfeszítéseket tesznek hogy a ''high technology'' cégek megtelepedjenek az országban, és Bangalore jó úton halad a felé hogy a világ második Silicon Valley-e legyen.
    Keress rá gugliban, csomó cikk szól a témáról.
    Egy szó mint száz, India elég mélyről jön (legalábbis európai szemmel nézve), de éppenséggel nem egy saját csődjében reménytelenül vergődő ország.

    Ebből persze továbbra sem derül ki hogy ki fogja venni azokat a 100 dolcsis cuccokat... :DDD

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák