Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz #06658560 #19 üzenetére

    A cikk alapján az ő tudása nem szakmai, hanem politikai/jogi, így semmi köze a szakmához. Hogyha informatikusként dolgozott volna 10 évig jogász végzettséggel, akkor más lenne a véleményem.

    Pont az a probléma, hogy orrba-szájba hozzák a jogszabályokat/törvényeket, de a való életben nem működnek, mert csak jogi háttér van mögötte, de szakmai nincs! Szerintem bármiféle informatikai szakember, megfelelő jogi háttérrel jobb szabályozást tudna létrehozni.

    A jogász csak a jogot ismeri és minden másra tesz magasról/nem is ért hozzá. Durva, de ez a valóság (tisztelet a kivételnek). Sok esetben egy kávét sem tud megfőzni önállóan, szóval ez nem baromság, hanem tapasztalat.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #19 üzenetére

    "Egyébként ha nekik többek között a jogszabályok megalkotásai is a feladataik között vannak-azok felterjesztése, stb., akkor miért is baj a jogi végzettség?": mert van rá esély, hogy jogilag korrekt, de teljesen életszerűtlen jogszabályokat hoznak. Pontosabban ez az esély kifejezés egy erős eufémizmus, mert azt jelenti, hogy lehet, hogy jó jogszabályokat hoznak, miközben az életben sorozatosan látjuk, hogy amit hoznak, marhaság. Tehát az esély elméleti, a gyakorlati találati arány nulla.

    "mi az, hogy jogász nem fog figyelembe venni szakmai szempontokat": te úgy láttad, hogy mostanában figyelembe vettek szakmai szempontokat? mert ha igen, akkor szemészet javasolt.

    Az eddigi életemben kétféle állatfajtát láttam, aki azt hitte magáról, hogy ő a jolly joker, vagyis minden szakmához ért: a jogászt meg az orvost.

    Még annyit: a helyettes államtitkári pozíció elvileg nem politikai pozíció.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kymco

    veterán

    válasz #06658560 #19 üzenetére

    Egyébként milyen szakembernek kéne lennie? Hálózati szakembernek a telekommunikáció miatt, jogvédőnek az adatkezelési ügyek miatt, programozónak esetleg, vagy rendszergazdának? Vagy mindnek egyszerre?

    Teljesen egyetértek. Egyébként ahol dolgozom, annak a felső vezetésében az informatikáért felelős felső vezető gazdasági szakember. De olyan informatikai humán háttért alakított ki maga körül, hogy le tudott vezényelni egy komplett szerkezetváltást, szerkezetátalakítást (hardver, szoftver és humán infrastruktúra tekintetében) egy nagyvállalat méretű szervezetnél.
    A vezető nem érthet mindenhez, de olyan emberekkel veheti körül magát, akik ezt a hiányosságot pótolják.
    Ha most a vezető kitűnően ért a szerver architektúrákhoz, az mennyivel segíti az e-gazdaságot (ez pld szerintem többek között gyönyörű jogászi feladat is :) )?
    Az én közvetlen szakmai főnököm kitűnően tud programozni clipperben és van egy jó pár MS vizsgája is, de ezek indifferensek akkor, mikor a beszállítókkal a beruházás lebonyolításának útvesztőiben kavar. Ellenben van 2-3 nagy projekt lebonyolításában gyakorlata, igaz ezt nem tanulta egyetemen, tanfolyamon, csak átélte... nos, ő ezekre az utólagosan szerzett ismeretekre épít, eddig sikerrel.

    Ismétlem, fogalmam sincs, hogy mihez ért ez a jóember, akit kineveztek. De nem fogok fikázni valakit az előítéleteim alapján... Szerintem az lenne a kultúremberhez méltó, ha a tettei alapján ítélnénk meg.
    Amint valaki úgy képes minősíteni a kinevezett vezetőt, hogy ennek alapja az elmúlt időszak általa végzett munkája, akkor az más helyzetet teremt...

    Amennyiben nincs ilyen tapasztalat, tény, az egész ekézés nem más, mint a más miatt keletkezett indulatok (rossz helyen történő) levezetése, vagy csak egyszerű trollkodás...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák