Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Z10N #15 üzenetére

    A peldabol kovetkezoen az auto amivel kozuton kozlekedunk az egy adott orszag tulajdona. Viszont a vilagur miota barki tulajodna?

    Senki nem mondta, hogy a világűr bárki tulajdona. Viszont bizonyos kereteket kell szabni, hogy ki és mit vihet fel. A nemzetközi egyezmények alapján az műhold / űrállomás / űrhajó tulajdonosa ill. országa felel az eszközért, így adott esetben az általa okozott kárért is. Szélsőséges esetben a SpaceBee műholdakért is az Egyesült Államok felelős.

    Azt meg megertenem, hogy nyomonkovethetoseg azert "KELL", hogy ne utkozzon mas muholdakkal. De ez sem allja meg a helyet teljesen. Nem az ilyen nano/pico muholdaktol kell felni.

    Miért is nem? Ez a műhold pl. kb. poláris pályán kering (97,5°-os pályaszög). Ha keresztezi egy ilyen az ISS pályáját, akkor az kb. olyan lesz, mintha egy ágyúlövedék találná el. A viszonylagos sebességkülönbség ugyebár meglehetősen nagy lehet (több ezer km/h). Talán veszélytelennek tartod?

    Ezenkivul ahogy mondtad, ezek alacsonyan koroznek majd, ahol nem tartozkodik olyan muhold amiben nagy kart lehetne tenni.

    :Y

    Hubble, a legtöbb optikai képalkotó műhold (nem csak a kémműholdak, de a civil műholdak is, lásd GeoEye, Spot, stb.), és hogy tovább ne menjünk az ISS...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák