Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz #94529552 #45 üzenetére

    Ha a gyártó megszűnik (becsődöl, felszámolják, megszűnik létezni, stb), akkor természetesen semmilyen szankcióról nem lehet beszélni, hiszen nincs kit szankcionálni. Ez gondolom, egyértelmű.

    Csakhogy itt (sokadszor is leírom), nem erről van szó!!! Te ne tereljél már más irányba!

    Először is: Szó sincs arról, hogy a Sony pénzügyileg bajban lenne, egyszerűen arról van szó, hogy (mint sokan mások), szabadulni akar a vékony profitú / veszteséges üzletágaktól. Két módon szabadulhat:

    1. A klasszikus módja egy üzletágtól való megválásnak, ha eladják az egészet egyben. A gyártókapacitást, a tervezőgárdát, a kapcsolódó IP-ket, szabadalmakat, tecjchnológiákat, a brand-et, az értékesítési hálózatot, a szervízhálózatot, és hát természetesen ezzel együtt járnak a kapcsolódó kötelezettségek is, amik egy consumer elektronikai gyártó számára elsősorban a garanciális kötelezettségek jelentik (jótállás, szavatosság, termékfelelősség, alkatrészellátás biztosítása) . Hogyan lehet szankcionálni ezen kötelezettségek teljesítésének megszegését? Nagyon egyszerűen, végső soron akár a piacról való teljes kitiltással. Nézz utána egy kicsit az EU-s és amerikai fogyasztóvédelmi jogszabályoknak! De nem fajult soha idáig a dolog a történelemben, egyetlen üzletág eladása során sem, nem is értem, hogy merült ez egyáltalán fel benned? Mindenféle szankciók nélkül is az adott gyártó végleg elásná magát a piacon, és soha egy terméket nem tudna többé eladni, Emlékszel te olyan esetre a közelmúlt üzletág eladásai során (szép számban volt), hogy nem teljesítette volna garanciális kötelezettségeit az új tulajdonos? Mert én egyre sem. Csak fantáziálsz itt össze-vissza,

    2. Egyszerűen beszünteti a tevékenységet, ha nincs vevő az üzletágra, (ez jelen esetben ez szinte esélytelen, de azért a kedvedért nézzük meg, mi történne ekkor) . Ebben az esetben továbbra is a Sony-t terhelik ezek a kötelezettségek. Mi lenne, ha ezt megszegné? Milyen szankciókkal élhetnének az EU-s és amerikai fogyasztóvédelmi hatóságok? Végsősoron (ha odáig fajulna a dolog) ugyancsak kitilthatnák a Sony minden termékét és szolgáltatását piacaikról, az összes Playstationt, az összes kamerát/fényképezőgépet, az összes Sony szenzorokat tartalmazó okostelefont, az összes, a Sony csoporthoz tartozó hollywoodi filmstúdió (pl Columbia Pictures, Tri-Star, stb) filmjeit , videojátékokat, zenéket (világelső a Sony Music) , az összes Sony tévécsatornát, stb. Vagyis mindent, ami jelenleg is a Sony nyereségének túlnyomó részét kiteszi. . Ezt minden bizonnyal érdemes lenne kockáztatnia a Sonynak :) De ismételem, ez az egész feltevés teljesen hipotetikus, mivel teljesen egyértelmű, hogy nem ez lesz a forgatókönyv, hanem az, hogy klasszikus módon eladja az egész üzletága(ka)t, kötelezettségekkel együtt.

Új hozzászólás Aktív témák