Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz lapa #14 üzenetére

    :)
    Nem hogy majd minden vásárló tökösen fordítana rá egy debiant

    Amúgy ez az egész egy jól sikerült marketingkampány volt. Igazán pénzükbe sem került, de mégis tele voltak velük a "szaklapok"

  • floatr

    veterán

    válasz Dark Archon #57 üzenetére

    Rétegigényt vetítesz ki általánosra. Manapság rengeteg ember igényeit lefedné egy ilyen gép. Ami az egyik legfontosabb tényező, az az alapvető irodai alkalmazások, a netes elérés, médiafogyasztási eszközök, és játékok. ARM alapon az utóbbi foghíjas.

    De mint már többen is jeleztük, ez az egész arra kellett, hogy mindenki beszéljen róla. Pár fogalmatlan ekézi, mintha az élete függene tőle, közben önkéntelenül is hajtja a dolgot. Amúgy csak szólok, hogy pl nálunk kifejezetten jól jönne egy ilyen eszköz, bár a teljesítménye még erősen véleményes, ami szintén rétegigény.

  • floatr

    veterán

    válasz section9 #80 üzenetére

    A kampányok költségének töredék része a kreatív munka. Lényegesen nagyobb összegeket emészt fel a megfelelő pozicionálás, és itt mint látod ez elég spórolósra sikerült.

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #102 üzenetére

    Ez azt példázza, hogy tele van a tökük a "közösséggel", amikor egy kicsit lényegesebb dolgok kerülnek előtérbe, mint egy sticky notes alkalmazás.

    (#103) bambano a kérdés lényege nem az eszköz volt, hanem az eredmény, lecserélhetné a unity-t, ha már a "közösség" ennyire divatot csinált belőle. De mondom, nyugodtan pöröghetsz rajta még egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #105 üzenetére

    Nemá...
    XFCE-re akarta lecserélni még az előbb, hagyjuk már ezt a nulla vitát a semmiről.

    A másikkal kapcsolatban meg sosem fogunk egyetérteni. Ez az egész témakör annyira ingatag talaj, hogy az ámerikai kongresszusi tagok is irigykedhetnének a résztvevőkre. A canonical bármikor bármit csinált, mindig volt egy nagyobb szekció, akik egy épp aktuálisan faragott érvrendszer mentén utálták őket, ha volt rajtuk sapka, azért, ha nem, akkor meg azért. Lehet tudni, hogy a unity miért született meg, és javarészt emiatt lett MIR is. Nem azért mert istenkomplexusa van Shuttleworthnek. Pláne hogy egyelőre ő az egyetlen a nagyobb szereplők közül, aki komolyan veszi a consumer desktop linux fogalmát. Ha nem babrálta volna a "közösséget", akkor még most is ott tartana az egész, ahol volt 10 éve: pistike toolkit v0.21, vadmongúz DE 0.3 béta, és a hwgyártók körberöhögték volna Linust, amikor integet az nvidiának.
    Szal kicsit mókás azt pörgetni, hogy egyáltalán bárkiből él, amikor ebben a nagy szeretetközpontú kölcsönös ajándékozós játszmában ők is tettek le az asztalra bőven.

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #113 üzenetére

    FYI: "Az Ubuntu Phone OS-en lecserélhető a Unity mobil mondjuk XFCE-re?"
    Baromira unalmas, amikor úgy osztod az észt, hogy már azt sem tudod, miről volt szó. De mondhatom tömörebben is, ha erőlteted a dolgot.

    Volt gyári driver pár dologhoz, nem erről beszéltem, ismét. Ha próbálod félremagyarázni a dolgot, akkor valaki mást keressél magadnak. Nézd meg a minőséget. Kellett hozzá a steam is, akiknek a bubi célplatform lett, de az utóbbi 1-2 (lehet h van 3 is) évben hirtelen felfigyeltek a gyártók a bubira, és így a binugzra is, hirtelen tényező lett.

    Az is egy vicc, hogy amikor Shuttleworth bedobta a köztudatba a wayland lehetséges használatát, akkor mindenki huhogott, mint egy idomított vérbagoly, most meg, hogy a MIR-re váltanának, a korábban gyűlölködők azért kezdtek el gyűlölködni, hogy miért nem a wayland. A gnome fejlesztéseihez nagyban hozzátettek, és vszeg a GS sem lenne, pláne nem ebben a unityre hajazós formában. Elkezdhetném a fonalat, hogy a debiannal is mi lett volna ha, de tök felesleges egy olyan emberrel erről beszélni, aki zsigerből ignorál minden canonicallal kapcsolatos dolgot, mintha tömegsírba akarták volna lőni a debian projekt tagjait, amikor egyezkedni próbáltak volna azzal a pár anarchista mókussal (és itt nem a produktummal van a bajom, hanem azzal az arrogáns lenézős életszemlélettel)

    Amúgy a "linuxnak" mi tesz jót, ha már ide terelődött a szó? Ha sokan ismerkednének vele, vagy ha senkit nem érdekelne?
    A hype kifejezetten jó dolog lenne, ha van mit reklámozni. Sokan érdektelenné váltak, mert hiába jó a platform, senkinek nem az kell, hanem a megoldások, amiket zömmel nem ide fejlesztenek.

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #119 üzenetére

    Nem tudom, miért olyan nehéz megérteni azt, hogy ez volt a kiindulási alap. De ha csak bele akartál kötni a válaszába, akkor is felesleges minden további: sikerült belekötnöd, kell hozzá egy XMir, bár gondolom lehetnek az implementációban itt is lyukak, így nem teljes a kompatibilitás.

    A steam meg azért a bubira készült el, mert egyrészt a legelterjedtebb (sajnos, vagy sem), másrészt meg az informatikai projektek döntő többsége időkorlátos, mert minden PM tanfolyamon az az alaptétel, hogy a projekt egyik alappillére az időkeret. És ha van egy ilyen projekted, akkor azt más projektekhez szintén akkor tudod igazítani, ha létezik időkeret, mert nem tudsz kalkulálni semmivel.

    A wayland-alapú bubi gondolom egy belső kísérlet volt. Nem értem, hogy miért baj, hogy mernek új dolgokat kipróbálni esetleg akár az időközi verziókkal is. Pláne, hogy a wayland és a MIR nem fog megfosztani téged semmitől, miközben másoknak igénye van rá. Mint ahogy a GS sem foszt meg semmitől, mivel egyik interfész-náci sem fog shotgunt a fejedhez, hogy ezt használd.

    A változatlanság ~150 éve volt erény. A stabilitás meg szép, csak nem sokat ér, ha vég nélkül nyúlik, mint a rétestészta.

    Most nézem csak: red6, és suse mint consumer desktop linux... höhö :)

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Sir Ny #126 üzenetére

    Megint csak nem a projektekkel van a bajom, hanem a végtermék jellegével. Az meg a másik, hogy akkor ők is feláldozták a minőséget az időkeret oltárán. A mocskok :)

    (#127) bambano Akkor pörögj még rajta egy kicsit.

    A projekt költségei/erőforrásai/célkitűzései/időkerete a PM dolga nem a végfelhasználóé, mint ahogy ezt más projektek esetében tudják is értelmezni. A minőség sosem volt "harmadik láb" (valamivel kevered), max részhalmaza a célkitűzésnek.

    A steamnek időhöz kellett igazodnia, mint ahogy a játékok is időre készülnek. De hogy egy személetesebb példát mondjak, ott volt a win95/office95 meg a novell esete az időkeretekkel. Mindegy vagy nem érted, vagy nem akarod érteni.

    A verziókkal kapcsolatban kifejezetten marhaság egy projekt tagjaitól elvárni azt, hogy ragadjanak meg egy állapotnál. Tudod: erőforrás, ami nem végtelen. De neked maradhat rá energiád, hogy fordíts magadnak egy gnome2-t, vagy ott vannak a forkok. Komolyan nem értelek. Annyi DE meg toolkit van, mint a szemét, és mint tudatos szakmabeli azt használod, amelyiket akarod. Még mindig nulla a kényszer.

    Az XP/IE6-os eszmefuttatásoddal kapcsolatban is ugyanezt tudom mondani. Senki nem kényszerít rá h válts, de ha ezt visszaköveteled, akkor ugorjunk vissza egyenesen a 19. századba, és dobjunk el mindent a kezünkből.

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #131 üzenetére

    Gondolom ti mint szolgáltató (ha jól értettem h efféle helyen dolgozol) sem úgy kötitek a szerződéseket, hogy majd készen lesz egyszer, amit elvállaltatok. Nem hiszem h ezt most itt nekem kéne megértetnem veled. A többivel kapcsolatban meg az van, hogy a gyorsírás után újra kellett tanulni az írógépet, a szövegjavítós írógépet, majd a szövegszerkesztőket, és most senki sem vágyik vissza az írógépekhez a hipstereket leszámítva.
    Szerintem a unity sokkal használhatóbb, mint a fisifosi win95-re hajazós megoldások, bár az erőforrásokkal való gazdálkodáson még volna mit csiszolni. Mások a GS-t vagy a KDE4-et kedvelik jobban, de nyilván az a pár sikítozó ember, aki visszaköveteli magának a tőle soha el nem vett írógépet, gőzgépet, lovaskocsit, meg a többi amish csúcsfejlesztést, azok sokkal feltűnőbbek lesznek mindig.

    Egyébként nemtom feltűnt-e, pont hogy túl sok a felesleges kapacitás. De ez már a java esetében is így volt, nem is üthetett volna ekkorát, ha annyira fontos lett volna minden kis részlet. Az asztali gép az idő nagy részében csak vár arra, hogy mit csináljon. Bődületes képességű CPU/GPU/HDD, ótvarnagy RAM, és kirajzol két téglalapot, meg egy kurzort... ja nem egy 80x25-ös konzolt, hogy majd kérsz tőle egyszer valamit.

    Najó, szerintem hagyjuk abba ezt a felesleges vitát, mert sosem fogjuk egymást meggyőzni. Vagy legalábbis nekem van jobb dolgom

  • floatr

    veterán

    válasz #32839680 #135 üzenetére

    Ahogy nézem, farmotoros, így kanyarokban kicsit túlkormányozásra hajlamosít :)

  • floatr

    veterán

    válasz dabadab #140 üzenetére

    Itt sem ez a lényeg :) Elveszünk a részletekben...

    (#141) bambano most tisztára úgy teszel, mintha ez az egyetlen FLOSS projekt lenne a világon. Köze sincsen a metodikának a nyíltsághoz, meg az terjesztés/eladás mikéntjéhez. Ahhoz van köze, hogy ki mit vállal, és ezek szerint ez az adott kör semmit sem mer vállalni azon kívül, hogy "majd". Tökmindegy h fizetik vagy sem, mert nem erről szól, pláne ha ilyen lelkes alaptábor van. De akkor miért nem lehet kimondani, hogy itt van ez a hobbiprojekt, ami szintén pár ember feje után megy, és olyan nagy célkitűzései sem lehetnek? Ráadásul mindenki állandóan be van sértődve, hogy elvileg mindenki számára elérhetővé teszik a produktumot, aztán először az fáj, ha felhasználja, aztán meg az, ha nem. Le merem fogadni, hogy ha a canonical egy teljesen független disztribúciót rakna össze, ugyanezek az emberek be lennének sértődve, hogy emiatt debianon nem futnának az alkalmazások. Agyrém...

    A unity alatti toolkit váltogatás oka is a toolkittel kapcsolatos PM-re vezethető vissza -- akárcsak a korábbi szakításoknál.

    A váltás meg nem az átszokásról szól, tudhatod. A legtöbbször az új felhasználás van szem előtt. De bakker, én is egy hónapig vacakoltam a binugzal, mire be tudtam állítani napi munkarendbe. Akkor ezek szerint fos az egész, mert értelmetlen volt a váltás, mert az átállás nehézkes volt. Számomra volt előnye a dolognak, mint ahogy a unitynek is látom értelmét. Ha te nem látod, az a te dolgod, de ezek szerint többeknek bejön, mert csinálják, mint ahogy az Edge is mutatta, hogy bőven lenne rá igény.

    A fejlesztői kapacitásával meg hadd gazdálkodjon már úgy, ahogy szeretne. Ha a hobbisták is olyan nagy szeretettel zavarták el, hogy ne akarjon már beleszólni semmibe se, akkor kinek mi köze van ahhoz, hogy Shuttleworth mire fordítja a cége kapacitásait.

Új hozzászólás Aktív témák