Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Fooler89 #18 üzenetére

    Vajon, ha mondjuk M. Jackson saját zenéjét állítja be csengőhangnak akkor neki is kell fizetnie?

    Igen. Nem a szerzők és előadók jogait/érdekeit védik, hanem a kiadókét.

    Régen volt a Computer Panorámában egy cikk, amelyben bemutatták egy előadó példájén, hogy a saját dalai közzététele után is ugyanúgy jogdijjakat kell fizetnie, s majd ha keresztülfolyt a gépezeten az összeg, akkor abból vissza fogja kapni a neki járó (jelképes) részt.
    (a kizárólagos szerződésükkel gyakorlatilag elvesznek minden felhasználásra vonatkozó jogot a szerzőtől, hiába írja elő a törvény, hogy nem lehet jogot átruházni, de mégis ez történik a gyakorlatban. A szerzőnek joga van hallgatni, és elfogadni a részét a bevételből, de az anyagi döntésekbe és terjesztésbe már semmi beleszólása sem lesz, ha aláírta a szerződést. )

    Ha egy szerző/előadó koncertezik, a rendezvény helyszínének tulajdonosa / a rendezvény szervezője ki kell fizesse a bemutatás utáni jogdíjakat. Sőt, ha minden igaz, akkro is fizetnie kell ilyen jogdíjakat, ha az előadó nem is áll semmilyen kapcsolatban a jogvédőkkel, s le sem szerződött kiadókkal.

    Az írók is biztos tudnának mesélni, hogy mennyire ki vannak szolgáltatva a kiadóknak. Ha nem tetszik valakinek az alamizsna amit a könyvükért kapnak, akkor ki sem adják... vagy ha mégis valami szerződés miatt ki kell adniuk, akkor a rajktárak mélyébe süllyesztik a példányokat. Ezzel ki tudják zsarolni, hogy a következő könyveiket is bagóért odaadják kiadásra. Hasonlóképpen szívás, ha valaki saját pénzén adatja ki a kiadóval a könyvét: akkor is elsüllyeszhetik a raktárak mélyén. - ezeket régebben olvastam szakmabeliektől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák