Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    "Az sem mellékes, hogy a hibajavítási ciklusok itt nem több hónaposak, olykor már napok alatt kint lehet egy javítás."

    Vagy évekig le sem tojják. Vagy észre sem veszik.

    "Az eredmény annyi lett, hogy rengeteg felhasználó megtanult gyorsan és hatékonyan rácsapni az igen gombra és nagy eséllyel ugyanúgy engedélyezi egy trójai beépülését, mint a Java frissítését."

    Linux dettó ugyanez. Minden zokszó nélkül bepötyögi a felhasználó a root jelszót. Kérja azt akárki.

    "Ugyanez a Linux alatt egységesen megoldott a Szoftverfrissítések alkalmazásban, ahol a rendszermagtól a drivereken át a legutolsó alkalmazásig minden elfogadott javítás automatikusan megjelenik."

    Mint egy hete 3.2.0-53 kernel lefrissült nálam, meg még egy tonna alkalmazás. Eredmény a gép sokszor fagyott behalt. Ki tudja mit csesztek el benne, a jó múltkor a hangkártyám szűnt meg létezni de volt olyan is, hogy a MAME arcade szimulátorom cseszte el egy jól sikerült frissítés. Downgrade kicsit szopós, ezért sokszor full le kell takarítani a rendszerről az alkalmazást, majd kikeresni a jól működő old verziót és telepíteni. Kicsit félve használom az automatikus frissítést Linux alatt éppúgy mint Windowsnál.

    A cikk végén említett szoftverek elérhetők Windowsra is, megannyi biztonsági kiegészítővel. Amit még megemlítettem volna, hogy Windows-ra nagyságrendileg jobb és egyszerűbben használható szülői felügyelet érhető el.

    Az nyílt forrás meg előny lenne ha értene hozzá annyira az emberek túlnyomó többsége, hogy értse is mi van benne (beleértve magamat is). De korántsem ez a helyzet.

    Többnyire Linuxot használok, de nem hiszem, hogy biztonságosabb lenne mint a Windows. Mindenesetre mindenképp alternatívája annak.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz sirály12 #5 üzenetére

    A Windows-hoz nagy cégek tucatjai készít jobbnál jobb víruskereső és tüzfal programot. Linuxon nekem most semmiféle vírusvédelmi rendszerem nincs. Írnak rá egy vírust be is cumíztam. Windowsra minimum felraksz egy free víruskeresőt Lehet, hogy megfogja az új vírust. Ez egy állbiztonság amiről te beszélsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz sirály12 #8 üzenetére

    Miért lenne az? Tonna repoból frissül tonna program root joggal (a felhasználók nagy része azt se tudja honnan). A neten fellelhető konzolos utmutatók 90% így kezdődik sudo apt-get install. Detto az mint a Windowsnál. Csak itt semmiféle vírusvédelmi rendszerem nincs. Ha nagyobb lenne a picai szelet darabokra cicálnák az egész rendszert. Ez az 1% elterjedtség a szerencséje a Linuxnak biztonság szempontjából.

  • #13260800

    törölt tag

    arról nem is szólva, hogy ha fel akarsz tenni egy programot előtte telepítsd kismiskát sudoval majd jóskapistát sudóval majd a programot. Ezért is szeretem manapság a portable progikat, unom már (+tartok is tőlük) a mindenféle tökre ismeretlen függőségeket.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz MASSlag #34 üzenetére

    Ki ellenőrzi ezeket a repókat és mivel?

    A Windows-os történeted meg érthetetlen. Nekem az egyik gépemen egy Windows Vista fut amit kb akkor telepítettem amikor a Vista kijött. Köszöni jól van.

    Teljes mértékbe USER hiba ha egy Windows fél év alatt megcsuklik.

    (Cégnél és Windowst használok azt se kell újratelepíteni sose.)

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Tamás88 #22 üzenetére

    "Ott program hiba lesz, nálam be van kapcsolva az automatikus frissítés, és köszöni tökéletesen működik a rendszer. A downgrade-nél meg asszem a boot menünél ki lehet választani a régebbi kernelt, ha valami nem működik."

    Magam is ezt csinálom ha egyértelmű a kernel a hiba, visszaállok egy korábbi jóra. De spec itt a programokra gondoltam. Nálam nem egyszer előfordult már, hogy egy progi frissítés után nem lett jó, ilyenkor a repoban már az új verzió van tehát ha újra telepíted az alkalmazást is a rosszat kapod, ilyenkor kell bogarászni a régi verziót majd csomagból feltolni. Na ez egy átlagos felhasználónak sok. Nagyon.

    "Annyira biztonságos, amennyire a felhasználó kezeli. Ott van Moonman, aki MS fanatikus és ő például vírusirtó nélkül használja a rendszert, és soha sem kapott be semmit. Szóval aki okosan használja, annak nem lesz gondja, aki meg problémásan, annak akármit tesznek elé, tönkre fogja tenni."

    Vagy igen csak ő nem tud róla. Ez teljességgel visszaellenőrizhetetlen állítás.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #43 üzenetére

    Én is túl vagyok jó pár Linuxon, Mandrakkel kezdtem majd sokáig Suse, majd Ubuntu, közben kipróbáltam az Arch-ot és a Gentoo-t is, most jó ideje Lubuntut.

    Nálam nem ritka a dolog. Nem kell feltétlen hibára gondolni van, hogy kikerülnek bizonyos funkciók amiket én használtam vagy olyan újak kerülnek bele amik nem tetszenek, nemrég pl Systemback progit módosították olyan módon ami nekem nem tetszett, azelőtt a Mame Arcade szimulátort cseszték el úgy, hogy a gépemen a játékokban picikét csúszott a hang. Ilyenkor én fogom és visszaállok a működő verzióra. Nem azt mondom, hogy gyakori de bizony előfordul.

    Nem nagyon tudok azzal mit kezdeni, hogy te nem találkoztál ilyen dolgokkal. Én meg igen. Ez ennyi.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz hallador #45 üzenetére

    Az egész folyamatról beszélek. Nem az a lényeg, hogy miért keresek másik progit. (illetve verziót)

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz hallador #72 üzenetére

    Hát régóta tudjuk, hogy a leggyengébb láncszem a USER. Több helyen rendszergizdáskodom nem egy helyen a userek minden kérésem ellenére a számítógép melletti jegyzettömbre írják fel a jelszavukat vagy épp tudja a fél iroda. Ennyi.

    Oktatás, majd a userrel aláíratni egy papírt, hogy vagy felelősen kezeli a számítógépet vagy addig még a gépét szervizelik és ő nem tudja a munkáját végezni azért anyagilag is ő felel.

    Nem nagyon van vírussal problémám. Pedig a userek rendszergazdák a gépeiken. Egyszerűen ők felelnek az esetleges problémákért. És lás csodát egyből nem megy a genyás oldalak látogatás mindenféle ki tudja honnan való programok telepítése.

    A userek Linux-n is éppolyan felelőtlenek mint Windowson. Nem operációs rendszer kérdése ez. Inkább egy komplett felhasználási szemlélet ami vagy megvan vagy nincs.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz hallador #79 üzenetére

    Nagyvállalatnak is dolgozok. Rohadtul nem ott indul, az a hülye gyerekeknek van amit te mondasz (elnézést nem akartam senkit megsérteni). A nagyvállalatnak is olcsóbb ha felnőttként kezeli a dolgozóit. Ha elvárja egy egy alkalmazottól, hogy akár túlórát is nyomjon az a minimális, hogy kiengedi a netre. Ellenben a dolgozótól elvárható, hogy ne ganajozza össze a gépet. Ha ezt megtette viselje a következményeit. Persze mi is blokkolunk néhány dolgot (pl Facebook) plusz folyamatos monitorozás megy tehát ha Jóska Pista "megbízható" (akkor is) pornóoldalt néz akkor megy a főnökének a jelentés és a főnöke elbeszélget vele (mennyit használja a netet is mérve van túl sokat akkor megy a főnökéhez beszélgetni).

    És igen itt a szemléletbeli különbség. Használja az USB portot, használja a gépet nyugodtan. Ő felel érte nem én. És ez így normális. Elcseszett valamit? Vírusos lett a gépe? KB 2 hétre előre vagyok táblázva ennyit kell várnia, hogy megcsináljam a gépét kivétel ha nem valami hatalmas nagy fejes de sokszor még ott sincsen pardon ugyanis a nyilatkozat rá is vonatkozik.

    Meg kell mondjam igen hatékony ez a szemlélet. Nagyon kevés problémánk van felelőtlen használatból kifolyólag.

    Dolgoztam én olyan cégnek is ahol az volt amit te mondtál. Minden tiltani csak azt engedni amit muszáj. Nem volt jobb, szerintem a rendszer költségesebb is volt ráadásnak a kollégák jogosan zsörtölődtek, hogy elvárják tőlük a napi 10 - 12 óra melót és még csak a e-mailjeiket sem nézhetik meg. Vagy az óvodai honlapon az új gyerkőc képeket vagy épp a prohardvert.

    A USER az igazi kérdés. Rajta múlik a biztonság elsősorban.

    (hozzá kell tennem nálunk a USEREK oktatást kaptak az internet veszélyeiről de ez így normális szerintem)

  • #13260800

    törölt tag

    válasz hallador #86 üzenetére

    Nem értünk egyet. Ez pontosan a USER feladata. Megteszi a cég szükséges lépéseket, hogy ne legyen vírusos a gép. Ami jelenti a tűzfalat, jelenti a webszűrést (de nem brutálba), kötelezi a felhasználókat a jelszavuk bizonyos időkénti megváltoztatására (és most nem sorolom tovább a megannyi apró lépést a háttérben pl oktatás), ezek után pedig rábízza a userre a gépet.

    A logolás jogi háttérét nem ismerem. Ezért erre nem válaszolnék.

    A user megkapott mindent, ha ezek után virussal fertőzi a gépét és teszem azt gajra megy a gépe ami miatt nem tud dolgozni annak ő a felelőse. És pont. Miért szerinted ki? És igen elvárható tőle mert mint korábban említettem oktatásban részesűlt. PL Tűzvédelmi oktatást is kap mindenki és lás csodát nem bagóznak ott ahol nem lehet (ha mégis és leég valami ki is a felelős? Bizony az aki a tűzet okozta.)

    Viseli a következményeit. Ez így normális. Nem hülye gyerek hanem felhasználó.

    Errefelé megy a világ. Szerintem pár év és nálunk is "Bring Your Own Device" lesz. Olcsó, rengeteg költségtől megszabadul a cég a felhőtechnológiával pedig teljesen másfajta biztonságtechnika lesz mint ami most van.

    Nem akartalak én megsérteni. Más a szemléletem. Szép estét.

Új hozzászólás Aktív témák