Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz koko52 #10 üzenetére

    "Visszakövetik kitől kaptad. Ha pl Józsi néni küldte neked és ő elhasalt valahol a rendszerben akkor befagyasztják és megsemmisítik. ...
    Ugyan ez, ha utalnak neked bankrendszerben, nem lesz semmi problémád."

    Ha felmerül az utalásban a pénzmosás gyanúja vagy egyértelműen tudnia kellett a pénzt fogadó félnek, hogy bűncselekményből származik. akkor lefoglalják az összeget.

    "Felőlem lehet így, de akkor minden banki tranzakciót is ugyan így felügyeljenek. Vizsgálják meg és tárolják..."
    Sima ügy a bankoknak jelentési kötelezettségük van nagy összegű utalás esetében. Illetve akkor is, ha nagyon kirívó pénzmozgás van egy számlán. például egyetlen nap alatt 15 ezer, ezer dolláros utalás érkezik egy számlára.

    "illetve tegyék megtekinthetővé a világ összes utalását. Vagy ez fájna valakinek?"

    A blokkláncban sem nyilvános nyilvános a tranzakcióban résztvevő két fél adatai Se nevet, se lakcímet sem lehet a láncból megtudni. Csak a megfelelő jogosultságú intézmények képesek tárcákat személyhez kötni.
    Szóval a kívánságod akkor korrekt, a blokkláncban is megjelenik a két személy neve, címe és adóigazgatási azonosítója.

    Vagy ez fájna valakinek? :DD

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #39 üzenetére

    Nem.
    Ne toljátok túl. Idézet a cikkből.
    "Az Európai Bizottság már tavaly összeállított egy javaslatot, amely alapján a kriptotőzsdék kötelesek lesznek a tranzakció résztvevőiről információkat kinyerni, gyűjteni, tárolni és kiadni. Így bárki azonosítható egy tranzakció kapcsán, a digitális pénzek és eszközök befagyaszthatóak, a kockázatos tranzakcióktól pedig elvennék az emberek kedvét."

    Az első pont tökéletesen megegyezik a normál banki eljárással.
    Az Európai Bizottság már tavaly összeállított egy javaslatot, amely alapján a kriptotőzsdék kötelesek lesznek a tranzakció résztvevőiről információkat kinyerni, gyűjteni, tárolni és kiadni."

    "Így bárki azonosítható egy tranzakció kapcsán,"
    Pontosan úgy mint egy átutalás esetében.

    " a digitális pénzek és eszközök befagyaszthatóak"
    Pont úgy, mint a bankszámlák esetében.

    "...a kockázatos tranzakcióktól pedig elvennék az emberek kedvét."

    Gondolom ez veri ki a biztosítékot. De ez is csak a banki szabályzás megfelelője.
    A terrorszervezetek támogatása mellett, a kábítószer vásárlás és az orgazdaság is megemelt lebukási kockázat jelent. Mondjuk ennek nem kellene hátránynak lennie.
    De van előnye is. Ha átverés áldozata leszel, mert benyalsz valami jónak látszó üzletet, nagyobb eséllyel kapsz vissza a pénzt.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz koko52 #59 üzenetére

    "És amikor OTP 60%-ot esik majd 40%-ot emelkedik majd megint 20-at esik, mindezt pár nap alatt? Ilyenkor hol a szabályozás?"

    Te valamit nagyon félreértesz.
    Az OTP 2020-ban is megzuhant és ez évben is.Ezt önmagában nem lehet és nem is kell szabályozni.

    A tőzsdén a trükközést korlátozzák szabályokkal. Nem szabad bennfentes kereskedést csinálni. A tőzsdefelügyelet utólag is ellenőrzi a brókerek tevékenységét.
    Ezzel szemben a kriptok árfolyamát viszonylag egyszerűen lehet manipulálni.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz viharhozo #76 üzenetére

    "... h a tőzsdén termelő cégek vannak, aminek viszont semmilyen jelentosege nincs."

    Már, hogy a viharba ne lenne jelentősége.
    A vállalkozások részvényeinek tartós változását a teljesítményük határozza meg. Egy rész az árfolyamot, másrészt az osztalékot.
    Elméletileg lehetséges tőzsdén kívüli részvény kibocsájtás, de az abba történő befektetés nagy kockázatú vállalkozás. Az ilyen cégek többsége a tőkebevonás ellenére is tönkremegy. És nem érvényes ezekre a részvényekre a tőzsde felügyelet. Ha mégis bejön a cégnek az ígérete és bekerül a cég a tőzsdére, nagyot lehet vele kaszálni.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz viharhozo #79 üzenetére

    Nem veszünk el a részletekben.

    Nem az a lényeg, hogy mennyiben hasonlítanak egymásra coinok. Mindegyik valami csereértéket képez. A másik hasonlóság az energia felesleges pazarlása, de ebbe most ne mélyedjünk e.

    Azt lenne érdemes megérteni, hogy a használt pénzek mögött nagyon erős szabályzó elemek állnak. A gazdaság mozgatórugója a nagyon gyenge infláció. Optimális esetben 1-2%. A defláció, amikor egyre értékesebbé válik a pénz, ugyan olyan káros, mint a felpörgő infláció. Ezért minden ország és gazdasági közösség törekszik az optimális infláció szint megtartására.
    Ez most a háború okán sehol sem fog menni.

    Ez az állam számára is csökkenő értékű bevételeket jelent. Senkinek sem jó a mai helyzet. Még annak sem aki látszólag nyer rajta. Például sokkal magasabb áron képes értékesíteni a meglévő gabonáját, étolaját, ... most.

    Ezzel szemben, a szabályozatlan piacon természetes cél, a mások kárára történő nyereség. Ha te ügyes vagy és az idén besöpörsz 100 millió forint hasznot a coin kereskedelemből, a gazdaság nem látja kárát. A kormányzatok se. Ha ennyit veszítesz, az a te személyes problémád.
    Legalább is első körben.
    Utána átszivárog a probléma az analóg világba. Ettől kezdve mindenki problémája. És mindenki szabályzást akar. A pénzmosás ellen, a trükkös csalások ellen.
    Az államok és államcsoportok beavatkoznak és szabályozzák a folyamatokat.

    Ugyan ez zajlott le az internet esetében is. Bárki, bármit megtehetett a neten. Ma már nem. Nyilván a sötétebb oldalon még mindig sok minden megtehető, de ma már utólag is le lehet bukni.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák