Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz attila9988 #21 üzenetére

    Írod:
    A képkezelés writer -ben sem jó, ha sokat illesztesz be, akkor iszonyatosan le tud lassulni, esetleg bele is hal a dokumentum megnyitásába.
    Sok képes doksit mondjuk nem is ezzel kell csinálni, de attól még jó lenne ha ezen a téren fejlődne egy kicsit a cucc, mert ha valaki doc -al dobálózik, azt valahogy meg kell nyitni.

    Aktuális kéziratom szerkesztésében a 408. oldalon (A4) járok. Beágyazva tartalmaz pillanatnyilag 655 sorszámozott és képaláírással ellátott ábrát, amelyek több mint ezer képfájlból állnak össze. Az .ODT fájl mérete ezzel eddig 32,6 MB (a külön mappában is archivált képgyűjtemény 90,1 MB-ot foglal a merevlemezen, így láthatóan az .ODT-ben való tárolás sokkal helytakarékosabb. Szóval van mire alapoznom kijelentéseimet.

    A kéziratot Writerben fejlesztem, mivel amikor Wordben próbálkoztam, akkor az első 100 oldal és az első 10 ábra rögzítésével és a szöveg formázásával a .DOCX fájl mérete 26 MB lett (negyedakkora oldalszám és hatodannyi képanyaggal), és a Word kegyetlenül belassult, valamint állandóan feleslegesen és rosszul tördelte át az oldalakat.

    A Writer ugyan eleve kissé lomhább volt, viszont nem lassult be nagyságrendekkel a fájl gyarapodásával, csupán a mentés és a PDF export lassú egy kicsit. De még mindig elviselhető és használható

    Tudom, a szerkesztést és tördelést egy alkalmasabb programmal kellene csinálnom. Már meg is van, mivel, de ezt még befejezem ahogy elkezdtem.

    A magam részéről azt nem nagyon tapasztalom, hogy a Writer belehalna a sok képet tartalmazó doksik megnyitásába, pedig elég sok ilyennel dolgozom, nem csak saját anyagokkal.Akinél ilyen jelentkezik, ott érdemes lenne ellenőrizni a beállításokat és a szoftverkörnyezetet, annak kiderítésére, hogy mi okozz a konfliktust.

    A fentieket fenntartva én is látok bőven lehetőséget a LibreOffice, s ezen belül a Writer, a Calc és az Impress tovább fejlesztésre, hisz memóriagazdálkodása és sebessége messze van még az optimálistól. Mindennapi használatra mindenesetre kiváló. Bár alapvetően Microsoft programokkal oktatunk a munkahelyemen, privát munkáimhoz tökéletesen megfelel a LibreOffice.

    Szóval a sok grafikát/képet tartalmazó anyag szerkesztésénél is vannak trükkök, amelyeket alkalmazva lehet dolgozni. Csak tanulni és gyakorolni kéne, nem pedig nagyobb hangon tapasztalatok és tudás nélkül osztani az észt.

    [ Szerkesztve ]

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák