Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Reggie0 #4 üzenetére

    "Megnyithatnak a napelemes zászlók piacát is"
    Mondasz valamit: Egyszerre hasznosítaná a nap és a szélenergiát.

  • borg25

    senior tag

    válasz arty #60 üzenetére

    Sokat ne várj azoktól a tudósoktól, akik 50 éve megmondták, hogy még 50 év és lesz fúziós erőművünk.
    Az energia mértékegységét sem tudták SI alapegységekben felírni, hogy aztán mellérakják a Hubble-törvényt. Jelenleg odáig jutottak, hogy a galaxisok egyre jobban távolodnak, meg majd a nagyon távoli jövőben a protonok is lebomlanak. Sok kel még míg azt mondják jó reggelt. Persze a világ állandó, minden állandó, az energia is aham, persze. Ja nem, a c ről, meg a gravitációs állandóról is tudjuk, hogy időben nem állandó, meg a Hubble állandó se az, de az energia, nos arra bármelyik tudós rárakná az anyósa fejét, hogy biztos állandó.

    Szorgalmasan hajolgatunk az aprópénz napenergiáért, mert a térből nem akarunk hatalmas energiát leakasztani.

  • borg25

    senior tag

    válasz arnyekxxx #62 üzenetére

    Megértem, hogy nem hiszel nekem. Mondok akkor egy másik példát: egypólusú generátor. Hatásfok nagyobb mint 100%. Most azt mondod mese. Érdekes, hogy még megállapították, hogy működő egypolúsú generátor mellett lassabban jár az óra. Akik kutatták az egypolúsú generátort, ők se tudták ezt hova tenni. Végig gondoltad, hogy is néz ki az energia egysége, ha a 7 alapegységgel kell kifejezni? Mi is van a nevezőben? Érdekes nem? Egyébként abból a 3 mértékből kettő időben változó, amit tovább lehet manipulálni. (Ez a nyitja az ilyen szerkezeteknek. Ezért is volt jó hasonlat Teslától, mikor a generátorokat szivattyúként jellemezte.) De a harmadik mérték állandósága is ingatag lábakon áll.
    A kijelentésedre reagálva, az, hogy tudom, hogy a tér-idő miért és hogyan fluktál, az nem jelenti azt, hogy ki is tudom használni.

  • borg25

    senior tag

    válasz arty #64 üzenetére

    Ezért nem haragszom rájuk. Optimisták voltak. Mertek nagyot álmodni. Az is lehet, hogy volt is alapja az álmuknak. Arra gondolok, hogy a NASA is úgy jutott el a holdra, hogy a politikai akarat miatt sokkal több támogatást kaptak akkor mint most. Tudod kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci.
    Szerintem ma százalékosan is több tudást és erőforrást égetünk el a fogyasztói társadalom érdekében, holott azt áldozhatnánk a tudomány és a társadalom fejlődésére is.
    Nézzünk egy másik hírt: Virtuális valóság építése. Pénzt látnak benne, ezért megy bele a munkaóra. Sajnálom, én nem látom az értelmét. Viszont vajon mire mehetnénk, ha azt az erőforrást mást tényleges problémára fordítanánk? Ugye még nincs pénz benne, egyenlőre égetik rá a pénzt abban a reményben, hogy pár éven belül visszahozza. Jobban égethetnénk a pénzt a klima ellen, mert ha nem, akkor nem az lesz, hogy 3 év múlva kimaradunk egy zsíros buliból, hanem 20 év múlva kimaradunk az életből. (Jó, ember lesz, de jó kérdés, hogy milyen társadalmi berendezkedésben és mennyi ember.)
    Ráadásul nem a klímaváltozást az egyetlen globális problémánk amivel sürgősen szembe kell néznünk, ha életben szeretnénk maradni. De ebben is és a többiben is inkább azt érzem, hogy mindenki abban bízik, hogy majd a másik megoldja.

Új hozzászólás Aktív témák