Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zizi7229

    tag

    válasz #65675776 #24 üzenetére

    hát én annyit tudok, hogy ami dobozos tartós tejet ittam eddig, annak mindnek szar íze volt....felénk kb 2 kilóméter a tehenészet....ott az automata, onnan hozzuk a tejet. annál nincs jobb

    Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

  • Suker10

    aktív tag

    válasz #65675776 #24 üzenetére

    Vizsgáltunk tejeket, a legtöbb vízzel volt hígítva, nem a zsírtartalom miatt. Ráadásul majdnem mind porból készült. Ez nem legenda, laboratóriumi vizsgálatokkal igazoltuk (összetétel, mikrobiológiai, GMO stb.). Korábban dolgoztam tejüzemben, láttam furcsaságokat. Azt is láttam, hogy 1 liter tejből mennyi minden készül. Akkor jelent meg pl. a permeátum. Azóta nem iszom ilyen tejeket. :D
    Sok volt a beteg állat, a veszteséget úgy kerülték el, hogy azonnal feldolgozták. A tej minőségén is meglátszott. Utána senki nem vizsgálta meg azt a húst. :F
    Nem azt mondom, hogy általános, de létezik. Azt sem mondom, hogy erősen radioaktív tejjel találkoztam, viszont több mezőgazdasági termékben kimutattuk, ahogy az arzén jelenlétét is.
    A szarvasmarha soha nem ad azonos minőségű tejet, mert az összetételét, ízét több tényező befolyásolja, az elfogyasztott tápláléktól is függ.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz #65675776 #41 üzenetére

    Mondtam bármikor is, hogy gazdától veszem a tejet ? Nem csak ez az értékesítési módszer létezik. Vannak olyan kisgazdaságok, ahol ugyanúgy ellenőrzik a tej minőségét, csak éppen nincs agyontakarítva a tej. Nem mindegy, hogy kisüzemről beszélünk, vagy nagyüzemről, minthogy az sem mindegy, hogy mivel etetik a tehenet. Mindegy nem akarok erről vitát indítani, felesleges, mert úgyis csak hitvita lenne. Meg amúgy is felesleges lenne, ha valaki megelégszik az alacsony minőségű tejjel. Mindenesetre nagyon nem mindegy, hogy milyen íze van a tejnek. Érdekes, hogy ebből a gazdaságból származó termékeknek jóval természetesebb ízeik vannak, mint az ugyanolyan összetételű konkurens termékeknek. [link] Ha valaki akarja, akkor kóstolja meg, és próbálja ki.

    ami nem lehetne - pl tartósítószert

    hm Érdekes módon elég sok élelmiszer tartalmaz valamilyen tartósítószert, vagy adalékanyagot.

    PS4

  • Suker10

    aktív tag

    válasz #65675776 #35 üzenetére

    A hozzáadott víz mennyiségét pontosan ki lehet mutatni, a tejnél ez egy általános vizsgálat. Korlátlan mennyiségben lehetne hozzáadni vizet. Idegen víz kimutatására több módszer létezik, általában fagyasztással szokták megállapítani (krioszkóp). Nem tudom, gazdasági szempontból nem szokták vizsgálni. Ezt a gyártótól kell megkérdeni. Létezik, biztosan van valami oka. A sugárzás bőven meghaladta a határértéket. Több laboratóriumban is azonos eredményt kaptak. Pontosan nem tudom megmondani, de a kiszabott büntetés nem kevés. Nem biztos, hogy van kapcsolat. Inkább műtrágyákról van szó.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #65675776 #66 üzenetére

    98 % vízről beszélsz. 2 - vagy 12 gramm "tartalom", ez +500 % tévedés a részedről. Vagy talán az 5 gramm laktózban van 10 gramm víz? Hjajj...

    Miután kinyitod a dobozt, azután kerül bele a levegőből a fertőzés. Ezért romlik meg pár nap után. Ismét csak hjajj...

    Vaktesztre. A karamellizálódástól lesz érdemben más ízű a tej, ami az UHT jellemzője. Illetve a zsírtól, de attól nagyon. Plusz a fogyasztási hőmérséklettől.
    Ha pedig nem lehet megállapítani, melyik a bolti, újabb pont mellette.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz #65675776 #72 üzenetére

    tipikus UHT tejről beszéltem, azaz az 1,5-ösről
    A hőkezelés és a zsírtartalom mióta függ össze? Meg aztán a "tipikus bolti" az 2.8-as vagy 3.5-ös. Az 1.5-öst nem is tudom, minek árulják. Norbi töltött káposzta mellé, fogyásról álmodozóknak?

    ki fognak a fölözőben válni a zsírral együtt.
    Részben igaz. Táblázat A Technológia hatása a tej- és tejtermékek összetételére tankönyvből:

    A zsír teljes egészében ki van szedve – ahogy azt már a legelején írtam – de még ebben a nullás tejben is 5,8 – 7,9 % a "tartalom". Mínusz az általad írt kötött víz.

    A tejcukor hőkezelés közben óhatatlanul karamellizálódik. Ez az UHT esetén olyan mértékben, hogy már érezni az ízét, ez alól én még nem találkoztam kivétellel. Tény, hogy ez nem a "természetes", savanykás tej íz, ízlés kérdése, kinek tetszik.
    Azt, hogy a korábban karamellizálódott és a gépre ráégett tej oldódna fel és "ízesítené" a tejet, nem tartom valószínűnek, hiszen ahhoz túl sok tej halad át rajta és túl egyforma a késztermék íze.

    A 223 °C, vagy még több elérését szintén nem hiszem, mert igen szűk határok között kell maradnia ez az eljárás közben. Az UHT 135 – 150 °C között készül.
    Itt van erről két diagram, mert látványosabbá teszi a hozzászólást:

    A vicc, hogy tényleg nem mondunk nagyon mást.

    Egyébként azt próbálta valaki, hogy a tejbe beletesz öt vagy tíz százalék tejszínt, és abból csinál joghurtot? Elvileg jóval krémesebbnek kellene lennie.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #65675776 #72 üzenetére

    Arról nincs valami lista, vagy nincs valakinek infója, hogy melyik márka UHT-t tejét milyen technológiával csinálják? Csak bevásárolnék egyszer mindegyikből, kiváncsi lennék az ízkülönbségre :)

Új hozzászólás Aktív témák