Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz dabadab #28 üzenetére

    1600 milliárd... Milyen ütősen hangzik. (bár nemtudom honnan vetted az adatot)

    És ha azt mondom, hogy a GDP 6%-a? Úgy is ilyen "hűde" szám jön ki? A világ nyugati felén 7,5-10% közötti ez a szám. De még a Tótoknál is közel 8%. Érdekes...

    Amúgy belelátsz abba, hogy egy kórház mennyi pénzt kap ma Magyarországon? Mert könnyű elintézni azzal, hogy "szarul osszák el a forrásokat". A kórház annyi pénzel tud gazdálkodni, amennyit kapnak. És hidd el, azt már jól osszák el, csak semmire sem elég.

    Nemtudom, te pl. mit szólnál. hogyha nem kaphatnád meg a jobb (és drágább) gyógykezelést a kórházban. És nem azért, mert nem tetszik a pofád vagy szemét az orvos. Hanem, mert az OEP előírta, hogy mikor mit lehet.
    Így is rengeteg orvos mégis megcsinálja a drágább kezelést, mert tudja, hogy az olcsóbbtól nem lenne jobb a betegnek. Aztán persze tartja a hátát az OEP és a vezetőség felé és még ő lesz seggberúgva. Ebből persze a beteg semmit se érzékel, csak azt, hogy úr isten nincs elég nővér meg orvos /biztos épp kávéznak..../

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    Nincs se orvos se ápoló.

    SOTE intézményekbe 20-30%al több orvos és ápoló elférne. De nincs olyan hülye, aki ma itthon orvosnak megy. Ha orvos lesz azt külföldön teszi, csak egy töredék itthon.

    Ilyen körülmények között a 3assal végzett orvos is kell, vagy pedig bezár a bazár, annál minden jobb.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz dabadab #43 üzenetére

    Én egyenlőre SOTE intézmények költségvetése alapján tudom azt mondani, hogy a legtöbb helyen annyi pénzt kapnak az államtól, hogy már lopni sincs mit.... Ez a szomorú valóság.

    Abban igazad van, hogy ebbe sokminden belejátszik, de a legtöbb ilyen tényező csak időt (abból is háziorvosit) csesz el, nagymennyiségű forrást nem.
    Azzal se feltétlenül tudok egyetérteni, hgoy az a nagy megterhelés, hogy a magyar csak akkor megy orvoshoz, hogyha muszáj. Teljes lakosság szűrővizsgálata többet emésztene fel, mint ez a helyzet. Ha 10 emberre jut egy krónikus beteg (ahogy hála isten azért nem :) ) még akkor is többe kerülne a rendszeres vizsgálatuk.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák