Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    válasz westcoastog #26 üzenetére

    Béleld végig a kéményt, ha még nincs. A családi házunkban nézett így ki a kéményünk, csak a belső fehér falon nem mutatott jól, az átütött csersav, és bizony le kellett verni a vakolatot. Az oka, nyers akácfa volt. Egy évet várni kell az eltüzelésével, vagy bélelt kémény kell! A másik ami még okozhatja, hogy a kimagasló csőben nagyon hirtelen hűl a füst, ami miatt visszafogja a kiáramlást. Próbaképp rakj az udvaron nyílt tüzet abból a fából ami füstöl, meg mondjuk uszadék, vagy legalább 1 éve száradó tüzelőből.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz daninet #59 üzenetére

    Egy pár hónapja olvastam komposztfűtésről, amiben olyan ~45% víztartalmat állítana be a faaprólékon, ami így olyan 85fokot ad ki magából pár hétig (2-3 m3), majd utána még a fűtőértéke is elég magas marad, és ráadásul kevésbé kormol. Ne kérjétek, hogy elővadásszam a cikket :D
    Igazából ezzel csak azt akartam mondani, hogy nagyon nem mindegy milyen fával fűtesz. Nyáron Duna parton táborozva, a kőhányás köveit megrepesztette az uszadékfából rakott tábortűz, tehát a rendesen kiszáradt fa (akár előtte komposztáláson átesett, és mondjuk utána brikettnek össze lett préselve) szerintem a legjobb választás.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Zeratul #62 üzenetére

    Igen, a sztori stimmel, de nem ezen az oldalon olvastam, de azt hiszem lényegtelen is ebből a szempontból.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz westcoastog #78 üzenetére

    Szerintem egy kályhacsövet húzzál benne végig, az megoldja ideiglenesen a problémád. Aztán ha van pénz, akkor mehet az új kémény. Haveromék két évig építkeztek, amikor tudtam segítettem náluk, ők bélelt kéményt rakattak (már ez az előírás), és maga a kéményt teljesen hideg marad. Körbe betonból öntött kerete volt, amibe kőzetgyapot volt rakva, és belül pedig maga a fém cső. A kazánban már 70 fokos volt a víz, de nem melegedett a kémény semmit, 1,5 méterrel magasabb a kémény a háztető gerincénél, és nem nyomja le a füstöt a szél. Ja és amikor az első begyújtás volt, még 22-23 fok volt kint, és ezerrel sütött a nap. Vakolást szárítására, meg festés szárításra, meg persze fűtéstesztelésre ment ki a dolog. De amikor Zalaegerszegen voltam albiban, ott is utólag bélelték egy téglapanelban a kéményeket, ott is csak fémcsövet húztak a kéménybe végig, és a toldásoknál szigetelték körbe. A kályhacső nem hiszem, hogy nagyon drága lenne. És akkor meglenne a kéményhuzatod.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz a2d2 #95 üzenetére

    Nem véletlen mondják, hogy legyen magasabb a kémény, mint a ház gerince, mert ha alacsonyabb, a gerinc felett átcsapó szél, visszanyomja a füstöt, még ha szélcsendes időben jó is a huzatja a kéménynek. És ez már a 90ben elkészült családi házunknál is így volt már a szabványban. Azóta amit betettek, hogy szigetelt kémény kell, ez ugye a visszaáramló szénmonoxid miatt kell, meg azóta ugye a műanyag nyílászárók jobb szigetelése miatt kevésbé szellőznek a házak, meg ugye a laktérbe nem helyezhetsz hivatalosan nyílt égésterű bizonyos teljesítmény feletti gázkazánt...
    A legolcsóbb kéményrendszert választották, ami még megfelelt a szabványnak, ja és ami még lényeges, a kéményben alul van egy vízkieresztő cső, ami még szintén előírás...
    De mondom, érdemes behúzni egy csövet a kéménybe akár ideiglenesen, csak az is legyen alul is nyitott, hogy legyen hol a koromnak elhagyni a kéményt, és hogy ugye ki lehessen a tisztítónyíláson lapátolni a lehullott kormot.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Ghoosty #124 üzenetére

    Mint ahogyan a hőszivattyú sem. ;]
    Ellenben, ha van otthon papírod (újságpapír stb.), akkor te magad is csinálhatsz brikettet, no persze biogázt is, csak azt nem juttatod egykönnyen be a kazánba. :D

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Ghoosty #126 üzenetére

    Igazából stafni aki állította milyen olcsó a gáz, csak azt felejtette el elmondani, hogy 1,2 Met beleölt előtte, ami rásegít a fűtésre nem kicsit. Kevés ember engedheti meg magának, hogy egy fűtéskiegészítőre ennyit költsön. Én azt megértem, hogy visszahozza az árát, és én is ilyen rendszert tervezek, de ha valakit megszólsz, mert olcsóbban szerez fát, akkor azt is aki hőszívattyú miatt olcsóbban szerez gázt. Tudom ez így hülyén hangzik egyelőre.
    Szóval, ha a fa fűtés árát hasonlítjuk össze a gáz fűtés árát, akkor az érdemes úgy tenni, hogy ugyanolyan paramétereket veszünk alapul. Pl ha a gázfűtést valaki úgy sztárolja, hogy olcsóbb mint a fa, mert neki van hőszivattyúja, akkor az ugyanolyan körülmény? Vagy egy majdnem passzív házat fűt vele?
    És ha valaki mondjuk a komposzt fűtéséből kikerülő faanyagot brikettbe préselve még el is égeti, egy falfűtésre rákötött kazánban, ahol ráadásul egy puffertartály is van, egy keverőszeleppel, és a gázkazánra meg palackot köt rá, akkor is sánta az összehasonlítás.
    Remélem érted már mire akartam rávilágítani a magam ironikus módján. ;]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz neduddki #128 üzenetére

    Tudom. Egyértelműen falfűtésben gondolkodom, egy minimum 300 literes szigetelt puffertartállyal kiegészítve, kandalló/cserépkályha(benne elhelyezett hőcserélő)+komposztfűtés. (A komposztfűtésből kikerülő fatörek préselve brikettként tök szuper, és együtt megkockáztatom, sokkal jobb a hatásfoka mint egy kondenzációs gázkazánnak) De napkollektorban is gondolkodom, de sokat olvasgattam a sziromfal működéséről is, meg az eartship is adott egy-két ötletet. De eddig a komposztfűtés, és az abból kikerülő fatörek préseléséből készített fabrikett tűnik a leggazdaságosabbnak.
    De tőke hiányában egyelőre tervezgetek csak, meg számolgatok. És ha van puffertartály, akkor kényelemben nem lényegesen macerásabb mint a gáz, arról nem beszélve, milyen hangulatos egy téli estét a tévé helyett a tűzet nézegetve borty kortyolgatva meghitt beszélgetésbe kezdeni a pároddal, vagy akár egy jó társasjátékot elővéve a gyerekkel együtt hallgatni a tűz pattogását. De ez ide már off.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz Stafni #131 üzenetére

    Ha kell a komposztfűtés mellett rakosgatni, ami terveim szerint csak a hidegebb napokon lesz szükséges, és ha nem hagyok le egy 0-át a 300 végéről, akkor kijön, hogy extrém hidegben is inkább 2-3 naponta kellene csak begyújtani...

    (#132) Ghoosty:
    Oké, de ne hasonlíts egy nitrós ferrarit egy turbó nélküli trabanthoz. Az ellenpéldámmal ugyan jobban túlzok, de akkor is sántít a te összevetésed is. A volt házunkat is azért hoztam fel, mert az ugyanolyan kategóriás kazánt hozott fel, még a tartályméret is egyezik (hisz közös). Egy kondenzációs kazánt egy faelgázosító kazánnal illik összevetni. Egy turbós gázkazánt egy füsthővisszanyerős rendszerrel kiegészített vegyes tüzelésűvel, és egy sima gázkazánt, egy sima vegyes tüzelésűvel. Egy falfűtés hatékonysága megkérdőjelezhetően jobb, mint egy radiátoros rendszeré, ami meg még mindig jobb mint egy parapetes konvektoré. Reméltem nem kell így leírnom, de nem akartad érteni.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák