Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #41 üzenetére

    A rettegős probléma fonákja ott van, hogy van-e olyasvalaki, akit egyáltalán érdekel pl. konkrétan a te személyed.

    Ezt hívják jóhiszeműségnek. Te azt gondolod hogy "Ugyanmár.. ki foglalkozna velem" és így teljes nyugalomban odaadod a személyes adataidat valaki másnak. Ha veled szembe megy valaki az utcán, és azt kéri add oda neki a személyidet és a lakcímkártyádat, vagy az útleveledet, akkor gyanakodva kérdeznéd hogy minek az neki... illetve megemlítenéd hogy nincs ahhoz joga, hogy egyáltalán elkérje tőled ezeket az adatokat. Az interneten miért nem működik ez az "önvédelmi mechanizmus" az emberekben? Ez itt a kérdés.
    Én azt mondom az egészséges paranoia nem árthat senkinek. Viszont a felelőtlen adatkezelés igen. És ehhez is tartom magam.

    Kicsit ahhoz hasonlít a dolog mint amikor azt mondják hogy "úgyis fel tudják törni a rendszerem, ezért nem is védem". Ezeknek azt szoktam mondani, hogy a házadba is be tudnak törni ha akarnak, akkor minek zárod az ajtókat?

    Az embernek meg kell tennie mindent önmaga védelmében. És a "sok hülye úgyis megteszi akkor én is" hozzáállás nem célra vezető. Ennek a jóhiszeműségnek ami ma az interneten jellemző, semmi jó következménye nem lesz. De mire erre rájönnek az emberek, már késő lesz.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák