Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Andie #19 üzenetére

    Egy biztos, roppant érdekes ez a témakör, és mivel sok mindent nem tudunk még róla, elég rejtélyes is. Az amiket leírtál is valamennyire ismerősek, halottam már róluk. Nem tudom hogy jól mondom-e, de talán ezt az idegekből felépülő hálózatot nevezik neurális hálónak, amelyeket nem véletlenül próbálnak replikálni a mesterséges intelligenciát leutánozni próbálkozó programok. Mindenesetre az, hogy az agybéli emlékekhez egyenlőre nincsen hozzáférésünk olyan közvetett módon mint egy számítógép fájljaihoz, egyfajta biztonságot is teremt. Nem örülnék ha valaki tudná minden gondolatomat, avagy tudatomon kívül elrejtene olyan dolgokat a fejemben ami befolyásolná a viselkedésemet.. azt hiszem eléggé elkanyarodtunk a témától :D

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz Andie #19 üzenetére

    Ez igen, külön kis írás :D
    Amúgy, szerintem az agyról bőven nem tudunk eleget ahhoz, hogy ilyeneket mondjunk, hogy 10%-ot használjuk. Tudjuk, mely területek miért felelősek, meg tényleg, nem biztos, hogy teljesen kihasználjuk, mert egy másik rész feladatát is átveheti.
    Ráadásul nem mindegy, tárolókapacitás vagy számító kapacitás. Einstein az utóbbit használta, meg a mindenféle misztikus okosok szerint is bizony használni kell, és akkor lebeghetünk. :))

    Ugyanígy az emlékezés. Én azt olvastam, hogy van a rövid távú memória, ami kb. 7 dolgot (tételt) képes eltárolni. Ez az, amit elolvasol mondjuk töri felelés előtt. :)
    A hosszú távúba meg sokkal több fér, és értelemszerűen tovább is megmarad, oda pedig rendszerezéssel kerülnek be a dolgok. Tehát amikor leülsz tanulni, elolvasol mindent, felmondod, több szemszögből nézed, jegyzetelsz, akkor oda próbálod betuszkolni.

    És a hosszú távú emlékek? Jó kérdés. De amint írtad, ezeket erős hatások égetik be az agyba, így talán más kategóriát képeznek. Erről nem írt az a bizonyos cikk (amit egyszer láttam, nem tudom hol :( ).
    Amúgy, ha valamire emlékezni akarsz, akkor egyzserűen amikor ott vagy, állj meg, és gondold el magadban, hogy erre a pillanatra évek múltán is emlékezni fogsz. Úgy lesz. :)

    De nagy a különbség az egyéni agyak között is... van, aki bármit elolvas, megjegyzi elsőre, és mindenre emlékezik. Nekem például a memóriám borzalmas, sokszor arra se emlékszem, mi volt múlt héten. Se a versek, se semmi nem marad meg. Csak a tények, érdekességek stb. :)

    Az az aura, amit a kutya lát... szóval ilyen szerintem marhára nem létezik. Mindenki ült már fizikaórán. Nincs olyan színes izé ami a képeken van, szóval ez gáz :D
    A kutya láthat téged, az orrával érzi a nemedet, akár a testhőmérsékletedet is. Akár hangok alapján is megkülönböztetheti a nemeket.
    Nem vagyok materialista, sem ateista, de ilyenekben, hogy gondolatolvasás, meg hasonlók nem hiszek.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák