Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bohus

    aktív tag

    Van létjogosultsága, az igények széles körét képes kielégíteni egy ilyen intelligens ház. Olyan igényeket is, amikről a felhasználóknak előzetesen esetleg fogalmuk sincs. Persze van akinek nincs is igénye ilyen extrákra, van aki tájékozott és élne is a lehetőséggel, és van aki igényli + meg is tudja fizetni - nyilván ez egy szűk réteg.
    Épületautomatizálási feladatra családi házas méretben én a KNX-et preferálom. Robusztus, decentralizált rendszer, a felvázolt feladatok zömére ugyanúgy alkalmas, mint a cikkben említett rendszer.

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

  • Bohus

    aktív tag

    válasz mufi #61 üzenetére

    Nem vagyunk buták le-fel kapcsolni, de előfordulhat, hogy elfelejtjük lekapcsolni a világítást és elmegyünk otthonról. Ebben az esetben segíthet az energiamegtakarításban a jelenlétérzékelő, ami egy beállított időtartam után utasítást ad a világítás kikapcsolására. Vagy nem csak egyszerűen felkapcsolja nekünk automatikusan a világítást a rendszer, hanem szabályozza a fényáramot egy megcélzott megvilágítási érték eléréséhez. Nagyon sok funkciót be lehet programozni, amiről később akár meg is feledkezhetünk, az automatika teszi a dolgát.
    Egy okostelefon az átlagember számára is megfizethető, és sokan megvásárolják akkor is ha a készülék tudásának csak tört részére van szükségük. Egy ilyen rendszernél viszont keményen fizetni kell minden egyes részfunkcióért, az átlag usernek nincs szüksége pl. áramkörönkénti fogyasztásmérésre vagy mondjuk a cikkben említett belépés loggolásra.

    [ Szerkesztve ]

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

  • Bohus

    aktív tag

    válasz bambano #68 üzenetére

    "a napelem nagyjából semmire se jó" - ilyen sarkalatosan megfogalmazott ostobaság kapcsán előre vizionáltam, hogy téged itt a földbe fognak döngölni. Nem ez történt, mindössze pár fórumtárs figyelmeztetett. Ez a következőkre utalhat: kevesen olvassák a cikket (és a hozzá kapcsolódó hozzászólásokat), elkanyarodott a téma és nem akarják ezt offtopic hozzászólásokkal hígítani, vagy egyszerűen nem értenek a témához.
    Átolvasva a hozzászólásaidat meglepődve tapasztaltam, hogy vannak szakmaiságra utaló megnyilvánulásaid és széleskörű rálátásod van a problémakörre, ezért még inkább meglepő, hogy megalapozatlanul teszel téves megállapításokat. Ezzel annyi a bajom, hogy megtévesztheted vele az ide tévedő tapasztalatlan olvasókat. Nem lehet fekete-fehéren beszélni a témáról, vannak a fotovillamos energiatermelésnek előnyei és hátrányai is, fejlődik a technológia, változnak a piaci körülmények, rendkívül sok szempontot kell mérlegelni, hogy egyes részkérdésekben (pl. megtérülési idő, életciklus elemzés) véleményt lehessen alkotni, általános érvénnyel pálcát törni egy technológia (iparág) felett nem lehet.

    A napfogyatkozás kapcsán itt az eredeti cikk. Elvileg minket ez nem érint, hiszen alacsony a megújulókból származó vill. energiatermelésünk, azon belül is rendkívül alacsony napelemekből származó. Gondot az jelenthet, hogy jelenleg 20%-ban importra támaszkodunk, így van rá esély, hogy nálunk is gond jelentkezzen az ellátásban (de egy rekesz sört fel mernék rá tenni, hogy nem lesz).
    A mavir-os tipped kimondottan hasznos, ilyenkor érdemes linkkel is ellátni, egyrészt hitelesebb az állításod, másrészt akkor nem kell nekünk keresni.

    Ha hasznos hozzászólásokkal szeretnéd gazdagítani a fórumot, akkor javaslom a jövőben kerüld az ilyen szélsőséges véleménynyilvánítást, ha mégis megteszed, akkor indokold is az állításodat.

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

  • Bohus

    aktív tag

    válasz radi8tor #87 üzenetére

    Apádnak igaza van, jól csinálta. De túlméretezni nem szabad, csak a saját fogyasztásod erejéig frankó az átvételi ár, fölötte már csak bagóért veszik át, ami rontja a megtérülést.

    [ Szerkesztve ]

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

Új hozzászólás Aktív témák