Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Innen is látszik, hogy a politikusok és a katonai vezetők továbbra sem látják a kiberhadviselés pontos helyét és lehetőségeit.

    Egyébként pedig ugyanaz a baj az ilyen szabályozással, mint az összes többi katonai egyezménnyel: nincs meghatározva, milyen retorziók érvényesíthetőek azokkal szemben, akik aláírják, de nem tartják magukat az egyezményhez. Még érdekesebb kérdés, hogy mi lesz azokkal, akik nem írják alá az eféle kiberhadviselési egyezményeket.

    Kevéssé ismert tény, hogy a 10mm alatti robbanó és gombásodó lövedékeket (pl. az un. "Dum-dum" lövedékek) használatát is korlátozó Szentpétervári egyezmény is csak akkor él, ha két olyan fél harcol egymás ellen, akik aláírták az egyezményt. Szóval például a Talibán ellen harcoló Afganisztáni ENSZ erőkre (elviekben) nem.

    Mondjuk a kiberhadviseléshez hozzátenném, hogy már a hidegháborúban is általános volt a másik fél kommunikációs vonalainak lehallgatása, illetve szükség esetén megszakítása. A mai napig mind az orosz, mind az amerikai haditengerészetnek vannak aktív állományban olyan tengeralattjárói, amelyek többek között a tenger fenekén futó kábelek lehallgatása (és szükség szerint szabotálása) a feladatuk...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák