Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz floatr #29 üzenetére

    Én külföldön egy postás cégnél melóztam. Benne volt az adatbázisukba minden név minden cím és jó pár személyes adat is. Harmadik félnek nem mutattuk :DDD meg csak magamnak nyomtathattam egy listát és vihettem haza. Persze Én ezzel nem tudtam mit kezdeni, de reklámosok igen, spammerek meg egyéb banda.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #29 üzenetére

    az csak a gugli esetében bulvártéma. Ugyanezek a dolgok megtörténnek más (akár közmű)szolgáltatókkal is, teljesen mindegy, hogy kire mit bízol.

    Ebben tökéletesen igazad van, ezért a tudatos internethasználat az, amit mindenkinek meg kellene tanulnia. Figyelembe kell venni továbbá, hogy hány egymástól jól elkülöníthető szolgáltatónál, szervezetnél vannak az adataink, és hogy ki mennyit lát az egészből. Pl én itt írkálok a forum -ba, de a valódi kilétemet nem ismerik az üzemeltetők. Azt tudják rólam, hogy mi a nick nevem, hogy mikor és mennyi időt töltök az oldalon, milyen IP címről teszem ezt, illetve hogy mit írok ide. Ezek alapján nem lehet rólam profilt építeni, és még a kilétem felderítéséhez is kellene legalább az internetszolgáltatóm, hogy kiadja, hogy az év mej napján, pontosan kié is volt az adott ip cím....
    Van google fiókom is, de csak hírlevelek vannak benne, SOHA nem tartom bejelentkeztetve magam, a levelekhez klienst használok, illetve a fordító eszközöket szoktam néha alkalmazni. SOHA SEMMILYEN személyes információt nem bízok rájuk. Liveid -m is van, de azzal is megfelelően körültekintően járok el.
    Az internetszolgáltatóm egyébként le****ja hogy milyen forgalmat bonyolítok, csak a mennyiség érdekli, és az is csak kirívó esetben.
    Az állam meg nyilvántart, de ha nem tenné, semmilyen jogom nem lenne. Ez már állampolgársági kérdés, és őket egyébként sem érdekli mit teszek egészen addig, amíg nem követek el bűncselekményeket.

    Tehát a lényeg továbbra is az, (és elsősorban ezt kellene megérteni mindenkinek) hogy egyáltalán nem tesz jót senkinek, ha a személyéhez egyértelműen köthető információkat ad ki magáról olyan vállalatok számára, akik annak felhasználásával kapcsolatban semmilyen garanciát nem vállalnak.
    A közösségi oldalakat is messze elkerülöm, mert pl a facebook és társai a google -nél is sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a felhasználóikra nézve.

    Ha megfelelően szétszórva adjuk csak ki magunkat, és tényleg csak a megfelelő, és feltétlenül szükséges mértékben, akkor nem lehet akkora baj, mint az olyan embereknél, akik egyetlen szolgáltatónál tartják a csecsemőkori fényképeiktől kezdve az üzleti dokumentumokon át, a személyes találkozóik listájáig mindent.
    A felelőtlenség nem csak az interneten veszélyes, de ebben a közegben valahogy kevésbé érzik az emberek a dolog súlyát, és ez a legnagyobb baj.
    (Egyébként tervezem egy saját kis web/levelező server felállítását, ott legalább egyértelműen tudom, hogy mikor nyúltak bele az adataimba, hiszen amíg meg nem törik (aminek nem sok értelme lenne egy ilyesmivel foglalkozó csapat számára) addig tudom hogy mindenem a helyén van.. nálam, és nem egy multinál..)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák