Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hcl #34 üzenetére

    Jah, vágom. Nálunk meg az van, hogy páran úgy lesznek villamosmérnökök, hogy életükben egy ellenállást nem hogy be nem forrasztottak, még a kezükben sem volt. És ez nem vicc.

    Szerencsére az idősebb tanárok még adnak a gyakorlatra, meg ott van a sok tapasztalatuk is, de az óraszámok akkor is kötöttek. Pl. tanuljunk meg C és Assembly programozást, heti 1 órában...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • priti

    addikt

    válasz hcl #34 üzenetére

    Mindig nagy érdeklődéssel olvasom az ilyen hozzászólásokat, amik az egyetemi képzésről szólnak, mert gondolkodom rajta, hogy egy szakmába vágó szakot is el kéne végeznem csak tudjátok az a fura, hogy 10éve építek és tartok üzemben sz.gépes hálózatokat, de még egyszer sem jutott eszembe emiatt, hogy milyen szuper lenne, ha tudnék profi módon deriválni, integrálni stb. de mindenhol ezzel copatják a hallgatókat. A "robotos szakirány" Ezen hangosan felröhögtem. Életem mélypontján két állás között elmentem a Samsungba szoftveres karbantartónak, (pontosabban mentem volna ha nem tanulom végig az egész gyárat, hogy ne kelljen folyamatos műszakban bejárni, na mindegy) a lényeg hogy én lecsüccsentem egy 6 tengelyű pakoló robot mellé (szívókorong, vákum, megfog, pakol, letesz) és kb. fél óra után profi módon tudtam programozni :DDD Olyan marha bonyolult, hogy még mértan sem kell nagyon hozzá, ha tudod hogy melyik tengely melyik az már elég is. Elmozgatod egy pozícióba megjegyezteted vele a koordinátát ami mondjuk az indulás pontja lesz, elmozgatod a másik pozícióba, azt is eltárolod és a két pont között megadod a mozgás típusát figyelembe véve hogy hogyan kopik, használódik a robot a legkevésbé (a gyártó által előre telepített mozgástípusok közül lehet választani). Ha a két pont között az előre meghatározott mozgástípus megadása után nem fér el újabb pontot adsz meg ahová a kettő között elmegy. Arra kell törekedni, hogy minél kevesebb rögzített pont legyen, így lesz várhatóan tartósabb a robot. Ez után feldobod mikor szív, azaz mikor fog, mikor ereszt el, mennyit vár, pikk-pakk kész ha tudod mit kell megnyomni. Jó játék volt, élveztem, de kb. fél óra után már nem volt kihívás. A mérnök srác kb. 5 perc alatt elmagyarázta, szóval átképzés sem elképzelhetetlen :DDD Dióhéjban ennyit kell Magyarországon robottal tenni a gyártásban, pontosabban csak kellene, de ezt sem kell, mert egyszer felprogramozzák és az úgy megy. Nem sokáig, csak kb. addig amíg áll a gyár. Egy bombatámadás után ismét kell majd valaki aki felprogramozza az újat, de az is kóreai lesz persze. A magyar mérnök a technikusi melót csinálja, a technikus szakmunkát végez, a szakmunkás betanított munkát végez :) Robotos szakirány hmm, nem semmi lehet.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák