Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz bambano #16 üzenetére

    persze amit az első paragrafusban leírtam, azt nektek is alkalmazni kellene, ez az, ami nem megy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MageRG

    addikt

    válasz bambano #16 üzenetére

    "...amikor nem tud voipolni, mert a mobilszolgáltató nem engedi, az rossz. például amikor tud webezni, mert mások nem foglalják el előle a drótot, akkor meg jó."
    És ezt döntést tök jó olyan kezébe helyezni, aki nyilvánvalóan versenyellenes és a járadékvadászatra megy.
    Seems legit. :U

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #16 üzenetére

    "ne haragudj, de aki észérvek helyett a saját zsebe ellen cselekszik, az idióta."

    Én azt értem, hogy az ISP-knek baromi kényelmes lenne az, hogy a Google-től kapnának egy csomó pénzt, amiért cserébe semmit nem kellene tenniük. Csak éppen azt nem látom, hogy az ilyen rent-seeking viselkedést hogyan lehet úgy védeni, hogy az érdemben különbözzön attól, amit mondjuk egy betörő elő tud adni a saját védelmére.

    "például amikor tud webezni, mert mások nem foglalják el előle a drótot, akkor meg jó. szerintem "

    Csak hát ha a szomszéd nem webezik, mert nem tud semmit elérni, akkor hiába van nekem sávszélességem, én se tudok webezni, pont úgy, mint a szomszéd. Érted.

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #16 üzenetére

    A mobilos téma sem teljesen korrekt, de ott egészen más a helyzet. A netszolgálató szerződésben vállal kötelezettsége, hogy netet szolgáltasson. A telefoncég pedig elsősorban telefonálást szeretne, s kétes eszközökkel kényszeríti, hogy az egymást átfedő szolgáltatásaiból mindegyiket kelljen használnod és fizetned érte. A mennyiségi korlátozásban pedig jogos érv a fizikai közeg erősen végessége mobil esetén.

    A vezetékes internetszolgáltatók viszont teljes kontrollt gyakorolhatnak a technika adta kereteken belül. A párhuzamos szolgáltatók foglalják egymás elől a sávszélességet, mert független a hálózatuk a gerinc eléréséig. Korábbi topocban már pro és kontra végigvettük a témát.

    Szimplán arról van szó, hogy más cég sikerességét szeretné megsápolni a lobbi. Közben meg a vezetéket és a tartalmat adó ipar egymásra van utalva, hiszen erősen összefügg a kettő használata. Vezeték nélkül nincs értelme a tartalomnak és tartalom nélkül nincs értelme a vezetéknek. A vége az lesz, hogy a nagy tartalomszolgáltatók kiterjesztik tevékenységüket az az adatátviteli közeg biztosítására is.

    Persze utólag meg majd a munkanélküli lobbi majd azért sírhat, mert ők találták ki a technológiát amin megy az adat és ezért kérik a bevétel egy részét. Előbb-utóbb helyreteszik őket és mehetnek kapálni.

    "T-vel ebben a kérdésben egy oldalon vagyunk. nem sanszos, hogy jogi vitába keveredjek velük."
    mondod ezt most, de majd ha tv-go-t néznek a hálózatodon keresztül, akkor majd eszedbe jut, hogy a tévé előfizetési díjat nem neked fizetik és mégis pofátlan módon a te hálózatodon át nézik :U

    A nagyfogyasztóknak internetkapcsolatnál is külön üzleti szerződésük van. Ezt is végigbeszéltük már korábban. Nekik sincsen ingyen a tartalom netre tétele. Ha a szolgáltatók határán lévő sokéve működő elszámolási rendszerrel van baja a szolgáltatónak, akkor ne egy vele szerződéses kapcsolatban NEM állónál tartsa a markát, hanem annál akivel szerződött. A fogyasztói és hálózatok közti irányban is vannak szerződések.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz bambano #16 üzenetére

    Nem látsz tovább a nagy tartalomszolgáltatóknál. Nem csak a "tecsöved" létezik a piacon. Talán velük még dűlőre is lehetne jutni, hogy tejeljenek valamit a szolgáltatóknak, de azt még mindig nem érted, hogy a kisebbek, nem beszélve az ingyenesekről vagy startup-okról, elevel halálra lennének ítélve mert nem tudnák kigazdálkodni a sarcot. De ott vannak még a kutatási projectek, egyetemi hálózatok, ezer más példa van. Ki határozza meg, mi számít korlátozandónak, és mi nem? Ez már eleve a korrupció melegágya. Ez sem a felhasználóknak, sem a gazdaságnak nem jó. Kizárólag bizonyos érdekkör9knek lehetne csak jó, de hosszabb távon talán még azoknak sem, mert zsugorodna a piac.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Snoop-y

    veterán

    válasz bambano #16 üzenetére

    Halozatmenedzsment meg mindig is lesz es igen van amiket lassitanak kulonbozo idopontokban de ezt te nalam is jobban tudod szerintem a munkadbol kifolyolag... Es ezen egy netsemlegessegi torveny sem fog segiteni. Azt senki nem akarja hogy elkezdjenek penzert jatszani ilyenekkel de pl hosting oldalon is ismerjuk ezt a jelenseget. Ugy hivjak hogy dedikalt savszel...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Új hozzászólás Aktív témák