Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz <Adamsky> #40 üzenetére

    Miből gondolod, hogy ezek egyikével kapcsolatban se tudnánk most (a jelen felállás mellett) egységes álláspontot kialakítani?

    Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Mivel minden tagállam vezetőjének vétójoga van, az egységes álláspont kialakítása ebben a kérdésben lehetetlen. Elég egyetlen tagállami vezetővel "jó kapcsolatot kiépítenie" az USA diplomáciájának, és már is ment a levesbe az egész.

    Egyébként elég most csak megnézni a kínai-amerikai kapcsolatot. Egy erős (amilyen nem vagyunk, még akkor se, ha "összekapaszkodnánk") EU esetén nagyjából erre lehetne számítani.

    Az EU gazdasága jelenleg a második legnagyobbnak számít a világon, közvetlenül az USA mögött. Gondolj bele, ha ezt egyetlen vezetés alá lehetne szervezni, micsoda erőt jelentene az a nagypolitikában. De amúgy nem tudom miért kellene rögtön hidágháborúba keverendnie az USE-nak az USA-val, Kínával szemben partnerként is tekinthetne Európára Amerika. Partnerként, és nem alattvalóként, mint jelenleg.

    " ... fenyegetőzünk és érvelünk a baráti kapcsolatok és a szövetségünk megtartása mellett ... "
    Kétlem, hogy ez - egyáltalán - kivitelezhető. De ki lenne a "leader"? Az az Ursula von der Leyen, aki a COVID-19 kellős közepén megmutatja, hogyan mossunk kezet?

    A leader lehetne valaki, akit a nép választ (akár közvetlenül, akár a Parlamenten kereszült), az amerikai elnökhöz hasonlóan (monjuk itt felmerül a probléma, hogy az emberek hajlamosak lennének a saját nemzettestvéreikre szavazni akkor is, ha amúgy nem ő a legmegfelelőbb jelölt, de tételezzük fel, hogy az USE létrejöttekor már meghaladtuk ezt a törzsi gondolkodást). Ugye most egy elképzelt európai föderációról beszélünk, nem a jelenlegi állapotokról.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák