Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joi29

    őstag

    válasz #16820480 #71 üzenetére

    -Tele is vannak a börtönök.

    más

    -Kövezettek meg de én betiltanám az ilyen játékokat egy az egyben. :o
    -Ok hogy csúnya zöldvérű marslakókat vagy robotokat irt a főhős de
    az ember célpontú játékok véres jelenetei nem hogy torzulást idéznek elő
    a gyerekek személyiségében, de még a felnőtt gyenge idegzetű, a társadalom
    bizony szféráiból kirekesztett egyébként jóravaló embereket is befolyásolhatják.
    -A hírekben és filmekben látható az életből fakadó balesetek és az antiszociális
    idióták
    áldozatainak képe épp elégé elrettentőek, de ha ezt a cselekményt és
    következményeit elmossa a játékvilág meghaltam hát újra betölt, kinyírhatok
    akárkit nem történik semmi legfeljebb a győzelem mámora jár át a bűntudat helyet,
    nos ez szerintem senki személyiség fejlődésére nincs pozitív hatással.

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz #16820480 #154 üzenetére

    "most nem megyek bele abba a kérdésbe, hogy milyen lenne és hova fajulhatna egy olyan társadalom, ahonnan tiltják az erőszakot teljesen, és próbálják rákényszeríŧeni az emberekre központilag a rózasszín felhőben gondolkodást. de erről is van rengeteg remek alkotás, amik elgondolkodtatóak."

    Pusztítót láttad? :)

  • rennes6

    tag

    válasz #16820480 #154 üzenetére

    Én megteszek mindent, hogy közelítsen. Megpróbálom kifejteni már órák óta, miért aggaszt ez a borzadály. Kollégám felhívta a figyelmemet arra, hogy ugye nem gyermekekkel állok le vitatkozni, ezen is elgondolkodtam. Arra jutottunk közösen, hogy néhány hozzászólónak minden bizonnyal nagyon keveset tapasztalt, fiatal felnőttnek vagy gyermeknek kell lennie, hogy megmagyarázza, miért nem látja a kérdést más szemszögből is vagy miért ír szándékosan nevezetes ostoba dolgokat. Ezzel nem kívánok utalni egyébként semmire, minősíteni is csak az ostobaság formulával teszem.

    Neked is csak azt tudom leírni, hogy a "valóban nem szép dolog" az édeskevés. Azt, hogy melyik országban mi mehet, egy testület dolga eldönteni, a testület pedig figyelembe fogja venni a társadalom berendezkedését, a hagyományokat és a történelmet is.

    Az erőszakot nem lehet cél kiírtani, mint ahogy a hazugságokat sem lehet kiírtani, hiszen összeomlana a jelenlegi berendezkedésünk en bloc.

    Én látok éles különbségeket az arénás öldöklés meg a kvázi céltalan, élvezeti gyilkolás között, erre is próbáltam rávilágítani korábban. Mint ahogy arra is, hogy azzal védekezni: felnőtteknek szól - édeskevés, elégtelen, mosdatás.

  • rennes6

    tag

    válasz #16820480 #182 üzenetére

    Igen, jó eséllyel a tiltás az orosz szereplők miatt történt.
    Hm, egy nemzetközi ajánlás lép először életbe, nálunk éppenséggel a PEGI. Ezt felül lehet bírálni extrém esetekben. A Manhunt 2-nél a PEGI pl. 18-ast ajánl olyan országoknak, akik viszont betiltották a forgalmazást.

    A lényegnek nekifutok: az arénás történet és a civilek lemészárlása között a legfőbb különbséget első megközelítésben az alapfelállásban látom.

    Az egymás ellen folytatott műharc tágabb értelemben tekinthető egy taktikai sportnak, vagyis kibersportnak, akár a paintball virtuális megfelelőjének is. Szűkebb értelemben egy sajátos vetélkedő, ahol nem a lexikális tudás, a fizikai erő hanem másfajta tulajdonságok, képességek számítanak. Mindegy, hogy haverok ellen nyomjuk LAN-ban vagy ismeretlenek ellen a neten. Lehet párharc vagy csapatküzdelem is. A hangsúly pont azon van, hogy akár a barátaidat is lőheted, mégsem teszel ellenük semmi erőszakosat a szó legszorosabb értelmében. Ezernyi más módja van annak, hogy a barátaidnak igazán árts, és még erőszakos tett sem kell hozzá. Igaz, hogy a lényeg, a célunk a másik elpusztítása, de mindezt játékos keretek között tesszük, ez kiemelendő. Az érzékenyebbek persze indulatossá válhatnak egy-egy elrontott széria után, mások akár szabályos dührohamot kapnak, de így történhet ez egy elvesztett kosármeccset követően is. Kivel nem fordult már elő, hogy bármilyen csapatjáték alatt ellenfeléül kapta a barátját? Mi történt akkor? Nem segítünk neki, hanem ellene dolgozunk, akár erőszakkal is (a szabályok néha elnézőek) megpróbáljuk ellehetetleníteni annak érdekében, hogy mi győzzünk. Mert tudjuk, hogy ez egy játék, a küzdelem pedig a vérünkben van. És a multiplayer lövöldözősről is tudjuk, hogy csak egy játék. Küzdünk, és ez izgatottá tesz minket, ezt élvezhetjük benne egyebek mellett. Aki szereti, gondolom ilyesmit keres benne.

    Most változtassunk a képen, és annak tudatában, hogy még mindig játszunk, cseréljük ki az ellenfeleket fegyvertelen polgárokra. Olyanokra, akikről tudjuk, hogy nem képesek ártani nekünk, és nem is akarnak ártani nekünk. Nem kell arra számítanunk, hogy ellenünk fordulnak, nem kell félnünk, hogy bajunk esik. Állítsuk őket a falhoz, és kaszaboljuk le őket. Mi történt? Elkövettük valamit, amit emberölésnek hív a szakirodalom. Nagyot léptünk ám előre onnan, hogy más, felfegyverzett, a saját életünkre törő személyeket céloztunk be és találtunk el játszásiból. Különös kegyetlenséggel, aljas indokból, felfegyverkezve, előre kitervelten, csoportosan elkövetve egyébként.

    Nem lett volna itt semmi probléma, ha a szokásos keretek között mindenféle pályákon rohangálva az életünkre törő embereket kellene megsemmisíteni, hány éve szokjuk már ezt. Jó történettel eladható. Nem mondom, hogy különösebben egészséges dolog, de megtűrjük. Azzal viszont már komoly probléma van, hogy átléptünk egy bizonyos határon (mindegy, hogy mikor, most éppen ebből az apropóból került elő), és elkezdjük játéknak tekinteni a nyilvánvaló emberölés ábrázolását is. Nem egészséges dolog.

    (A Battle Royal egyfajta modern Legyek ura, legalábbis arra hajaz. Nem olvastam a könyvet, és nem néztem meg a filmes feldolgozást sem.)

Új hozzászólás Aktív témák