Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Óvodások... Nem tudom, mennyire van annak ott az ideje. A cím bizonyára csak azt akarja mondani: Már az óvodások is programozni tanulnak, tehát te, tízen-huszon éves egyed, azonnal pánikolj, és tanuld, mert még az ovisok is le fognak verni! (Mert, ha nem lesz túlkínálat programozóból, akkor továbbra is a csillagos égbe alkudják a fizetésüket, azt meg mi nem szeretjük! Ja, és épp ezért, lányok is azonnal! Mert mi ez a kiaknázatlan 50%... talán van ott anyag, csak kicsit fel kell piszkálni.)

    Az összehuzogatós blokk nyelvek. Nem kell hozzájuk tudni gépelni, és nem kell szintaxist fejből ismerni, ez komoly előny. Olvasni azt akkor is kell. (Teli vannak dolgokkal persze, amikkel nem értek egyet, mert nem segítenek valójában, csak idegesítőek, megtévesztők... na most mindegy.) Hogy ki mennyit használja őket, arra kíváncsi lennék viszont. Azt láttam a közösségi termékeken, hogy pl. perverz programozók használják, mert kíváncsiak, mit tudnak kihozni a korlátolt környezetből, de hát nem ők lennének a célközönség. Vannak ezek a nyári táborok, ahol ezekkel próbálják megfogni a 8+ éves gyerekeket, kíváncsi lennék a statisztikákra. Rokon 8 éves volt ilyenen, amint vége lett el is felejtette, és már közben se akarta nagyon, pedig amúgy átlagnál simán értelmesebb.

    Ha meg valaki azon a szinten van, hogy rendes nyelvet használna már, akkor az, hogy a Python könnyű, de pl. a Java, vagy Kotlin bonyolult... ez a bevett dogma, de nem vagyok benne biztos. Ha minden képességét rádborítják, pláne ahogyan használják őket a gyakorlatban, mind a kettő borzalmas komplex. Ha viszont nem, és lassan adagolják, hogy miket használj, akkor mind a kettő lehet "könnyű". A Java kötelező plusz boiler plate 1 nap után valószínűleg nem oszt, nem szoroz, az viszont, hogy egy statikus nyelven az IDE sokkal többet tud segíteni, azt viszont igen. (Elvégre pont karbantarthatóság az egyik fő erényük.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák