Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Polllen #56 üzenetére

    Sok szolgáltatásnál olyan magas a fizetendő felár, hogy az emberek inkább megtanulják használni. Egy ismerősöm jött haza Norvégiából, ő mesélte, hogy kint nagyon hódít a DIY, a norvégok, akik majdnem 10x annyit keresnek, mint mi nem fogadnak szobafestőt, festenek maguk.

    De ha belegondolsz: ismersz olyan embert aki beállíttatja az okostelefonját? Vagy a routerét? Aki fizet azért, hogy a gépéről biztonsági mentéseket készítsenek (és most nem egy dropbox előfizetésre gondolok, hanem emberi szolgáltatásra)? Aki szerelőt hív, hogy beállítsa a termosztátját áramszünet után? A UPC-nél bevezették a lehetőséget, hogy postán küldik el a modemet, szereld magad. Egyre magasabban van az a léc, amit fogyasztóként elvárt megugrani. A középosztály, a szellemi munkások megugorják és spórolnak. Az fizeti a szolgáltatást, akinek olyan magas az órabére, hogy gazdaságilag helyes döntés kiszerveznie a munkát, de egy 4-6e Ft-os kiszállási díj egy 10-20 perces munkáért, inkább szellemi kihívásnak kell tekinteni, és akkor a tanulásra szánt 2-3 óra nem veszteség, hanem befektetés.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Polllen #59 üzenetére

    Az eredeti felvetésem az volt, hogy sok munkakörben nagyon hasznos, és egyre gyakrabban elvárt némi programozási ismeret, tipikusan SQL, JavaScript, HTML. Sajnos nekem a hétköznapi életem, a hobbim és a munkám annyira egybefolyik, hogy nehezen tudom eldönteni melyik példa hova tartozik

    Ahogy mondtad, minden termék egyszerűségre törekszik. De mivel informatikusból nem képeznek sokkal többet, közben már mindenen szoftver fut és egyre komplexebb, ezért egyre több hibával találkozik a felhasználó, hiába a módszertani fejlődés és az egyre jobb fejlesztő és tesztelőeszközök. Kezdve onnan, hogy egy weboldalon egy linkben benne marad egy typo, és ezért nem jó helyre visz odáig, hogy bele kell nyúlni egy open source projekt forráskódjába, mert kell egy pici funkció a HTPC webes felületére. Sokminden egyszerűen nincsen készen, mert nincs elég ember, aki csinálja. Le lehet mondani róla, lehet venni helyette valami nagyon drágát, vagy meg lehet csinálni.

    Lehet hogy meg lehet lenni nélküle. De szerintem programozva messzebbre lehet jutni. A gondolkodásmóddal biztosan, de a konkrét gyakorlati ismeretekkel is.

Új hozzászólás Aktív témák