Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz nyisziati #1 üzenetére

    Nekem is pont ez jutott az eszembe. Nem kell Sherlock Holmes-nak lenni ahhoz, hogy rájöjjenek, hogy ez előre megtervezett belsős munka volt. Ennyi véletlen nincs, ráadásul még ha ennyire alkalmatlan emberek is dolgoznának ott, nem létezik hogy épp arra jár egy cracker, kiberbűnöző aki tudja is hogy mibe botlott bele és ki is használja. Banglades biztos tele lehet ilyen szakemberekkel...

    Ezt megtervezték az első perctől az utolsóig. Most már csak figyelni kell pár hónapig/évig a potenciális gyanúsítottakat és várhatóan le is buknak.

    Amúgy egy ilyen rendszerben nem lehet végigkövetni a pénzt, illetve ilyen összegek utalásánál és felvételénél nincsenek direkt biztonsági zárolási idők? Már a mostani rendszernek is olyannak kellene lennie, hogy minden tranzakció A-tól Z-ig és Z-től A-ig végigkövethető legyen, vagyis az átutalt pénzt vissza lehessen szerezni. Egyébként a sebezhető pont az elektronikus banki rendszerbe és kereskedelemben is az ahol a virtuális pénzből készpénz lesz. Meg kellene szüntetni a készpénzt. Ezzel megoldanák a gazdaság kifehérítését is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Penge_4

    veterán

    válasz nyisziati #19 üzenetére

    Mivel az early adopter kockákon és a spekulánsokon kívül senki nem használta, így nem csoda. De minél inkább kilép a 22-es csapdájából (ahhoz, hogy elterjedjen, stabilnak kéne lennie az árfolyamnak, de ahhoz, hogy stabil legyen, elterjedtnek kéne lennie), annál kisebb lesz a kilengés.

    Az a baj, hogy sokaknak fogalmuk sincs, mennyire forradalmi technológia, ami egyszerre ötvözi

    1. a digitális pénz kényelmét és hatékonyságát (egész bolygón átívelő utalások, korlátlan oszthatóság, nagy mennyiség "kis" helyen biztonságban, stb.) és még meg is haladja azt (24/7 utalások, alacsony tranzakciós költség).

    2. a készpénz magántulajdon-jellegét (csak te birtoklod és tiéd a felelősség, hogy el ne veszítsd/el ne lopják, amíg nem adod más kezébe (online walletek, stb.), nem befagyasztható, nem ellopható semmilyen tolvaj politikus által.

    3. a globális egyetlen valutát, amit nem kell átváltogatni, ugyanúgy fizethetsz vele az afrikai kofánál, ahogy a thaiföldi prostinál, a Wall Streeten, egy las vegasi kaszinóban vagy a világvégeröcsögei zöldségesnél. (mármint ha elterjedt lenne)

    Az anonimitás meg ugyancsak az optimális egyensúlyi ponton van a privacy és a teljes anarchia közötti ponton. Senki nem fogja tudni Józsi bácsiról (ha kellően elővigyázatos), hogy prosztatakenőcsöt és szexuális segédeszközöket vásárol, ahogy a Coca Cola dolgozóról sem, hogy tegnap Pepsit vett a CBA-ban.

    Senkit nem fog hívni semmilyen banki ügynök, hogy ha túl sok pénze van, nem-e kötne LTP-t vagy fektetné be valami fosba, ha túl kevés akkor meg nem-e kellene neki folyószámlahitel, illetve, hogy látja hogy sokat vásárol a x és y üzletekben, nem-e kell neki bónuszgyűjtős vagy visszatérítős kártya.

    Viszont a drogbárók, fegyverkereskedők, terroristahálózatok simán lekövethetők kellő erőforrás bevetésével, sokkal jobban, mint ha készpénzt használnának.

  • Penge_4

    veterán

    válasz nyisziati #21 üzenetére

    A bankok azért zárnak a bitcoin felé (amúgy nem zárnak, saját blokkláncot akarnak, amivel töredékére csökkentik a kiadásaikat), mert maximum 21 millió lehet belőle, így nem tudják növelni a mennyiségét sem ők, sem a kormányok.

Új hozzászólás Aktív témák